Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

verum est in beer

Windows 10

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ако још увек имате проблем са апдејт...

How to Fix Windows 10 Cumulative Update Installation Issues

Windows 10 Offline Update RS1 [Version 1607]

Ја сам коначно решила проблем свој.

40 minutes ago, obi-wan рече

...vratite se lepo na Win 7, i resili ste sve probleme oko toga... :coolio:

Windows 7 vs Windows 10 comparison: What's the difference?

Све проблеме око тога лепо могу да решим да искључим из штекера све уређаје на струју и које покрећу батерије, што мало фали да се деси...Да се вратим у време пре мене.

1 hour ago, Тања1 рече

Ако још увек имате проблем са апдејт...

How to Fix Windows 10 Cumulative Update Installation Issues

Windows 10 Offline Update RS1 [Version 1607]

Ја сам коначно решила проблем свој.

Пређеш на Linux и тих проблема немаш више:D

6cfb2a5e01d09620406808e0d1dbebbf.gif

пре 18 часа, Posetilac рече

Imam w10 enterprise verziju koja lepo radi bez problema malo jace od mesec dana. Svakako bolje od w7 pro, a w8.1 nisam koristio.

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 6040X уз помоћ Тапатока

To jedino ako koristis samo kalkulator, i eventualno windows media player... :ani_biggrin:

пре 1 минут, Posetilac рече

Mislis da je enterprise losa verzija ili ceo win ne valja?

Za sad lepo radi sve. Igrice samo nisam probao.

Ма пусти Обија, он још користи 3.11. :ani_biggrin:

пре 34 минута, Juanito рече

Ма пусти Обија, он још користи 3.11. :ani_biggrin:

Tisina tamo. Ovo su vrlo vazni koraci, ako covek sad ne nauci ka` ce onda. I sta ti imas protiv 3.11? :ani_biggrin:

пре 50 минута, Posetilac рече

Mislis da je enterprise losa verzija ili ceo win ne valja?

Za sad lepo radi sve. Igrice samo nisam probao.

Ma ceo je kao poluproizvod. Valjace kad prodje jos neko vreme. Na stranu sve one pompe i afere oko toga kako ga je Microsoft nametljivo i sektaski poturao korisnicima (cak su i sami to priznali skoro), nego ima tu drugih problema. Npr. update je tako namesten da sad ne moze da biras sta zelis da instalnes od toga, nego je sve u nekim paketima, u koje korisnik ne moze ni da virne. Opet satro radi neke prakticnosti, a u stvari, kroz te update pakete ubacuju se KB-ovi (KB je pocetno ime svakog update-a, pa ide odgovarajuci broj iza toga) koji su obicna telemetrija, odnosno, prostim recnikom - uctivo spijuniraju korisnika, i salju info svojoj centrali (koja posle info o tvom kretanju i radu prodaje trecoj strani, ili ti opet namece neki novi Windows patch ili update koji ti ne bi hteo).

Uz to, tu je uobicajeni problem sa drajverima, pa ako oces da recimo odigras igru koja je glatko radila na 7-ci ovde lako moze da se desi da prosto ne radi, zatim nestabilnost u radu (zato sam se nasalio kad si rek`o da ti sve radi OK), itd, itd.

Ja licno imam problem i sa ruznim i nakalemljenim Metro okruzenjem, koje je rezultat ukrstanja PC i mobilnog pristupa UI-ju. Juan, medjutim, tvdi da je to nesto najbolje sto je do sad video na Windowsima, pa smo se slozili da je to stvar ukusa, kako bismo izbegli dalji sukob. :ani_biggrin:

Inace, najWindowsi do sad, po meni, su XP pa 7. Sto se tice svega, manje-vise, a o tome dosta govori i karta trenutne rasprostranjenosti operativnih sistema u svetu. Evo postavicu je jos jednom, uoci samo da XP ima bazu korisnika bezmalo pa istu kao i 10-ka, a za malo vecu od 8-ce. 7-ca je, naravno, daleko najzastupljenija, i to u x64 varijanti.

jan2016-os-marketshare.png

пре 33 минута, Posetilac рече

Ja bas suprotno. Nikad gori OS XP. Kad ga reinstaliram posle tri meseca mi upadne neki virus, pocne da koci i stuca.

Ja imam dual-boot, na jednoj masini su 7 i XP, pa se prilikom ukljucivanja odlucis koji ces. Nikad nisam imao problema na bilo kom od njih, na internetu sam stalno, ali moras da znas kako da opremis masinu osim samog Windowsa, da bi bila kako treba zasticena - viseslojna zastita antivirusima je obavezna na bilo kom Windowsu, novom ili starom, ako `oces da te virusi zaobidju.

Ja koristim sledecu kombinaciju: Avira (zastita u realnom vremenu + na zahtev), Malwarebytes AntiMalware (na zahtev, odlican "kopac"), plus na samim browserima stavljam dodatke kao sto su Avira Browser Safety i Privacy Badger. Takodje, imam uvek i portabilni KVRT (Kasperski Virus Removal Tool, ne instalira se, radi na zahtev; to nije ceo Kasperski, nego samo jedan modul). Sve ovo je potpuno besplatno i lako dostupno na internetu.

Takodje, svaki Windows mora da se povremeno cisti, jer vremenom kupi kojekakvo djubre (tragovi rada programa, a narocito tragovi kretanja po internetu, zaostali fajlovi raznih vrsta, itd.). Za to koristim Toolwiz Care, takodje besplatan i odlican set programa (sve u jednom pakovanju), vrlo automatizovan, prakticno posle instalacije ne mora da se podesava nista. Ciscenje je pozeljno jednom sedmicno, ili barem 1-2 puta mesecno, pogotovu ako si cesto na internetu.

I konacno - internet higijena, nije svejedno koje sajtove posecujes, jer i pored dobre zastite mozes lako da navuces kojekakvo smece na nekima od njih.

Ovo vazi za sve Windowse, pa i za 10. I on ce vremenom da uspori i da pocne da gnjavi ako ga ne odrzavas kako treba.

пре 2 минута, obi-wan рече

Ja imam dual-boot, na jednoj masini su 7 i XP, pa se prilikom ukljucivanja odlucis koji ces. Nikad nisam imao problema na bilo kom od njih, na internetu sam stalno, ali moras da znas kako da opremis masinu osim samog Windowsa, da bi bila kako treba zasticena - viseslojna zastita antivirusima je obavezna na bilo kom Windowsu, novom ili starom, ako `oces da te virusi zaobidju.

Па кад посећујеш свакакве сајтове... :ani_biggrin:

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...