Jump to content

Како сам од нормалног постао ненормалан

Препоручена порука

Јесте признајем, да сам до пре једно 10 година био у групи нормалних, где је већина била нормална и где су неке ствари још увек колико толико биле нормалне. Онда су се групи људи "отвориле очи", па су они остали нормални, а ја сам са већином отишао у ненормалне. Некада је свим нормалним Косово и Метохија била Србија, СПЦ је била водиља, војска је била понос и дика, млађи су имали права (али права да буду културни)...  Сада је дошло време где Црква не сме ништа да каже што је у супротности са мишљењем нормалних, где је срамота рећи да је КиМ и даље у Србији (пустимо сада:гледај реално, КиМ је баласт, нас нема тамо...), где је војска почела да се исмева са њеном техником и људством, лоше је све из Србије, туђе је слађе и боље...

Црква је некако и даље велики трн у оку ових нормалних, па тако Црква треба да ћути, Црква је застарела, Црква троши "наше" паре, у Цркви возе добра кола, Црква има овакве и онакве, скандали...

Е па драги моји, Црква не треба да ћути, чак мислим да и превише ћути и да се мало меша. Црква има одговорност према већини које чине верници, као и према целом овом народу, пошто као представник већине има одговорност и према мањини. Цркву куде они који немају појма шта је вера, него су чули од њихових гуруа каква је Црква, па ајде да говоримо погрдно о њој. Прво би сви ти требали да погледају себе прво, да видимо њихово понашање, да видимо шта су они то урадили. Можда имају нешто паметно, али ми то паметно нисмо видели до сада. Ни један пројекат који су урадили, ни један модел.

Црква није застарела, чак напротив, Црква је и прошлост и садашњост и будућност. Црква је кроз векове ишла корак напред, доносила иновације, едуковала народ (када држави то није падало на памет), била је увек и стара и модерна, са правим вредностима, које се некима чине да су старомодне.

Свештеници су дуго уплаћивали стаж и социјално, тако да им држава није ништа давала, већ су они давали држави. Људе не занима да неки свештеници једва крпе крај с крајем и да они који имају превише су у мањини. Црква јесте да добија неку годишњу помоћ од државе, али добијају и остале верске организације. У Србији има око 20 хиљада НВО (невладиних организација) које држава финансира, а нигде се не виде ти њихови пројекти и на шта се троше наше паре. То нико не помиње, то је нормално, а Цркви давати паре је ненормално. За НВО се годишње издвоји око 30 милиона евра, али то је нормално.

У Цркви има владика који возе добра кола, али већина тих кола, ако не и сва су донације, тако да Црква није трошила "ваше" паре. Боље питајте политичаре за њихова кола и на то како се троше паре грађана Србије.

Цркву су захватили неки скандали, али је чудно како се ти скандали појављују када је требао да буде Бриселски споразум, геј парада и остали догађаји који су важни нашим и западним политичарима. Ако су новинари толико професионални, зашто ни један скандал нису истражили до краја, због чега нису поднели тужилаштву захтев за гоњење? Ако је неко у Цркви радио страшне ствари, где су докази, где је полиција и тужилаштво да нас обавести о тим неваљалствима? Или ако ови што воле да говоре против Цркве и који једва чекају да у жутој штампи изађе неки текст против Цркве, имају неке доказе, зашто су статични? Па покрените се мало.

Сигурно да у Цркви нису сви анђели и да можда неки поступци нису у реду, али ту су све живи људи, греши се, али се и исправља. То наравно нико не гледа, него ако неко падне, неки желе да их газе док су на земљи.

Патријарх изађе са саопштењем, то саопштење се не гледа, него се по аутоматизму говори против, само зато што је то потекло из Цркве. Његово саопштење је безвезе, а понижавање Цркве и њених великодостојника је "демократски" и у складу са "правима". Па ваљда и Црква има нека права, па тако и право на слободу мишљења.

