Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Guest

Шта ће свештеници и монаси на фејсбуку, друштвеним мрежама...?

Оцени ову тему

Recommended Posts

"ево их Крстићи"

Група верника која искључиво али баш искључиво одлазе само на архијерејске литургије јер по њиховом мишљењу литургија без епископа НИЈЕ литургија. Сваке недеље у другу цркву ."Свештеници и ђакони у "њиховој хијерархији НЕ ПОСТОЈЕ..Има их у свим епархијама СПЦ. Као њихове претече најчешће се помињу група жена (од 50 -70 година) које су пратиле блаженопочившег патријарха Павла по свим београдским храмовима. Оваква група верника се могу искористити и као телохранитељи епископа јер поред њих узети благослов од епископа је исто што и отићи на Марс.Иначе су боље информисани од секретара епархије.Припреме за следећу литургију трају и до 5 дана. Организују аутобус или комби а проналазе се по аутобуским станицама (као Крстићи из КО ТО ТАМО ПЕВА).

facenew22222222 facenew22222222 facenew22222222

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Da nije bilo sveštenika i nas laika na fejsbuku, bilo bi 200% više onih po katakombama...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

"ево их Крстићи"

Група верника која искључиво али баш искључиво одлазе само на архијерејске литургије јер по њиховом мишљењу литургија без епископа НИЈЕ литургија. Сваке недеље у другу цркву ."Свештеници и ђакони у "њиховој хијерархији НЕ ПОСТОЈЕ..Има их у свим епархијама СПЦ. Као њихове претече најчешће се помињу група жена (од 50 -70 година) које су пратиле блаженопочившег патријарха Павла по свим београдским храмовима. Оваква група верника се могу искористити и као телохранитељи епископа јер поред њих узети благослов од епископа је исто што и отићи на Марс.Иначе су боље информисани од секретара епархије.Припреме за следећу литургију трају и до 5 дана. Организују аутобус или комби а проналазе се по аутобуским станицама (као Крстићи из КО ТО ТАМО ПЕВА).

facenew22222222 facenew22222222 facenew22222222

То је било и у вријема Блаженог Спомена патријарха Германа. Увијек му је једна госпођа на крају литургије, тада је његовано карловачко благољепије са све дјецом са рипидама итд, предавала букет цвијећа. На Великопосним духовним академијама које су организоване са благословом патријарха Германа ради мисије у тим тешким временима, сваке неђеље у другој бгд цркви се скупљао мање више исти свијет и ријетки парохијани. И сад су на испраћају Краљице Марије и Петра Другог, углавном били људи из доба патријарха Германа, као и на доксологији поводом дочека тројице патријараха, васељенског, јерусалимског и руског и представника других Помјесних цркава. Хоћу да кажем, у праву сте да треба његовати парохијске заједнице, али треба имати и осјећаја за Саборност. На Ђурђиц сви бгд парохијани у Спомен Храм Светог Саве! И да се не представљамо сви као "преподобни јустиновци" и познаваоци "свејереси", а на канонизацију Аве и Преподобног Симеона Дајбабског дође 1 500 људи са све аутобусима из Ваљева и Подгорице. А када је монаштво и свештенство на интернету и друштвеним мрежама у питању, да се дотакнем теме, то може да буде на благослов, али ако изигравају "секретаре епархија" и воде међусобни рат и шире саблазан, као што је случај са поједином нашом братијом, то је за осуду. Зато имам разумијевање за патријарха Кирила, који је као и његов претходник Блажене Успомјене Алексеј Други, доста учинио за развој интернет ресураса Православне цркве, али је забранио коришћење интернета у манастирима.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Evo sta kaze ruski patrijarh Kiril o monasima na internetu:

Mnogi monasi se ponašaju apsolutno iracionalno. S jedne strane beže od sekularnog života, kako bi otvorili bolje uslove za spas duše, a s druge nose mobilne telefone i surfuju internetom gde ima mnogo toga što iskušava i poziva na greh

http://www.b92.net/tehnopolis/internet.php?yyyy=2014&mm=11&nav_id=929993

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ја не спорим значај Фејсбука , али више волим да се нађем са свештеником очи у очи .

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Evo sta kaze ruski patrijarh Kiril o monasima na internetu:

http://www.b92.net/tehnopolis/internet.php?yyyy=2014&mm=11&nav_id=929993

Pa i dobro se širi internetom a ne samo zlo. Inače je telefon, mobilni i taj fixni daleko gori od interneta pa ga niko tako ne optužuje kao internet. Pogledajte samo koliko je realizovanih, ostvarenih pljački banki, prevara, provala, nasilnih krivičnih djela, ubistava itd. organizovano putem telefona. O tome možete pročitati dosta u sudskim spisima i novinama, crnim hronikama itd. Koliko je razvoda bilo realizovano zato što je neki mladenec pogrešno poslao sms-ku umjesto na telefonski broj ljubavnice na broj telefona svoje supruge i sl. pa nikom ne pada na pamet ukidat mobilne telefone iako su u tom pogledu zaista 1000 puta gori od bilo kakvog interneta jer su omogućili realizaciju velikog broja dovršenih krivičnih djela velike težine i kalibra. Ili razvoda, prostitucije, ucjena, prijetnji itd. preko telefona i sl. Kad bismo tako ukidali sve čime se može širiti nekakvo zlo našli bi se najednom u onoj pećini Altamiri, a zla bi opet još uvijek bilo a zbivalo i to dosta, barem bi nekom okrhali glavu buzdovanom ili toljagom kakvom.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Па како разликовати добро од зла ? Не ретко зао човек глуми и прави се да је веома добар човек . Када човека видиш уживо онда имаш прилику да га боље процениш.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Па како разликовати добро од зла ? Не ретко зао човек глуми и прави се да је веома добар човек . Када човека видиш уживо онда имаш прилику да га боље процениш.

Ja ni ne pišem tebi, svako ko piše da je bolje sa sveštenikom razgovarati oči u oči je u pravu, internet je samo pogodniji za izvjesnu vrstu djelatnosti, evangelizaciju, širenje vjere ali ne i za one gdje je neophodan lični kontakt, to je valjda jasno. Ja sam samo poredio telefon i internet a stvarno je telefon u tom pogledu zla i kriminotvornosti daleko gori.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Заурон , видим да сам помало неопрезно упао у разговор , извини.

Nema veze, ja sam samo okomentarisao feeblov prilog, zato sam ga uveo sa citatom, prilozi ne moraju biti vezani kronološki kako idu jedan za drugim, kad je tamo uveden kakav citat onda se odnose tačno na onaj citirani prilog.

:)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Da nije svestenika na forumu i fejsu ja bih bila pokojna!

Ако није превише лично, а могло би бити поучно искуство, одн, ако мислиш да можеш да га подијелиш са осталим форумашима, реци нам нешто више о овоме.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...