Jump to content

Света тајна свештенства

Оцени ову тему

Guest свештеник Иван Цветковић

Препоручена порука

• Гости
Guest свештеник Иван Цветковић

Постављена слика

-Ако ли Свештеник проповеда који минут дуже?

Кажу да много дави..

-Ако ли проповеда краће?

Журио се.

-Ако ли лепо пева?

Није он за Попа,боље да је отишао у народњаке.

-Ако ли не пева лепо?

Није требао да постане Поп.

-Ако ли посећује парохијане?

Никада га нема, ко зна где све иде.

-Ако ли не посећује парохијане?

Седи само кући.

-Ако ли нема деце?

Не схвата оне што имају децу.

-Ако ли има децу?

Нека прво научи своју децу.

-Ако ли попадија ради?

Потегао је да се обогати,много га интересује новац.

-Ако ли попадија не ради?

Обоје се натоварили Цркви да их издржава.

-Ако ли га интересују национални проблеми?

Много се бави политиком.

-Ако ли се не бави политиком?

Онда је комуниста.

-Ако ли Цркви приложи новчани прилог?

Има откуда, зар му мало свет даје.

-Ако ли захтева да се Црква украшава?

Велики је расипник.

-Ако ли не украшава Цркву?

Не интересује га изглед Цркве,гледај како му Црква изгледа.

-Ако ли има добар ауто

Тера Поп моду јер има одакле.

-Ако ли нема ауто?

Изиграва сиромаха.

-Ако ли гласније служи?

Много се дере.

-Ако ли тише служи'?

Не можемо да га чујемо.

-И да је врло добар Свештеник?

Ипак бољи је онај из суседне парохије.

-И да им којим случајем дође онај(бољи)из суседне парохије?

Е,наш је био бољи.

-Ако ли је млад?

Нема искуства.

-Ако ли је стар?

Он је за пензију.

-Ако ли се лепо понаша?

Он је љигавац.

-Ако ли ствари отворено изнесе?

Много је груб.

-Ако ли са неком женском подуже прича?

Е ту већ има нешто.

-А када умре?

Е Бог нека му душу опрости,таквог Попа као што је наш био, више никада нећемо да имамо.

Подели на овим сајтовима

• Гости

Oce i brale,vala jesi lik  :)

A jes' sve 'vako.Ni Hristu sa Srbima lako nije!Sve nas zove,malo nas se odabira.Ljudi ne kontaju da ogovaranjem klira,hule na Sveti Duh,koji sidje

na njih na Trojice,kroz rukopolozenje.Ali,oprosti im.Oni ne kapiraju ni dualnu,a kamoli Trojicnu prirodu Hristovu.Ostaje nam samo da se molimo da

im Hrist otvori srce za upute da Ga i oni spoznaju.Onda ce valjda prestati.  confused

http://angelinaristanovic.blogspot.com/2009/05/u-odbranu-i-slavu-misionara-naseg-doba.html

Подели на овим сајтовима

• 2 weeks later...

Pomaze Bog i svako dobro oce,

Pratio sam vasu raspravu o svestenicima koji naplacuju krstenja i ostale stvari tj.koji imaju tarife za to.Stekao sam utisak da vas je na neki nacin pogodila konstatacija brata koji je postavio pitanje.Ne bi zeleo da se vracam sad na to jer mislim da je tamo dovoljno receno ali mi se cini da je ova tema koju ste pokrenuli povezana sa zamerkama koje su neka braca stavila na racun  pojedinih svestenika.Bog zna da smo mnogo gresni i da je vecina ovih stvari koje ste naveli gore apsolutno istinita,ali mislim da nacin na koji ste vi ukazali na njih nije primeren,ispalo je kao da se radi o nekom vicu.Ako vernici pocnu da nalaze zamerke i ukazuju na grehove svojih svestenika i svestenici svojih vernika,sta ce ostati od nase svete Crkve.Zar time necemo prekrsiti zapovest Gospoda nasega-ne sudi.Istina je da smo svi gresni pred Gospodom i da se zajednickim naporom mozemo popraviti.Ne mislim nista lose i iz ljubavi sam napisao ovo.Prastajte ako sam vas bilo cime uvredio

Подели на овим сајтовима

Mislim da ova tema  i treba da  nas pokrene ne  razmišljanje o tome.

činjenica je da ima sveštenih lica koji se ne ponašaju u skladu sa svojim pozivom, no činjenica je i da u svim sferama našeg života ima istih pojava.

Juče sam čula rečenicu koja me je jako rastužila

- Nemam ništa protiv vere, čak naprotiv, ali imam protiv sveštenika  :)

I šta sad reći takvoj osobi.

Da geografiji treba da me uči nastavnik bilogije, ruski da me uči nastavnik hebresjkog, zubar  da vrši porođaj, a ginekolog da vadi zube?