Некако ми је драго што сам и нормалних прешао у ненормалне. Драго ми је што припадам тој групи у којој и даље важе неке старе вредности и где нам се очи нису отвориле као некима. Најјаче је од свега што су ти који говоре против Цркве без икаквог знања о Цркви о вери, где се боре за нека "права", а другима не дају иста.
Никада нисам заиста видео конструктиван разговор и критику која је здрава, али и шта ја да очекујем када ти који говоре против ње, немају благе везе о њој. Или да ли смо толико проклети као народ  да увек иде брат на брата, где неслога изједа све нас и где је боље да комшији цркне крава, од тога да сви живимо или макар да покушамо да живимо у заједници, где нећемо само нападати, већ где ћемо помоћи другоме, да кренемо мало напред и да мало почнемо да се развијамо. А не само "ти си ми противник чим си у супротном табору, не желим да те слушам, али ћу зато да те критикујем, код тебе је све лоше..."

Сада ће неко рећи да Црква прва то не ради, већ да критикује. Е па ту је грешка. Црква саветује и никоме не намеће. Да Црква нешто жели да уради, она је могла да позове народ из целе Србије и да дођу сви на литију, на чијем челу би био патријарх, па не би могле многе ствари да се ураде или да се парадира. Ви не размишљате о томе и не видите колико је Црква трпљива и пуна љубави. Мислите о томе ;)

Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Брате, свака част!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Istina je ovo nenormalan je samo onaj cija se ludost ne pokapa sa vecinom, jer kad su svi takvi i takvi onda cu i ja biti takav...i cesto se zavrsi zlom.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Слажем се са већином ставова али мислим да је текст мало "навијачки". Оно два табора ил си нормалан ил си ненормалан, нема средине, нема простора за различите ставове по различитим питањима, или си нормалан или си ненормалан. 

Али доста поенти. Лајк. 

посебно се слажем са овом:

У Цркви има владика који возе добра кола, али већина тих кола, ако не и сва су донације, тако да Црква није трошила "ваше" паре. Боље питајте политичаре за њихова кола и на то како се троше паре грађана Србије.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
где је војска почела да се исмева са њеном техником и људством

где су војску почели да исмевају због њене технике и људста

Измењено од Милан Ракић
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
него су чули од њихових гуруа

хахахаха....смешно али и тужно истинито... 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

где су војску почели да се исмевају због њене технике и људста

:dedica:

Измењено од Милан Ракић
У праву си, исправљено. Хвала.
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Брате, свака част!

Хвала брате.

@@verum est in beer,

a šta je "reper " normalnosti ?

То питај ове "нормалне" :D

Слажем се са већином ставова али мислим да је текст мало "навијачки". Оно два табора ил си нормалан ил си ненормалан, нема средине, нема простора за различите ставове по различитим питањима, или си нормалан или си ненормалан. 

Али доста поенти. Лајк. 

посебно се слажем са овом:

Добро Милосављевићу, ваљда може да има мало ироније.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Добро Милосављевићу, ваљда може да има мало ироније.

Ма може све, ја кажем моје лично мишљење. :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ја сам, релативно скоро, добио критику, јер нећу блуд и неморал да прихватим као "нормално" понашање.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ја сам, релативно скоро, добио критику, јер нећу блуд и неморал да прихватим као "нормално" понашање.

Ја рецимо имам неку своју личну етику, која нема везе са већином људи и неким "нормалним" нит "ненормалним" понашањем., већ свако може да види проблема и овај нормални табор и ненормални у мојој личној етици. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Hriscani su uvijek ludost svijetu, nenormalni za normalne, izgubljeni za one na mjestu, zadnji za one koji su prvi. A onda ce doci vrijeme kada ce biti normalni za nenormalne, na mjestu za one koji su izgubljeni i prvi umjesto zadnjih. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Текст је одличан и много реалан!

Време долази када ће људи полудети, и када виде некога ко није полудео напашће га говорећи: ''Ти си луд, ти ниси као ми''. (Ава Антоније Египатски)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...