Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
МилошБГ

Аутомобил до 4.500 еура

Оцени ову тему

Recommended Posts

S Max... Mojne da mi degradiras miljenika...

Odlucan je, za sada nema mane. Dizelas, 6-7 litara potrosnja, ide dvesta po potrebi ...

Јави се ако га будеш продавао, то ми је један од омиљених аутомобила...  :good2:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ја бих лично ставио пежоа и фокуса на прво место. Са тим ако идеш фокуса немој ТДДИ него ТДЦИ (више коња, боље иде, модернији мотор, наспрам ТДДИ који је мало старији и јефтинији за поправку али тром и лошије иде) 

ТДЦИ мотори су у ствари ХДИ  0703_read

http://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Duratorq_engine

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Šta fali gepeku punta ?  

Мали су за моје потребе.Односно то нешто већ имам са пежоом 206,тако да ми треба већи гепек.

Милане Б 2.0 хди мотори ме одбијају мало јер је регистрација,потрошња далеко већа. Ево имао сам понуду размене моје 206тице за 307,2.0 мотор хди наравно уз моју доплату,дечко који ме звао искрено ми је рекао да му тај његов пежо не одговара јер је потрошња преко 8.5 литара па и до 9... А пази мени мој пежо троши 4л,дакле прелаз на више од дупло што се потрошње тиче...

Од минивана сам гледао Рено Сеник и одустао јер сам налетео на информације да су лоши мотори,јер у швабији и још негде их има брдо на огласима да им само мотор не ради,једноставно не ради,неће да упали,престао да ради.

Друго што сам гледао је опел мерива који је једна врста минивана али ето људи не препоручују...

Мени је за сад Пежо 307 избор број 1,чак и караван ми се свиђа,али ме само буни за сад та прича око тог фап филтера где су ти адитиви који се сипају у неки посебни резервоар типа 1л неких 15.000 динара,а тај филтер се често квари и буни ме тај пливајући замајац односно не он као он,него више он који се на том моделу брзо квари и мора често да се поправља,мења.... И неко ми је приде рекао да имају неки модели пежоа 307 систем за убризгавање сименс и каже ако ти то оде а дешава се квар је 2000е.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest

Па јесам,али млађони ми рече да нису неки аутомобили =)

Ма хајде... то је одличан ауто... не знам да ли имамо овде неког аутомеханичара да он каже своје мишљење.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Форда али ја волим форда као компанију и њихову филозофију. Начин на који подешавају огибљења, брзине итд.... теби можда пежо више одговара, они су мало мекши, опуштежнији за вожњу, док форда можеш и згазити и и даље ће се понашати добро али је пежо удобнији. То наравно није нека разлика, то је лична преференција. 

То мораш сам провозати па видети, а ја лично форда имам и форда бих купио од тих "обичних" породичних аутомобила.

Briljirao si na ovoj temi Mladjoni ! :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Мени је за сад Пежо 307 избор број 1,чак и караван ми се свиђа,али ме само буни за сад та прича око тог фап филтера где су ти адитиви који се сипају у неки посебни резервоар типа 1л неких 15.000 динара,а тај филтер се често квари и буни ме тај пливајући замајац односно не он као он,него више он који се на том моделу брзо квари и мора често да се поправља,мења.... И неко ми је приде рекао да имају неки модели пежоа 307 систем за убризгавање сименс и каже ако ти то оде а дешава се квар је 2000е.

Караван 307 је одличан ауто, добро си чуо за убризгавање - знаш шта треба да избегаваш.

Замајац када промениш миран си барем 70 до 100 000 км, све зависи колику километражу прелазиш и колико дуго мислиш да задржиш ауто.

ФАП филтер се исто може решити на балкански начин - потпуно се уклони а у путни компјутер се учитају подаци за модел без ФАП филтера. Друга варијанта је да пре куповине обавиш квалитетну дијагностику и видиш каква је ситуација са ФАП-ом, релативно мала закрчења овог филтера се решавају жустријом вожњом по аутопуту...

Јел има неки посебан разлог зашто преферираш дизела?

Много је лакше наћи бензинца половњака у пристојном стању из увоза.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Moj kum je uzeo škodu oktaviju hedzbek, čeka dete pa mu treba prostran auto, u gradu retko kad troši preko 7 l , imao je reno lagunu pre toga, laguna je više nego prostrana i udobnija je od škode ali je troma i više troši, škoda je vrlo agilna i mali potrošač, i taksisiti je hvale.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Фокус ми је један од аутомобила о којима размишљам...углавном тренутно размишљам о следећим

1. Пежо 307 - 1.6 хди - кул-цена регистрација,потрошња,пежо је ко и мој садашњи период привикавања мањи,свиђа ми се физички

мане- фап филтер,пливајући замајац,папрене поправке,скуп за одржавање,скупи делови...

2.Опел астра

3.Опел мерива

4.Форд Фокус

Od ovije` sto si nabrojao, ja bi uz`o astru, i to karavan. I resen problem...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Žena može biti sa sela, ali auto mora biti iz NJemačke :D

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Moj kum je uzeo škodu oktaviju hedzbek, čeka dete pa mu treba prostran auto, u gradu retko kad troši preko 7 l , imao je reno lagunu pre toga, laguna je više nego prostrana i udobnija je od škode ali je troma i više troši, škoda je vrlo agilna i mali potrošač, i taksisiti je hvale.