Pa ko će nas veri naučiti, objasniti, razjasniti bolje od sveštenika i teologa?

naravno svi smo mi skloni, koliko god ne želelei da priznamo, da veru prilagođavamo sebi, a ne sebe veri

Ja lično ne podnosim kada se stvari generalizuju.

O.Ljubo me ej na Svetosavlju svojevremeno "sprepadao na mrtvo ime", pa nisam odustala ni od foruma ni od vere niti sam  blatila po sveštenicima.

na Fejsu mi jedan monah napisa kao komentar na njegovom wallu da- žerna ćuti u prisustvu muškaraca jer tako piše u Sv.Pismu

pa evo me, pričam više nego ikad

dakle generalizacija, ne poznavanje suštine neželja da se stvari sagledaju racionalno je ono što naš narod radi

Ne može pop biti veći od vladike i tačka, ne mogu ja bolje poznavati  dogmatiku od teologa i tačka

možemo pričati o izuzecima i iznimcima ali izuzetak nije pravilo

319.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />

Подели на овим сајтовима

Nikada necu razumet osudjivanje svestenika..to je za mene apsolutna malogradjanstina,i sujeta ljudska..Pa pogledajte samo jednom u zivotu se krsti covek,i jedan put se vencava..a kad svestenik trazi novac,i stavi cenu npr 200 evra,onaj ko placa ostane :),dok na drugoj strani taj isti covek placa sinu muziku na svadbi 1000 evra(ovo je primer za koji ja znam)..a onda jadnik iz neznanja vice iz sveg glasa,au ovi svestenici..Milion primera ima,ljudi visee vole da daju na neka uzivanja,nego svesteniku koji vrsi svestenu radnju..Zar ne treba se radovati kada dajemo svesteniku?Naravno ne treba generalizovati stvari kao sto govori otac Ivan,i ne treba da nam ovo bude tema osude,jer svi onda skoce na svestenika,a jedini je svestenik koji nas osvestava,svetim tajnama koje vrsi..oprostite ali svestenik cenu nema..za ono sto radi.

Oprostite mom neznanju Aleksandar

Подели на овим сајтовима

Хехехехехех. И ја се слатко насмејах на ово. Па, моје мишљење је мало критично. Увек волим да критикујем али се трудим да не генерализујем. Морате признати да има баш доста разноразних свештеника и да се многи не труде око својих парохијана. Они који се око тога труде, то људи сигурно знају. Али, да свештеници умеју да буду груби, некултурни, умеју и то је оно што тера вернике од цркве. Јер многима је препрека што му је свештеник такав и такав. Наравно, тој особи мислим да прави проблем лежи у њој самој а не у свештенику али опет...

Фала Богу, има и доста "одличних" свештеника, који се максимално труде око људи около.

И попови су људи, зар не?    0104_cheesy

Подели на овим сајтовима

Ovo sto otac Ivan napisa, potpuno tacno...nikad nismo zadovoljni, uvek trazimo leba kraj pogace. Treba postovati svakog svestenika, ne verujem da je ijedan svestenik rukopolozen na to Bogu ugodno mesto a da nema teolosko obrazovanje. Svaki svestenik bio on od 50 ili 20 godina uvek zna vise od mene i moze da me ispravi ako gresim. Ako time povredi moj ego ili gordost, to nije njegov problem vec moj. Njegova duznost kao mog duhovnog pastira je da ukaze na moje greske da ne bih opet pocinila iste. E sad ako cu ja da se pogordim i uvredim i idem okolo da pricam kako taj i taj svestenik ne valja, rekao to i to...naravno da ce naci plodno tle kod nekoga kome je isto tako gordom nesto rekao pa pocne prica da kruzi kako svestenik ne valja. Neki svestenici imaju dar govora, propovedi, neki poju predivno a neki ne, da li to znaci da odmah nisu dobri...niko nije isti pa tako ni oni. Verovatno i oni imaju trenutak kada nesto nije kako su zamislili ili kazu nesto ne razmislivsi pre toga ili jednostavno ne shvatimo u momentu sta je hteo da kaze. Evo i na ovom forumu vidimo primer kako svi protumacimo jedan te isti tekst drukcije, malo razgovora, pojasnjenja sta smo mislili tim sto rekosmo, malo samokritike i sve u redu.

Prastajte meni gresnoj.

Подели на овим сајтовима

Помаже Бог!

Кад је већ ова тема у питању, чула сам једну, да назовем глупост коју народ има обичај да говори.

Каже овако: "Ради оно што ти поп каже, али немој радити оно што поп ради!"

0409_feel

Подели на овим сајтовима

• 1 month later...

Јој Господоде Боже, душа ме заболи гледајући овај клип.

Имам осјећај да је трајао 5 дана а не 5 минута!

Не знам око чега је настала ова гужва али није ни важно...

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...