Jump to content
Претражи у
  • Још опција
Прикажи резултате који садрже
Прикажи резулте из
МилошБГ

Аутомобил до 4.500 еура

Оцени ову тему

Recommended Posts

ЧЛАН

Добар дан и помаже Бог свима. Дуже време пратим овај православни пројекат и форум, али тек сад се укључујем да својим скромним коментаром помогнем брату који тражи ауто.

Милоше, сви аутомобили које наводиш су ок. Мање више, данас су разлике стварно мале. Али, пошто радим Опел, у њега се највише разумем.

Ја ти препоручујем Астру са Исузу мотором, дакле јапанац у немцу. Мотор 1.7 има различите варијанте, 80кс, 100кс, 110кс и 125кс. Нема проблем са замајцима, нема проблем са турбинама, нема проблем са вешањем (трапом). Не знам колико је ко упућен, али сви Шевролети за европско тржиште имају Опелов трап, такође сви Саабови, сви новији Фиат-Ланча-Алфа... Дакле, осим неких потрошних ствари као што су стабилизатори, силен блокови - Опелов трап не задаје муку. И један је од бољих.

Да се разумемо, када сам "крикиковао" опел, нисам мислио да не ваља већ да је мало прецењен на нашем тржишту и да се мени лично не свиђа како су му подешена огибљења, волан је подешен да буде мек итд... ствари које се мени лично не свиђају. 

Дакле нису нит лоше нит добре, једноставно неко воли тврђи волан, неко мекши, неко воли удобније трапове, неко стабилније. 

То је то. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Да се разумемо, када сам "крикиковао" опел, нисам мислио да не ваља већ да је мало прецењен на нашем тржишту и да се мени лично не свиђа како су му подешена огибљења, волан је подешен да буде мек итд... ствари које се мени лично не свиђају. 

Дакле нису нит лоше нит добре, једноставно неко воли тврђи волан, неко мекши, неко воли удобније трапове, неко стабилније. 

То је то. 

Пријатељу, извини. Али ја и нисам мислио да си ти "критиковао" Опел. Да сам мислио, цитирао бих те негде. А не сећам се да сам то запазио. Ту смо да причамо, свако износи своја запажања и знања, немој да се нервираш. :4869:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Пријатељу, извини. Али ја и нисам мислио да си ти "критиковао" Опел. Да сам мислио, цитирао бих те негде. А не сећам се да сам то запазио. Ту смо да причамо, свако износи своја запажања и знања, немој да се нервираш. :4869:

Ma не, таман посла, оствио сам пост за Млоша да се не збуни јер сам му рекао да ја не бих узимао опел. :)

Да објасним моје разлоге, јер о опелу нисмо ни педаљ разговарали.

Хвала теби за искуство које преносиш и којим доприносиш. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Кул! 8086.gif

Видим да си Фордаш. Објасни мало шта возиш, предности-мане твог аута, мотор...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Кул! 8086.gif

Видим да си Фордаш. Објасни мало шта возиш, предности-мане твог аута, мотор...

Тренутно имам форда сиеру 2.0 дохц. 

Мана једина, лимарија.

Не штедимо је, нити пазимо, а немамо скоро никаквих проблема. Имали смо проблема са електроником (палио се вентилатор сам), и пре тога са кабловима. Лимарија нам је очај са друге стране.  До сад нам је рикњавала пумпа за гориво, узрок је, јер често возимо на резерви. 

Меркам једног мерцедеса в116 да га сређујем за своју душу... вероватно 300сд. Него када си већ механичар с искуством, можеш ли да ми се распиташ које моторе могу да усадим у в116? Да ли рецимо могу да усадим 250д мотор у в116?

Сиеру планирам да заменим мондеом или фокусом, знам доста њих који имају, возио сам доста мондеа и фокуса. Ако буде више пара да се троши на ауто онда бих бмв е39 2.5 дизела. 

Наравно када дође до куповине аута, сви ће фактори да се узму у обзир, не ограничавам се марком. Уколико нађем бољу, нпр... хонду акорд него фокуса и повољнију, сигурно ћу њу узети.

Лично сам љубитељ фордова и бмв - углавном због мотоспорта. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Сиера Косворт...  :)))

Да... Развићемо још тему. Само одмах да знаш да сваки БМВ 2.5 дизел има проблем са пуцањем главе. А 2.0 дизел има проблем са пуцањем усисне и издувне гране, и то у100000км.

Кажем ти то, јер знам тај мотор у шраф. Ишао је у Омегу Б, и Омегу Б рестајлинг. Онај старији од 131 КС, а овај новји од 150 КС, ишао је до 2002-2003 године док се и производила Омега, и ту је стала њихова сарадња.

А за новије варијанте имам искуства, јер са једним ликом из БМВ-а на истом месту равнамо главе.

:4869:  :navijanje:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Сиера Косворт...  :)))

Да... Развићемо још тему. Само одмах да знаш да сваки БМВ 2.5 дизел има проблем са пуцањем главе. А 2.0 дизел има проблем са пуцањем усисне и издувне гране, и то у100000км.

Кажем ти то, јер знам тај мотор у шраф. Ишао је у Омегу Б, и Омегу Б рестајлинг. Онај старији од 131 КС, а овај новји од 150 КС, ишао је до 2002-2003 године док се и производила Омега, и ту је стала њихова сарадња.

