Jump to content

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 1 минут, obi-wan рече

To cu prvo da probam, ali nista nije zagarantovano jer ovaj model - kao i vecina tih novih - nema podrsku u driver-ima za 7.

Како бре зар већ? Па 7 још није ваљда угашен, имају и техничку и остало ваљда...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 6 минута, Vladan :::. рече

Како бре зар већ? Па 7 још није ваљда угашен, имају и техничку и остало ваљда...

Nema to veze s tim. Na novim modelima namerno guraju korisnike na ovo ogavno djubre, a sve zbog "zarade". To ti je korporativno bunilo - nasilno utrpavanje kupcima skarta, koga inace niko normalan ne bi kupovao.

Ja cu svakako da probam da uradim 7, on bi trebao normalno da pokrene sve delove, jedino nije izvesno sta ce da bude sa grafickom kartom, jer ona ima odvojen driver, koga ima samo za 10. Gledao sam neke clanke o tome, i ono sto mislim da uradim je da probam da rucno iz device managera instalnem driver za 10 na 7, kazu da zbog slicnosti izmedju 7 i 10 ima sanse da uspe, ali niko nista ne moze da garantuje.

Ako sve prodje dobro, 10 brisem sigurno i bez razmisljanja.

U svakom slucaju, trazio sam i nasao da na ovaj model vec bez problema idu razni linux-i, a oni imaju svoje driver-e za njega.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Хаос... Цццц

А пробај дуал бут или и са 3 ОС-а паралелно ради пробе шта и како ради па када видиш бришеш шта не вреди. Можеш за задржиш 10 чисто за сваки случај да има поготово ако је велики диск.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Нисам укључио десетку 3-4 месеца. Вероватно ће му требати цео дан да се апдејтује, сетује, рестартује, препакује...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ko vozi swinjdows-10 nek` se pripazi...

...

Najnoviji windows update ce vam obrisati sve fajlove sa desktopa!

WWW.SK.RS

Kakav desktop preferirate? Minimalistički, gde su svi programi pozicionirani u taskbarua pozadinu eventualno narušavaju ikonice ’This PC’ i ’Recycle Bin’, ili onaj haotični, gde se pozadina tek...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ako ste instalirali novi windows update uradite i bekap bitnih podataka

...

Ne pamtimo kada je neki update Windowsa 10 pravio problem korisnicima. Dobro, bio je onaj  prošlog meseca i onaj pretprošlog, i još pokoji, ali generalno nije bilo frke, sve do sada. Na neki bizaran način utešno je što Coronavirus nije omeo Microsoftovu uobičajenu rutinu.

Update pod serijskom oznakom KB4549951 u distribuciji je od 14. aprila i nažalost pojedinih korisnika, izazvao je više problema nego što je rešio. Za početak, tu je čuveni „plavi ekran smrti” koji se povremeno pojavljuje, prijavljajući širok spektar errora:

2366.jpg

- PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
- CRITICAL_PROCESS_DIED
- ACPI_BIOS_ERROR
- INACCESSIBLE BOOT DEVICE
- MEMORY_MANAGEMENT
- DPC_WATCHDOG_VIOLATION
- Portcls.sys

Kontra-mera dobro je poznata. Ne radite ništa i sačekajte restart sistema. Ako ste bili usred nekog važnog posla... opsujte glasno. Zabavi tu nije kraj, neki korisnici su primetili da je update ili premestio podatke iz sistemskog skladišta u druge foldere ili ih u potpunosti izbrisao. Iako potpuna sigurnost podataka ne postoji, redovan bekap i dalje je važna praksa, pa je stalna preporuka da se prave kopije podataka koji su važni na neko skladište na kom nije instaliran operativni sistem. Ako vam se Desetka poslednjih desetak dana čudno ponaša, proverite da nije do ovog updatea:
-kliknite na start pa unesite „view update history”
-među rezultatima pronađite View update history
-u Settingsu kliknite na Uninstall updates
-ukoliko je na priloženom spisku KB4549951 uklonite ga i restartujte mašinu.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 часа, obi-wan рече

...

Ne pamtimo kada je neki update Windowsa 10 pravio problem korisnicima. Dobro, bio je onaj  prošlog meseca i onaj pretprošlog, i još pokoji, ali generalno nije bilo frke, sve do sada. Na neki bizaran način utešno je što Coronavirus nije omeo Microsoftovu uobičajenu rutinu.

