Jump to content
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Cico

Zabranjuje li hriscanska vera ,slusanje nekih vrsta i zanrova muzike?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Да, ово сигурно неком побуђује лептириће у стомаку... 

јбт, сада кад сам мало прочачкао на јутјубу, видим да је Мерлин Менсон постао мала маца у мору гомиле новопечених сатанистичких бендова... аууу 

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ова планета је довољно велика за све. Ти си, Ниџо, градски господин (нисам ироничан) и ово ти просто не паше никако. Не можеш чак ни да разумеш ту причу. Али има и другачијих људи. Рецимо, оних који у уметности не траже чисто и морално, нити је уметност обавезна да то нуди. Морамо увек да пазимо да не паднемо у замку искључивости. Нажалост, често баш металци и рокери и сами падају у ту замку, па им се после враћа као бумеранг.

Ова планета је довољно велика за све. Ти си, Ниџо, градски господин (нисам ироничан) и ово ти просто не паше никако. Не можеш чак ни да разумеш ту причу. Али има и другачијих људи. Рецимо, оних који у уметности не траже чисто и морално, нити је уметност обавезна да то нуди. Морамо увек да пазимо да не паднемо у замку искључивости. Нажалост, често баш металци и рокери и сами падају у ту замку, па им се после враћа као бумеранг.

Драги Хуане, хвала ти на комплименту. Дефинитивно си ми запушио уста :) 

Међутим (ипак постоји ово међутим) тема је хришћанска вера и музика, и јасно је да Хришћанство просто не може да иде раме уз раме са нечим што је сасвим супротно и то јавно износи. Дакле, да бисмо избегли мешања баба и жаба, битно је да се јасно дефинише шта је шта. Са друге стране, имаш апсолутно право, има различитих људи, различитих сензибилитета итд. што значи да је потпуно јасно да има људи који слушају и ову врсту музике са којом се ја морално дубоко не слажем (руку на срце иста ствар је и са турбо фолком) али то ме не дотиче јер поштујем туђ избор и право слободе сваког човека да слуша оно што му највише прија. 

Немој ме молим те тим причама.. Оваква два спота не могу да буде ништа чисто ни морално у човеку. Хвала.

Nema veze moj komentar posebno sa tobom, nego sa tim da se subjektivni stavovi postavljaju kao merilo šta jeste ili nije dobro u umetnosti (pričamo o muzici, ne?). Po meni takav stav nije ispravan i dovodi do predrasuda i raznih površnih zaključaka.

Nema veze moj komentar posebno sa tobom, nego sa tim da se subjektivni stavovi postavljaju kao merilo šta jeste ili nije dobro u umetnosti (pričamo o muzici, ne?). Po meni takav stav nije ispravan i dovodi do predrasuda i raznih površnih zaključaka.

Али не говоримо овде само о музици, већ о музици и Хришћанству. То никако није исто. Ја немам проблем ни са једном врстом музике, већ као сваки човек бирам шта ћу да слушам и како, тако и свако други и апсолутно је право сваког да изабере оно што му се допада, без да му други говоре да ли је то добро или не. Међутим ова тема је и питање и ја бих лагао ако бих одговорио на ово питање да је метал у коме се обожава сатана или било која друга психоделична музика која је сама по себи нека врста магије ок, јер није ок.  

Ниџо, а шта мислиш о овако нечему, са аспекта хришћанске вере (цео албум је у питању, можеш да премоташ насумично)?

http://youtu.be/ZgNfLu3uZ7I

Па мислим, зашто ме ово питаш... Да ли је уопште битно шта мислим ја о њима... Лош покушај да се споји, по мени неспојиво, али хајде, нек наставе да покушавају... и нек уклоне ове мртвачке главе... опет се мешају бабе и жабе. Не разумем, зар једини ја овде видим да се у металу и дарк року итд велича и уздиже смрт? Па људи моји чија је смрт? (не говорим за горе поменуте, нисам ни стигао да чујем речи)

Али не говоримо овде само у музици, већ о музици и Хришћанству. То никако није исто. Ја немам проблем са ниједном врстом музике, већ као сваки човек бирам шта ћу да слушам и како, тако и свако други и апсолутно је право сваког да изабере оно што му се допада, без да му други говоре да ли је то добро или не. Међутим ова тема је и питање и ја бих лагао ако бих одговорио на ово питање да је метал у коме се обожава сатана или било која друга психоделична музика која је сама по себи нека врста магије да је ок, јер није ок.  

