Jump to content
Претражи у
  • Још опција
Прикажи резултате који садрже
Прикажи резулте из
shalom777

Pitanja o sektama

Оцени ову тему

Recommended Posts

ЧЛАН

Хе.....ово ме посјети на богињу прољећа или мајку природи  или тако нешто у том "фазону" :)  :cheesy2:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Sta je definicija sekte?

Jednostavno pitanje?

Hocu jasno iznosenje prvo osnovnih crtica , a posle ako treba i prosirenje, od strane vernika i ne vernika.

Ovo hocu shvatite kao preporuku postavljaca teme, ne diktat moderatora i admina.

Mogu da pomognem mozda time sto ponovim sta sve moze biti definicija.

-Nominalno :

Ono cime opisujete karakteristike skupa koji potpada pod pojam

-komparativno :

Razlike izmedju onog sto je unutar, od onog sto nije ili od onog sto je suprotno od unutra, antagonizam

-Negacija :

Ono sto vam se cini da jeste u tom pojmu , a ustvari nije

-Manifestovano :

Ono kako se u praksi ispoljava

-Instrumentalizovano :

Ono kako se koristi definisano u praksi, nekad u smislu ispravnom a nekad i zloupotreba

-Primeri i sabloni :

Primeri kratki za neke uobicajene pojave tog pojma

Znaci za pocetak krenite od Nominalnog (norme(zahtevi) i forme(oblici osobina))

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Професоре, ја нисам стигао да учим, тетки сам носио лек... :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Hriscanske sekte koje ne priznaju Stari zavet

ako mi neko moze reci nesto vise o ovim sektama, kojim dobrom odbacuju stari zavet (ume da mi se ucini da za to postoji dosta razloga) i kakve su specificnosti njihovih ucenja u odnosu na official crkvu

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

ako mi neko moze reci nesto vise o ovim sektama, kojim dobrom odbacuju stari zavet (ume da mi se ucini da za to postoji dosta razloga) i kakve su specificnosti njihovih ucenja u odnosu na official crkvu

Већ су те завели. Не дај се.  :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Већ су те завели. Не дај се.  :)

pali me taj hipsteraj :D

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Znate li mozda? O arijanstvu znam jako malo,a i bilo je to da sam prozivan za njihovog “sledbenika“ ,mada ja ni ne znam sta ih sve tacno karakterise? Mislim na njihovu “veru“ (ili sektu). Imaju li oni crkvu svoju,ili rade na “divlje“ ?? Slave li i oni Krsnu slavu? Veruju li i oni da je Isus razapet i vaskrsao treceg dana,ili ne? Citaju li i oni istu Bibliju kao i mi,ili ne? Sve sto znam o njima,jeste to da su sekta koja veruje da je Isus Sin Božiji,ali ne kao sto mi verujemo,niti onako kao sto muslimani veruju (muslimani ga “sinom Bozijim“ nazivaju ponekad,ali samo u smislu postovanja prema njegovoj iskrenoj poboznosti i klanjanju jednom Bogu). Zanima me nesto vise o arijanstvu? A zanima me i to,koje su dobre a koje lose osobine adventizma? O njima tj. o adventizmu znam samo da nisu niti pravoslavci,niti katolici,nego nesto poput protestanata,i cija se praksa u necemu razlikuje od nase. Zanima me,sta je to dobro,asta je lose kod njih? Trazim vase misljenje

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ТЕОЛОГ
ЧЛАН

Што се јеховистичког учења о Исусу тиче, за њих Исус није Богочовек ни Бог, ни друго лице Тројице, већ прво створење, принц анђела (арханђел Михаило), а никако Бог. Њега је (по њиховом учењу) Бог Јехова (Отац) уздигао на тај ранг и учинио га "моћним богом", али по њима Исус није "свемогући Бог Јехова".

Зато они у свом преводу Светог Писма изврћу стихове у којима се Христ изједначава са Богом. Иначе, Јеховини Сведоци нису измислили никакву топлу воду, та јерес стара је бар 1700 година, а њен аутор је Арије.

Што се тиче идеје да Исус није разапет на крсту, већ на стубу, Јеховини Сведоци кажу да је крст пагански симбол и да му због тога није место у хришћанству. При том они сами кажу да је Исус разапет на стубу, и наравно, згодно игноришу чињеницу да је и стуб такође пагански симбол, и то много гори од крста (као паганског симбола). Усправни стуб је пагански симбол фалуса у ерекцији (обелиск). Крст је дакле, пагански симбол, па су га Јеховини Сведоци заменили другим, још горим паганским симболом.

Тешко незнање је у питању и тешко испирање мозга од стране духовних вођа тог хришћанског култа.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...