Update pod serijskom oznakom KB4549951 u distribuciji je od 14. aprila i nažalost pojedinih korisnika, izazvao je više problema nego što je rešio. Za početak, tu je čuveni „plavi ekran smrti” koji se povremeno pojavljuje, prijavljajući širok spektar errora:

2366.jpg

- CRITICAL_PROCESS_DIED
- ACPI_BIOS_ERROR
- MEMORY_MANAGEMENT
- DPC_WATCHDOG_VIOLATION
- Portcls.sys

Kontra-mera dobro je poznata. Ne radite ništa i sačekajte restart sistema. Ako ste bili usred nekog važnog posla... opsujte glasno. Zabavi tu nije kraj, neki korisnici su primetili da je update ili premestio podatke iz sistemskog skladišta u druge foldere ili ih u potpunosti izbrisao. Iako potpuna sigurnost podataka ne postoji, redovan bekap i dalje je važna praksa, pa je stalna preporuka da se prave kopije podataka koji su važni na neko skladište na kom nije instaliran operativni sistem. Ako vam se Desetka poslednjih desetak dana čudno ponaša, proverite da nije do ovog updatea:

Windows 10 ne podnosim iz dna duse

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 часа, obi-wan рече

...

2366.jpg

- CRITICAL_PROCESS_DIED
- ACPI_BIOS_ERROR
- MEMORY_MANAGEMENT
- DPC_WATCHDOG_VIOLATION
- Portcls.sys

Ja nema problema, update je bio bez greske:D

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 51 минута, Aandrej рече

Windows 10 ne podnosim iz dna duse

Ne postoji savrsen OS... svaki sistem ima svojih mana i vrlina. Windows je dobar OS i ne znam zasto ljudi kukaju na njega... ako ti se ne svidja instaliras linux ili pljunes pare za Apple racunar i miran si. :D

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
13 minutes ago, ronin said:

pljunes pare za Apple racunar

To nije dovoljno, moras da budes lozana, da se tripujes da si umetnicka dusa.

Mada, stvarno mu klizi onaj OS, ali kad vidim da mogu da kupim dva kompa za te pare i da ce da me oderu za rezervne delove- taj film necu da gledam.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Za kraj nekog velikog posla koji je zauzeo oko 300GB zatreba mi na win7 video softver da okrenem gomilu obrnutih videa sa telefona. Neko reče da win movie maker to radi lako. Nađem da on dolazi u paketu win live essentials 2012 koji ms više ne podržava i nema download za njega na ms sajtu nego mora da se ide na win 10... Ima međutim taj stari paket da se nađe negde drugde. Instaliram to i odradim posao. Ali nakon sledećeg restarta računar se uspori do neupotrebljivosti. Restart i još gore. Utripujem se da sam zaradio neki ransomware koji će da mi uništi ogroman posao koji samo što sam uradio. Na jedvite jade pregledam sve start up opcije, procese, servise i ništa nema sumnivo. Nađem servis Windows Live ID Sign-in Assistant, ubijem ga, bude malo bolje, restart, opet isto. I onda se setim da mi se pre par godina na drugom računaru desilo nešto slično kada sam instalirao neki od starih paketa za win7 i setim se da je to nešto bez pitanja i tajno: uključilo, apdejtovalo i pokrenulo win update servis sa nalogom da se računar apgrejduje na win10. Nađem beleske od te zgode i onda onesposobim win update servis i probam da obrišem njegove fajlove ali sistem ne da. Restartujem računar u eksperimentalnoj win10 instalaciji (koja je ubitačno spora sama po sebi) ali ni win10 neće da ih obriše iako su na zasebnoj particiji i nevezani za sam win10. Restartujem računar sa linux usb fleške, pobrišem 10 fajlova koji počinju sa wu*.* (kao i ceo folder SoftwareDistribution u kojem se već bilo skinulo skoro 2GB instalacioinih fajlova verovatno za win10) i rešim se bede.

Eto šta radi ms da bi se neko naterao da pređe na win10.

(Inače pored ovoga mnogim programima prave probleme sa ms visual c++ redistributable paketima za win7 takođe da bi developere i korisnike naterali da se prebace na win10 gde je podrška za visual c++ deo samog sistema i redovno se apdejtuje. Zadnji takav slučaj sam nedavno imao sa stonom verzijom vibera koja nije htela da radi ma koji c++ da sam instalirao. Na kraju sam pretragom celog hdd našao fajlove koji mu trebaju u staroj instalaciji za prenosni LibreOffice...)

Eto, ako neko naleti na nešto slično da zna u kom grmu leži win10 ;) 

mm.jpg

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Креирај ново...