Da bi bilo ko mogao da govori o muzici/metalu i hriscanstvu mora da poznaje i jedno i drugo, kako konceptualno tako i opitno. Na osnovu ova a i prethodno napisanog se jasno vidi da ti o metalu jako malo znas da ne kazem ne znas nista. U metalu se NE obozava satana! U nekim zandrovima metala se obozava stana, to stoji. Ali caka je u tome sto je to nekih 5% od sveukupnog metala. Ne mozes nesto da kritikujes nekom brzom pretragom na YT narocito ako trazis ono sto zelis da prikazes kao nesto univerzalno, metal=satanizam (jest malo sutra).

Svaka muzika je magija. Svaka!

Па мислим, зашто ме ово питаш... Да ли је уопште битно шта мислим ја о њима... Лош покушај да се споји, по мени неспојиво, али хајде, нек наставе да покушавају... и нек уклоне ове мртвачке главе... опет се мешају бабе и жабе. Не разумем, зар једини ја овде видим да се у металу и дарк року итд велича и уздиже смрт? Па људи моји чија је смрт? (не говорим за горе поменуте, нисам ни стигао да чујем речи)

Питам зато што је један од чланова (био, бенд више не постоји) надалеко чувени и познати форумаш, који је литургијски хришћанин. Некако мислим да је боље њега питати шта мисли о свему. То мишљење би било аутентичније него мишљење било кога од нас који нисмо из исте приче.

@@Никола Поповић

Немој да генерализујеш. То што су Мансон и још неки сотоњаре, не значи да су сви рокери и металци сотоњаре. Ето слушао сам Мансона, мени се он никако не допада, и музика му је превише извештачена, лик нема ни таленат за певање, само је научио да крешти и то је то. Али то ме не спречава да слушам друге бендове. А иако слушам сотоњаре, слушаћу да бих чуо шта имају да кажу. Њихов став,  да чујем шта људи мисле. Он на мене неће утицати, нећу због песме да постанем као он. Знам доста људи који су хришћани и који слушају рок и метал. И увек су међу мирнима и добрим особама

А да ли је само рок проблем? Па слушај реп, хаус, гранд музику, пуни су разних ''гадости'' у себи. Ајде Црква да прави разне спискове забрањених песама, књига, филмова и осталог... Па чек, шта смо ми? Православци или смо католици пре пар векова који су правили спискове забрањених књига? Дајте, молим вас. Ако ће неко постати сатаниста због једне песме, онда је тај сатаниста био одувек, само се крио иза лажне маске хришћанина. 

Метал не велича и уздиже смрт, нити сатану. То су предрасуде. Постоје неки бендови који то раде, али као што Аквилије каже, тих је 5%. Да си слушао метал, знао би. 

Људи, али ја управо о томе и говорим, нигде нисам написао да је метал сам по себи сатанистички! Већ сам одмах конкретно споменуо сатанисте. Дакле, нисам говорио о металу (иако ми је и даље ово дискутабилно) већ о онима који се отворено клањају сатани. А притом су металци, рокери итд.. Данас је и сам мтв пун некаквих глупости, али то не мења став да неке ствари не иду заједно. 

E ovako, da kazem i ja koju.

Crkva kao prvo nista ne zabranjuje, moze samo da savetuje i daje predloge kako covek najbolje da se "snadje" u ovom zivotu a da pritom sto manje steti sebi i drugima.

Dalje ,sto se tice muzike, smatram da je ona mnogo vise odraz nekog trenutnog stanja coveka koji je slusa, nego kreator samog tog stanja. Ovo govorim zato sto sam kroz zivot slusao svasta, od psaj trensa do Dzeja i Ace Lukasa i jednostavno, sve to ide sa nekim godinama...

Prvi ja sam, do skora imao velike predrasude prema metal muzici, zato sto o njoj nisam znao nista a mislio sam da sve znam. Ne slusam je ni danas u globalu, ali volim da cujem po neku pesmu, koja mi se jednostavno svidi. Kao sto rece Goca, treba razlikovati cokoladu od omota.