Jel ovo neki dizel motor? 2.0?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Шкоде су углавном океј, јер су као што рекох, прошлогодишњи волксвагени. Значи, када избаце новог голфа, они механику из старог мало прераде и то усаде у шкоду. ТАко да су шкоде механички скроз ок, само без "цене" за значки волкс вагена. 

Мада рецимо форд, рено, пежо, хонда.. сви они дају модернују технологију него шкода а исто коштају.

Али опет, ако узме шкоду добиће сасвим пристојан ауто.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Караван 307 је одличан ауто, добро си чуо за убризгавање - знаш шта треба да избегаваш.

Замајац када промениш миран си барем 70 до 100 000 км, све зависи колику километражу прелазиш и колико дуго мислиш да задржиш ауто.

ФАП филтер се исто може решити на балкански начин - потпуно се уклони а у путни компјутер се учитају подаци за модел без ФАП филтера. Друга варијанта је да пре куповине обавиш квалитетну дијагностику и видиш каква је ситуација са ФАП-ом, релативно мала закрчења овог филтера се решавају жустријом вожњом по аутопуту...

Јел има неки посебан разлог зашто преферираш дизела?

Много је лакше наћи бензинца половњака у пристојном стању из увоза.

Neka navika brate...do sada sam imao sve dizelase i smesno je kad sam uzeo zenin auto da vozim gasio mi se na uzbrdicama kad sam morao da stanem pa da krenem i to me totalno odbilo od njih i tripujem se da mi je mnogo bolje dizel ali znam za tu pricu.

Koje su cene zamene zamajca? i fap filtera? 

I sta bi mogli da mi kazete o ovom automobilu  

http://www.polovniautomobili.com/oglas4607528/peugeot_307_16_hdi/

dakle pretpostavljam da ovaj ima i fap i plivajuci,sta je za sistem za ubrizgavanje koji mu je ?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Добар дан и помаже Бог свима. Дуже време пратим овај православни пројекат и форум, али тек сад се укључујем да својим скромним коментаром помогнем брату који тражи ауто.

Милоше, сви аутомобили које наводиш су ок. Мање више, данас су разлике стварно мале. Али, пошто радим Опел, у њега се највише разумем.

Ја ти препоручујем Астру са Исузу мотором, дакле јапанац у немцу. Мотор 1.7 има различите варијанте, 80кс, 100кс, 110кс и 125кс. Нема проблем са замајцима, нема проблем са турбинама, нема проблем са вешањем (трапом). Не знам колико је ко упућен, али сви Шевролети за европско тржиште имају Опелов трап, такође сви Саабови, сви новији Фиат-Ланча-Алфа... Дакле, осим неких потрошних ствари као што су стабилизатори, силен блокови - Опелов трап не задаје муку. И један је од бољих.

А овај јапански мотор... Одличан. У најновијој верзији Опел Астре Ј, овај јапанац има 130кс из 1700 кубика. Такође, није скуп сервис са заменом свих филтера и моторног уља.

Опел Мерива има трап Опел Корсе, са неким ситиним разликама, а Опел Зафира има трап Опел Астре, само што је мало већи ауто, има места за 7 особа по потреби, јер се шесто и седмо седиште извлаче из гепека, овако су потпуно невидљиви.

Мој добар пријатељ има Фордов сервис, тако да... Шта знам, ја Фордаш нисам. Искрен да будем. Имају врлине и мане као сви модерни аутомобили (и Опел, наравно). Рецимо, оно што волим од Форда јесте мотор коју су развијали по пола, заједно са Опеловим инжењерима, а то је  1.0 в6 (V6). :)))  У преводу, биће чудо. Али, то још треба тек да заживи.

Сви комонрејл дизели су углавном бољи од обичних, али свакако да носе више електронике и штошта још.

Ја возим Астру Г, 2006. годиште, са 1.7 јапанским дизел мотором од 80кс, до сада сам прешао 180000 км, и нисам имао неких проблема. Наравно, ауто је са правом километражом, јер сам га купио новог.

И још једна ствар... Ако се икад одлучиш за Опел, никако не купуј ауто са плаца. Ни под разно. Осим ако немаш неког блиског пријатеља који плац држи. Сви ти аутомобили су прешли јако пуно. Ево, скоро сам радио једну Корсу, бензин, 1.0... Тај ауто је имао око 400000. Еј, ало, 400000! Мотор од 1000 кубика, троцилиндраш.

Па то није прављено за ту километражу! Одједном је почео да троши уље више него бензин.

Једино што се половних Опела тиче, а и свих других аутомобила, јесте да узмеш код овлашћених дилера (Бео Ауто, Аутопромет, Комненовић, Миркос, Брајић...), ауто који су они одржавали, који  је купљен нов у Србији управо код њих, и чији су га власници мењали само за новији ауто. Све остало је таква игра без граница, да ја немам речи. Нагледао сам се свега, срео много превараната, тако да...

Можемо да разговарамо и о Пежоу и Форду. Ја ћу покушати да допринесем својим искуством.

СРЕЋНА КУПОВИНА!  :4869:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...