Jump to content
Срђан Ранђеловић

Саопштење за јавност - Патријарх српски Г. Иринеј

Оцени ову тему

Recommended Posts

Кад неко хоће, може да разуме шта је написано...а кад неће, него намеће и потура онда не вреди...

И разуме се тчно шта је написано. +Иринеј мисли да су хомосексуалци криви јер одржавају параду, па се неки хулигани осећају испровоцираним и оће д ломе због тога. Што је по мени тешко сваљивање кривице на погрешног.

Па ето, пошто имамо проблем са хулиганима, зашто ви хомосексуалци одржавате ту параду и само правите штету, ви то не би требало да радите.

Управо се то прожима кроз текст.

Ако ти мислиш да је то испрвно, твоје право, али ја мислим да је то сасвим погрешан начин и класично гурање проблема под тепих и идење уз длаку бесној руљи. 

Svake godine, na sta mislis, na poslanice ili tako nesto? Pa ko se toga sjeca tokom godine? Dok u ovom konkretnom slucaju Patrijarh je izdao saopstenje koje se tacno obavi odredjenom grupom ljudi, dok sa druge strane trebali su suprotno da urade, da izdaju saopstenje u vezi huligana i da njih licno prozovu i savjetuju ih da taj dan ne posezu za palicama i kamenje, jer ispoljavanje gneva i mrzenje je dusepogubno.

Не, мислим када дође до ове ситуације парада или не, увек се огласи и позове на миран протест и на достојанство, дакле никада не позива на линч и то је факат. Сад да ја не будем овде дежурни лицимер, али ако се нормалним људима каже - достојанствен протест - ја, као припадник СПЦ никако не видим себе као неког ко узима палицу или камење или било шта слично. Дакле, мислим да је он врло овде јасан. 

А што се тиче овог другог, јасно је да свако ко плаћа порез има право да постави питање где иде новац,  па тако и Црква, уколико га плаћа. Е сад, не би било лоше неко ко је много упућенији од мене да потврди да ли Црква плаћа порез. 

A ti argumenti crkve da se parada finansira iz budzeta su mi smesni isto kao argumenti ateista i gejevaa kako crkva ne placa porez.

To nema veze sa realnom pricom i ovom temom.

Niti bi narod bio za paradu kada bi se ona placala iz privatnih dzepova niti bi narod bolje ziveo kada bi crkva placala porez.

To je samo smesno pokrice za medjusobno pljuvanje.

Са друге стране, ако се не варам и Црква плаћа одређени порез итд.. - ако смо објективни зашто онда и патријарх не би имао право да постави питање - зашто одређен део новца из државне касе иде паради? Какав год да је став иза... 

Црква не плаћа ни динар пореза, али то нем везе, +иринеј има то право д пита и као грађанин. Међутим само питање није тачно. Ни динар пореза не иде паради, већ полицији која чува своје грађане и на санирање штете који направе хулигани. То се, Никола, не требају питати педери, него се тај коментар треба упутити хулиганима а не педерима.

И мени је заниљиво да +ириније и сви редом апелују на хулигане и њиховп параду поноса, али нико до сад није написао критику хулиганима. Онако једну.. опширну у виду оваквог саопштења.

вероватно се из цркве плаше да ће испасти да подржавају и воле педере - ако критикују мало гласније хулигане. 

Po meni ovde Patrijarh hoće da bude otac svoj Bogolikoj deci a tu spadaju i oni koji se u svom bezumlju spremaju da upoznaju svet, svojim grehovnim načinom života ali i onih koji to sprečavaju istim grehom nasilništva osude i kamenovanja.

Dakle nevaljala deco zabranili su vam skup i vaše takmičenje u grehu i amin Bože daj. :P

Црква не плаћа ни динар пореза, али то нем везе, +иринеј има то право д пита и као грађанин. Међутим само питање није тачно. Ни динар пореза не иде паради, већ полицији која чува своје грађане и на санирање штете који направе хулигани. То се, Никола, не требају питати педери, него се тај коментар треба упутити хулиганима а не педерима.

