Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Жељко

Изглед вара

Recommended Posts

Колико вас превари туђи изглед?

Да ли вам се дешавало да вас изненади нечији карактер, кога сте претходно по изгледу проценили другачије?

Колико ви лично полажете на ваш изглед?

Да ли сте и ви неког преварили вашим изгледом (позитивно или негативно изненадили) ?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

сада више не тако често као раније....искуство.... :0212_rolleyes:

Да ли вам се дешавало да вас изненади нечији карактер, кога сте претходно по изгледу проценили другачије?

ја лично нисам никада карактер процењивала на основу изгледа.....

трудим се да увек будем ''пристојна'' и сматрам да теба да пристојно изгледам.... :1319_womens:

Да ли сте и ви неког преварили вашим изгледом( позитивно или негативно изненадили) ?

е, то већ не знам....то мораш да питаш другу страну.....(рецимо Дралета који ме је видео)   :D

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Више пута сам преварила изгледом (можда не бих то свела на изглед већ на став). Наиме, пријатељи са којима сам блиска и који ме дуго познају кажу да сам им први пут кад су ме видели деловало потпуно другачије, деловала сам опасно (у смислу строго, уображено и недодирљиво  :0222_shocked:), а кад сам проговорила установили су да мој спољашњи став нема везе са оним каква сам ја у ствари. Не бих тога ни била свесна да ми нису рекли после неког времена да сам двострука личност. :D (Из ове перспективе, мислим да је то тада била моја маска пред светом, да се можда помало плашила да покажем своју праву природу, која је и рањива и осетљива и насмејана и позитивна.) Претпостављам да је то било повезано са чињеницом да ходам право као војник, гледам далеко испред себе и носим наочаре.

Чини ми се да људи на основу претходних искустава олако етикетирају карактер, а на основу физичког изгледа, што је најчешће последица предрасуда. Ја, рецимо, сматрам да су сви људи са плавим и зеленим очима дивни.  :D

Да ли ми је сопствени изглед битан - јесте, волим да изгледам лепо, пријатно и пре свега пристојно (притом имам сопствене критеријуме лепог, који се можда и не слажу са уобичајеним).

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Колико вас превари туђи изглед?   Да ли вам се дешавало да вас изненади нечији карактер, кога сте претходно по изгледу проценили другачије?   Колико ви лично полажете на ваш изглед?   Да ли сте и ви неког преварили вашим изгледом (позитивно или негативно изненадили) ?

Kolko se svet prevario Hristovim izgledom!

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ima raznih ljudi. Ne vara me izgled.Ili bar tako mislim.

Ne procenjujm nikoga po izgledu,izgled vara.

Cesto me kritikuju.Zanate vec,ja mislim da nisu u pravu.

Да ли сте и ви неког преварили вашим изгледом (позитивно или негативно изненадили) ?

Mozda.

Uglavnom godinama.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ova prva tri sve je odgovor ni malo ili ne. A za mene obicno misle da sam baksuz, dok me ne upoznaju. Koleginice u firmi gde sam volontirao su prvo mislile da sam neki baksuz, mrgod i naduvenko, a onda su me sve zene iz firme toliko gotivile da su poceli da me zovu - kazanova. :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Samo fizički izgled ume ponekad da prevari, mada i to govori o čoveku... stvara delimičan utisak. Ali razgovor (uživo) mi je oduvek bio sasvim dovoljan da nekoga tačno procenim... i taj utisak me nikada nije prevario. 

Što se mene tiče, stalo mi je i da lepo izgledam i da ostavim lep utisak... a da li je nekoga prevario moj izgled - to ne znam.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

A je l se tu misli na avatara ili na RL?

Da prosirimo temu:

Da mozete licni opis i fizicku pojavnost da promenite jednako lako kao avatara na forumu, da li biste zadrzali trenutni izgled?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ja konstantno varam ljude svojim izgledom jer delujem  mladje nego sto jesam  :D Pored toga, na prvi pogled neki misle da sam umisljena i uobrazena a posle kad me upoznaju vide da sam samo previse stidljiva i zato ostavljam takav utisak  :)))

I mene cesto zna da prevari tudji izgled, medjutim, tak kad upoznam malo bolje osobu tada formiram misljenje o njoj.

Licno nisam opterecena svojim izgledom ali vodim racuna da uvek izgledam lepo i pristojno :) 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

1) Verovatno lako, ili pristupam sa pretpostavkom da su svi dobrice ili se zabarikadiram u sebe i ne pristupam uopšte.

2) Ne, mada generalno ne znam da procenim ljude

3) Jako malo

4) Ne bih znao, mada mi se na faksu desilo da posle godinu i po dana kol'ko mi je trebalo da se opustim, jedan kolega mi rekao: pa vidiš da si ti udaren koliko i mi ostali :D

A je l se tu misli na avatara ili na RL?

Da prosirimo temu:

Da mozete licni opis i fizicku pojavnost da promenite jednako lako kao avatara na forumu, da li biste zadrzali trenutni izgled?

Ovo bi bilo dobro da bude posebna tema. A s obzirom na to koliko sam slab sa samopouzdanjem, verovatno da ne bih :(

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Иако се трудим да људе не процјењујм према изгледу, то се мање или више свјесно дешава понекад, а како нисам добар у процјењивању људи, онда ме неријетко изненади.

Да.

Ту и тамо (мање од када сам се оженио :) )

То би требало питати људе који ме познају.

Па било би побољшања :)))

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

1. Па пре ће бити да ме разочара, јер некад баш харизматични и ,,лепи" људи на изглед, не крију ништа испод, па ме то мало понекад смори. 

2. У да, али генерално ту особу нисам ни нешто примећивао, мада увек буде финих изненађења. Рецимо газда Жељко  :)))

3. Не превише, али један вид хигијене и неговања мора да постоји (дупли стандарди). 

4. Па јако ретко ми људи говоре шта стварно мисле или шта су помислили о мени. Тешко бих могао да дам одговор на ово питање. Мислим да генерално већ у првом контакту дам реалну слику о себи свом саговорнику. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Кажу да сви имамо предрасуде јер имамо (претходног) искуства са другим људима. Нпр. ако нам је антипатичан (јер нас је увредио, повредио) неко орловског облика носа, онда ћемо према свакој особи која нас (подсвесно) изгледом подсети на ту антипатичну имати не-баш-позитиван став.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
4. Па јако ретко ми људи говоре шта стварно мисле или шта су помислили о мени. Тешко бих могао да дам одговор на ово питање. Мислим да генерално већ у првом контакту дам реалну слику о себи свом саговорнику.

Ja ?

Prva pomiso mi je bila> Mislim stvarno,kakav smo mi to forum kad nam se administracija vozi gradskim prevozom  u po dana i u po noci. U koji prevoz da udjes,gde god da krenes >ZRU. Svi putevi vode ka  Zru.

I nista,posle sam nastavila da pricam,pricam,pricam i cudim se kako je svet mali. 0703_read

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...