Ako ces ti da zivis psaj trens, Acu Lukasa ili neki death metal, onda si u gadnom problemu.

Muzika treba da opusti coveka, da ga oraspolozi, da uziva u njoj a to neko postize slusajuci najtezi metal (sto je meni licno nepojmljivo) a neko slusajuci Cecu.

Zato, batalite te generalizacije, izmedju ostalog i iz crkvenih knjiga, koje su pisali ljudi koji nemaju blage veze sa onim sto kritikuju.

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах

• Сличан садржај

• Од Ђорђе Пожарев,
      Dugo sam mislio da su Amerikanci protestanti.
      Prevario sam se.
      Nakon toga sam video mnoge Rimske svestenike i pomislio sam da su katolici.
      Prevario sam se.
      Onda sam razmisljao o tome da nisu oni mozda ateisti.
      Prevario sam se i tu.
      Danas sam siguran da oni imaju svoju sopstenu religiju a to je Holivudska religija,
      To je vera puna imaginacija,maste,prevara,ne milostivosti i sto vise krvi.neka.
      Mozda gresim,
      Sta vi mislite o tome?

• Од Милан Ракић,
      Slovenački proizvođač aviona Pipistrel predstavio je svoj novi eVTOL (electric Vertical Take off and Landing) koncept. Nova letelica koristiće jedinstvenu pogonsku grupu kako za režim krstarenja tako i za vertikalno poletanje i sletanje uz odluku da se razvije familija letelica kapaciteta od dva do šest putnika.
      Koncept je predstavljen na drugoj konferenciji „Uber Elevate Summit“ koja je posvećena inicijativama američke ride-sharing kompanije za razvoj letelica koje će biti korišćene za masovni urbani transport.
      Pipistrelov eVTOL koncept Kako je Tango Six preneo prošle godine, Uber i Pipistrel potpisali su tada memorandum o saradnji koji podrazumeva masovnu proizvodnju električnih letelica sa vertikalnim poletanjem i sletanjem (VTOL) kako bi se ispunili zahtevi za „bezbedan i pouzdan transport za svakoga, svuda“. Cilj partnerstva je da korisnici budućeg Uberovog servisa „Elevate Network“ mogu naručiti električni Pipistrel VTOL gde god da se nalaze. Rok za razvoj, izradu i testiranje definisan je tada za 2020. godinu.
      Obećano, ispunjeno.
      Pipistrel je u Los Anđelesu pre dva dana predstavio svoju ideju koja će biti realizovana uz pomoć još jedne dobro poznate slovenačke kompanije – Elan.
      Ivo Boskarol, osnivač i direktor Pipistrela rekao je ovom prilikom da je sledeća etapa priče sa Uberom, jednom kada se koncept dokaže u vazduhu, masovna proizvodnja:
      – Zbog toga se strateški udružujemo sa Elanom, kompanijom koja je pionir u primeni kompozitnih materijala u avijaciji, i još bitnije, poseduje iskustva u svim do sada poznatim tehnologijama za masovnu proizvodnju kompozita.

Slovenački Pipistrel uključen u pisanje nove istorije komercijalnog vazdušnog transporta
      Što se našeg koncepta tiče, ne pokušavamo da inoviramo helikopter tako što ćemo vozilu dati mnogo rotora, već želimo da razvijemo jedinstvene pogonske grupe za krstarenje i vertikalno poletanje i sletanje sa skaliranjem ugrađenim u dizajn kako bi mogli da razvijemo vozila od dva pa sve do šest sedišta. Konačni rezultat bi trebalo da bude uparivanje integrisanog sistema za vertikalno poletanje i sletanje, koji je tih i efikasan, sa izuzetno aerodinamičnim krilima. To će stvoriti novu klasu električnih VTOL vozila koja će biti brza u krstarenju sa primarnim ciljem da se dramatično snize troškovi operacija radi primene u Uber Elevate konceptu. –
      Uber Elevate planira da Dalas i Los Anđeles dobiju leteće taksi demonstratore u 2020. godini što bi vodilo komercijalnoj upotrebi tri godine kasnije. Još nije odlučeno da li će jedna kompanija ili više njih dobiti ekskluzivno pravo da Uber snabdevaju inovativnim letelicama ali za sada su pored Pipistrela u igri Aurora Flight Sciences, Embraer i Bell Helicopter.
      Da bi se jata budućih taksija kretala bezbedno po nebu Uber je prošle jeseni potpisao sa NASA-om razvoj Unmanned Traffic Management koncepta koji bi trebalo da automatizuje i obezbedi bezbedni nadzor letačkih operacija na malim visinama.
      Konačan cilj Ubera je da Uber Elevate vožnja vazduhom košta identično kao UberX na istoj razdaljini.
      Petar VOJINOVIĆ
    • Од александар живаљев,
      Dragi čitatelji i pratitelji, evo nam i jedne lijepe vijesti za ovu božićnu večer. Naime, naša braća iz Slovenije su odlučila pokrenuti prvu pravoslavnu stranicu na slovenskom jeziku, namijenjenu Slovencima koje zanima pravoslavlje. Stranica surađuje s nama i s Pravoslavnim misionarskim centrom "o. Danil Sisojev" iz Beograda (link: http://www.svedokverni.org/), a prisutna je i na facebooku. Ukoliko imate rođaka, prijatelja i poznanika Slovenaca koji bi voljeli čitati o pravoslavlju na svojem materinjem jeziku i upoznavati ga, slobodno preporučite.