Јел то мотор из е39? колико је чест тај проблем који су "симптоми" пре проблема...

Иначе питао ме милош на пп.. објасни му како да "тестира" мотор кад гледа ауто, шта да слуша, шта му  боје дима говоре... ја знам за себе али не умем да објасним другима.... 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

А лимарија је уништила све те култове од аутомобила. Међу нама иде један виц: Шта је једино брже од опела? Корозија... sHa_sarcasticlol

То може и на твој случај да се примени.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

А лимарија је уништила све те култове од аутомобила. Међу нама иде један виц: Шта је једино брже од опела? Корозија... sHa_sarcasticlol

То може и на твој случај да се примени.

Може има и онај.... форд ти је ауто за цео живот, никад нећеш да га продаш...

Или, што постоји форд? Да опел не буде најгори немачки ауто... 

(коме није јасно, форд еворпа се производи у немачкој)

а има и позитивне, не знам за опела, али за форда

FORD - First On Race Day

a ima i negativna

FORD - Fix Or Repair Daily, Found On Road Dead

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Јел то мотор из е39? колико је чест тај проблем који су "симптоми" пре проблема...

Иначе питао ме милош на пп.. објасни му како да "тестира" мотор кад гледа ауто, шта да слуша, шта му  боје дима говоре... ја знам за себе али не умем да објасним другима.... 

Чек', нов сам овде. Морам полако док се не уходам. Ајде прво брату да пишемо, па ћемо ми наставити причу....

Овако, Милоше. И на дизела и за бензињару можеш да примениш оваква правила.

Обавезно када одеш да гледаш неки ауто, прво отвори хаубу. Пре паљеља. Зашто? Види да ли је мотор врућ, топао. Ако је врућ, не можеш доста тога да провериш. Они на плацевима пале аутомобиле у току целог дана када имају неки проблем са стартовањем, јер кад га ти онда пробаш, кад је врућ, он одмах пали. Купиш ауто, дођеш кући, он преноћи и... Цврц, на пали. Зато, пази на то.

Кад је хладан, и кад си утврдио да је све ок, палиш ауто. Као лаик који вози, сигурно ћеш знати да ли је звук мотора приликом паљења добар или не. Ако крчи, грбе, лупа, тресе - захвали се и иди даље.

Ако којим случајем избаци бели или плави дим (дизел), то није добро И може бити много различитих ствари, од ситница као што је ЕГР вентил, до турбине, динзни, запрљаног система за гориво, итд...

Ако избаци, црни, мало, не много, то може бити ок, али мораш да пазиш и да разликујеш.

Ако си ово проверио, ослушни мотор. Види да ли једнако ради. Додај мали гас, ослушни да ли пишти турбина, пошто она не сме да се чује. Сме мало, суптилно, али не сме да пишти-вришти.

Потом, док мотор ради, извади мерач за уље, није добро ако избацује капљице уља напоље и ако драстично промени рад. Провери и сам чеп где се уље сипа, не сме да има никаквих наслага. Ако има наслага, помешао је воду и уље.

Инсистирај да пробаш ауто. Провери колико мењач има лута док ти ја ауто у леру, покрећи га лево десно, горе доле, али не да убацујеш у брзину. Ако има велики луфт, прешао је много. Ако не, ок је.

Кад вадиш мерач уља, види какво је уље. Ако је много црно, није му скоро рађен сервис, а сви они углавном кажу како је све одрађено. Новији аутомобили користе синтетичка и полусинтетичка уља, па су она и после већих километража и даље жута, жућкаста. Ако је црно, није рађен сервис.

Ако је ауто на бетону, сагни се испод, баци поглед да нема каљица уља, може да цури са неких семеринга или из картера, ако је отишао дихтунг, или на самом шрафу, ако се појео навој на картеру или сам шраф.

Обавезно гледај и лимарију, размаке између делова каросерије, морају бити једнаки. Ако ниси, ауто је лупан. Гледај датун на свим стаклима, ДОТ мора бити исти, или да се раликује за по један број. Ако није исто, није добро...

Ако треба још нешто, ту сам.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

I sta bi mogli da mi kazete o ovom automobilu  

http://www.polovniautomobili.com/oglas4607528/peugeot_307_16_hdi/

Одеш, провозаш - испробаш, код мајстора на дијагностику, а онда му спустиш цену (чуј ти њега - не да испод 4300, па данас је премија продати ауто уопште, камоли са напуклом шоферком).

Километража је  :))  :))  :)) баш права плацаџијска, ни речи о пореклу возила у огласу...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

@Bogdan

Dobro nam dos`o na forum... :)

Боље Вас нашао. Одличан ник бате Оби! Ево још једног фана (мене), или боље речено, фанчуге, истог серијала! 8086.gif  :bendoff:  :4869:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
АДМИН

Jel ovo neki dizel motor? 2.0?

1.9,  tdi , čipovan je

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Одеш, провозаш - испробаш, код мајстора на дијагностику, а онда му спустиш цену (чуј ти њега - не да испод 4300, па данас је премија продати ауто уопште, камоли са напуклом шоферком).

Километража је  :))  :))  :)) баш права плацаџијска, ни речи о пореклу возила у огласу...

Километража баш оно... sHa_sarcasticlol

Људи, другар је узео 2011 године  Пежо 207 који је 2009. Имао је 200000. То је већ реална километража. Овај не може имати ови километражу ни у лудилу!

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...