Jump to content
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

RYLAH

Историјски документарци са Интернета

Recommended Posts

Овде постављајте историјске документарце са Јутјуба или сличног сајта, који су приступачни и другима (у смислу да се не тражи нека претплата за сајт и слично), и обавезно кратак опис да би други одмах видели да ли их интересује. Могу се постављати документарци из свих периода историје, али да буду везани за историју или за, на пример, начин живота некадашњих становника планете (значи, не путописи ил шта слично, за то се може отворити посебна тема).

Ако се документарац састоји из више епизода које се све могу наћи на истом сајту, онда нек се постави прва епизода, а кога интересује наћи ће остале, да не спамујемо.

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

За почетак, документарац о Рајнхарду Хајдриху, човеку који је био прави архитекта Коначног решења, и за кога многи причају да је био моћнији и од Химлера, кога су видели и као Хитлеровог наследника. Да га нису убили Чеси 1942., питање је шта би даље било. Злочинац без преседана, али и одан и породичан човек, љубитељ уметности и архитекта гасних комора и масовних погубљења, реч је о крајње интригантној личности. Колико сам успео да нађем, ово је једини документарац о њему на Интернету. Ако неко нађе још један, молио бих да га постави. Документарац је на енглеском језику.

Успон и пад Римског царства: документарац. Серијал од 12 епизода, модеран документарац који приказује Рим негде од краја периода Републике. Оно што је занимљиво у овом документарцу јесте то што не ређа просто чињенице као у неком историјском атласу, него даје и узроке за одређене преломне догађаје - друштвену подлогу и историјске околности које су их изазвале. Документарац је на енглеском језику.

https://www.youtube.com/watch?v=NnBeCEYnpGk

Совјетска олуја - Други светски рат на Истоку. Феноменална руска документарна серија, синхронизована на енглески језик, о војним дешавањима у Другом светском рату из совјетске перспективе. Документарац је урађен модерно, са све глумцима, старим ремастеризованим снимцима и компјутерским анимацијама. Могу се видети нова оружја и како су утицала, развој тактика, утицај ланаца комадовања на дешавања на фронту и слично. Ко ово није погледао док је ишло на Хисторију, мора погледати. Једина замерка коју бих могао да ставим овде јесте недостатак веће критике на неке од погубних Стаљинових одлука, које су однеле милиона живота војника којима је командовао, као и темељније објашњење појединих друштвеинх токова који су битно утицали на ратна дејства. 

Свеједно, серија документараца коју свако кога интересује дубљи и стручнији поглед на дешавања на Источном фронту, уз одличан графички приказ, мора погледати.

https://www.youtube.com/watch?v=JhXKlYnSWjA

Колко капирам, нема српских превода на Јутјубу.

Али ако се неко заинтересује, може да исторентује ове познатије документарце који се овде поставе, а превод ће вероватно да нађе.

@@ RYLAH,

Скоро сам одгледала документарац Кинсијев синдром (јој теме су биле све о паради па сам то пронашла на тубету) у документарцу је описан историски ток како је легализован хомосексуализам...Документарац је одличан мада је страшно тежак, ако му је место на овој теми поставила би ако не може бити моја порука обрисана.

Дај, и то је историја, само ако није нешто критично много или неки протестантизам или слично, јер не бих педерске полемике на овој теми.

Дај, и то је историја, само ако није нешто критично много или неки протестантизам или слично, јер не бих педерске полемике на овој теми.

Ово може бити као пред-премијера на оно што ускоро следи "Содом" , наравно не би ни ја да се више о томе полемише мука ми је.

Неопходни рат

Би би Сијев документарац који развејава многе митове који су дуго времена владали на Западу о првом светском рату, његовим узроцима, разлозима за улазак Британије у рат, перспективама рата у случају да је немачка победила, као и о зверствима које су чиниле немачке снаге свуда где су заузеле земљу. 

Документарац је на енглеском језику.

https://www.youtube.com/watch?v=Pg5LWHQYIrY

Овом филму треба додати пригодан текст који ће привући пажњу и што више га делити. Нисам могла одједном да га гледам до краја, у телу још осећам грч, али ми је драго да сам га видела . Неке ствари ни слутила нисам, сада ми је сасвим јасно. Не постоје речи да опишем овај ужас, али треба што више људи да се упозна са садржајем овог видеа.

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах