Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

verum est in beer

Windows 10

Оцени ову тему

Recommended Posts

Не сећам се да сам видео на некој од тема...али јесте л` чули ви, драги братови? https://www.mainframe2.com/

Па ка томе се и иде, то је план одавно већ. Још мало и неће бити потребно да људи буду у канцеларијама, биће јефтиније да их остављају код куће, пошто су већ почели да праве планове за клауд офисе (канцеларије)

Па да, све се лагано враћа на глупаве терминале (у данашњем случају веб клијенте) и апликације које се презентују са сервера из облачка. Има доста већ како се иде ка том циљу. У случају Мајкрософта, то је Офис 365, Аzure, Remote App итд :) А и други произвођачи имају баш озбиљне системе за овакве примене...

Наравно, поента је да инфраструктура постане нешто попут комуналне услуге која се мора редовно плаћати (углавном унапред) а када се једном пређе на јавни облак, углавном не постоји лагани начин да се вратите на своју опрему...

Јел можеш мој пост и твој одговор да ставиш у нову тему? да не идем у оф...

Мислим да нема потребе зато што је повезано и са мајкрософтом, они су нешто слично представили на прошлој синергији. У сваком случају, ако хоћете, може.

Па да, све се лагано враћа на глупаве терминале (у данашњем случају веб клијенте) и апликације које се презентују са сервера из облачка. Има доста већ како се иде ка том циљу. У случају Мајкрософта, то је Офис 365, Аzure, Remote App итд :) А и други произвођачи имају баш озбиљне системе за овакве примене...

Наравно, поента је да инфраструктура постане нешто попут комуналне услуге која се мора редовно плаћати (углавном унапред) а када се једном пређе на јавни облак, углавном не постоји лагани начин да се вратите на своју опрему...

Па контрола брате :)

Не знам каква је ситуација са овим графичарима, али мислим да и адобе иде ка томе. Каква ће бити сигурност на почетку, видећемо.

Рад и улагање у командне линије је одличан, због боље сигурности на првом месту.

Ни мајкрософт није наиван, када човек помисли да су готови они се као феникс подигну из пепела.

Осим контроле, мотивација је већа (и сигурнија, предвидљивија) зарада.

Јако мало људи је након увођења градске воде одустало од те услуге и ископала свој бунар и одржавала га. Играју на ту карту да се лиценце плаћају као нека врста комуналне таксе где се серверска инфраструктура и сви неопходни апликативни ресурси наплаћују веома контролисано и прецизно.

Јако много се улаже у Azure, велики је притисак на фирме и систем интеграторе да се по сваку цену уместо VMware-a за приватне облаке користи Hyper V - нуди се по значајно нижој цени од конкуренције, а менаџери виде само уштеду и ништа више.

У сваком случају, мени делује ОК ова нова верзија за десктоп, изгледа да су слушали мало кориснике. Неко је споменуо да је класични старт мени лакши за обичне кориснике - јесте ако су навикли на њега. За оне који почињу од 8 и на даље, претрага је убедљиво најлакши начин да се приступи свим опцијама и подешавањима. Нема потребе за памћењем где се која опција налази.

Углавном, иде се на што веће затупљивање и заглупљивање крајњег корисника, то изгледа да сви раде.

U winoows 8 su te forsirali da koristis onaj ruzni metro. U desktop okruzenje si ulazio kroz metro i sto sta od aplikacija koje su se pokretale odvodile su te opet u metro. Ovo me je ekspresno odbijalo da koristim windows 8. Nadam se da su ovu gresku ispravili sa windows 10, i da se sada u metro moze uci ako hoces kroz desktop, a da ako neces da ti se metro ne pojavi nijednom.

Metro je prelepo dizajniran (u čisto estetskom smislu), inspirisan švajcarskom tipografskom školom, samo što su ljudi skoro tri decenije navikavani na ružnoću "desktop" okruženja (koga su razvili gikovi sa nultim smislom za lepo), pa im je sad sve što odudara od toga ružno.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...