Link stranice: PRAVOSLAVJE SLOVENIJA

Link za facebook: PRAVOSLAVJE SLOVENIJA
        ***   Dobrodošli na strani o pravoslavni veri in duhovnosti v slovenskem jeziku. Ustvarili smo jo za vse, ki si želijo spoznati pravoslavje in o njem kaj več izvedeti.
      Pripadamo eni, sveti, katoliški[1] in apostolski Cerkvi, ki je, zaradi ograjevanja od krivoverstev, splošno znana kot Pravoslavna. Verjamemo, da se v njej nahaja celotna Resnica.
      Sestavljena je iz 14 lokalnih Cerkva, med katere spada tudi Srbska Pravoslavna Cerkev, v njeni kanonski jurisdikciji se, med drugim, nahaja tudi ozemlje Republike Slovenije.
      Vsekakor pa je Pravoslavje odprto za vsakogar, ne glede na narodnost. Pripadnik kateregakoli naroda se lahko v njej počuti kot doma.

[1] Iz grškega pridevnika “katholikos”, kar pomeni svetoven oziroma vesoljen. Ne zamenjevati z rimokatolicizmom.
      View full Странице
    • Од александар живаљев,
      Dragi čitatelji i pratitelji, evo nam i jedne lijepe vijesti za ovu božićnu večer. Naime, naša braća iz Slovenije su odlučila pokrenuti prvu pravoslavnu stranicu na slovenskom jeziku, namijenjenu Slovencima koje zanima pravoslavlje. Stranica surađuje s nama i s Pravoslavnim misionarskim centrom "o. Danil Sisojev" iz Beograda (link: http://www.svedokverni.org/), a prisutna je i na facebooku. Ukoliko imate rođaka, prijatelja i poznanika Slovenaca koji bi voljeli čitati o pravoslavlju na svojem materinjem jeziku i upoznavati ga, slobodno preporučite.

Link stranice: PRAVOSLAVJE SLOVENIJA

Link za facebook: PRAVOSLAVJE SLOVENIJA
        ***   Dobrodošli na strani o pravoslavni veri in duhovnosti v slovenskem jeziku. Ustvarili smo jo za vse, ki si želijo spoznati pravoslavje in o njem kaj več izvedeti.
      Pripadamo eni, sveti, katoliški[1] in apostolski Cerkvi, ki je, zaradi ograjevanja od krivoverstev, splošno znana kot Pravoslavna. Verjamemo, da se v njej nahaja celotna Resnica.
      Sestavljena je iz 14 lokalnih Cerkva, med katere spada tudi Srbska Pravoslavna Cerkev, v njeni kanonski jurisdikciji se, med drugim, nahaja tudi ozemlje Republike Slovenije.
      Vsekakor pa je Pravoslavje odprto za vsakogar, ne glede na narodnost. Pripadnik kateregakoli naroda se lahko v njej počuti kot doma.

[1] Iz grškega pridevnika “katholikos”, kar pomeni svetoven oziroma vesoljen. Ne zamenjevati z rimokatolicizmom.