И мени је заниљиво да +ириније и сви редом апелују на хулигане и њиховп параду поноса, али нико до сад није написао критику хулиганима. Онако једну.. опширну у виду оваквог саопштења.

вероватно се из цркве плаше да ће испасти да подржавају и воле педере - ако критикују мало гласније хулигане. 

У реду. Дакле, решење би било да се напише један општи памфлет у коме пише црно на бело - хулигани, хришћански вас молимо, престаните. 

Јел то? 

Не, мислим када дође до ове ситуације парада или не, увек се огласи и позове на миран протест и на достојанство, дакле никада не позива на линч и то је факат. Сад да ја не будем овде дежурни лицимер, али ако се нормалним људима каже - достојанствен протест - ја, као припадник СПЦ никако не видим себе као неког ко узима палицу или камење или било шта слично. Дакле, мислим да је он врло овде јасан. 

А што се тиче овог другог, јасно је да свако ко плаћа порез има право да постави питање где иде новац,  па тако и Црква, уколико га плаћа. Е сад, не би било лоше неко ко је много упућенији од мене да потврди да ли Црква плаћа порез. 

Ne razumijem. U ovom saopstenju Patrijarh nije nigdje pozvao na dostojanstvo. U kompletnoj objavi, optuzuje jedino homoseksualce, koji cak ispadaju krivi zasto se ljudi dizu na nasilje. Ne vidim da se ijednom rijeciju obratio drugoj grupi koji ce tog dana izaci na kontraprotest izrazavajuci svoje negodovanje. Nijednom nije pomenuo da shodno prijasnjoj praksi, ne treba da stvaraju nasilje da nose stapove i kamenje i da ne ugrozavaju zivote paradera, vec da ukoliko izraze zelju da kontraprotestom iskazu negodovanje, da to urade na miran, hriscanski i dostojanstven nacin, i pre svega da to urade tako sto nece ometati durgu grupu. Znam da kad se tebi kaze dostojanstveno, da ti neces posegnuti za destrukcijom, ali prijasnje iskustvo govori da drugim ljudima ne vrijedi govoriti samo dostojanstveno, mozda bi pomoglo direktno obracanje patrijarha, ali kao sto vidimo u ovom saopstenju ono je izostavljeno. 

Tebra... covek dodje  i napise da je pedofilija sporazumni seksualni cin... Treba li jos nesto da napisem?
Sve logicke greske i greske informisanosti koje srecemo kod trifketa, stanivuka, dmsrbije i kompanije sada vidimo i kod patrijarha... bas lepo... Nema vise dileme  o smeru kretanja SPC.

Интересантно је да ви "слободоумни" ограничавате педофилију, позивајући се на некакав споразумни однос. 

Заборавља се, да су се својевремено појавили покрети у западним земљама, који су тражили да се педофилија не кажњава, ако постоји сагласност родитеља малолетног детета.

Аргументи на које се позивају педери, тражећи своја права, важиће такође и за педофиличаре и содомисте.

Има свакавих болесника, који траже своја права.

Патријарх нажалост није споменуо следеће захтеве хомосексуалаца - брак и усвајање деце.

У реду. Дакле, решење би било да се напише један општи памфлет у коме пише црно на бело - хулигани, хришћански вас молимо, престаните. 

Јел то? 

Nije si lud,da nam časni otac uzme igračku!!!! O kome ćemo posle da pišemo?

Po meni ovde Patrijarh hoće da bude otac svoj Bogolikoj deci a tu spadaju i oni koji se u svom bezumlju spremaju da upoznaju svet grehovnim načinom života ali i onih koji to sprečavaju istim grehom nasilništva osude i kamenovanja.

Dakle nevaljala deco zabranili su vam skup i vaše takmičenje u grehu i amin Bože daj. :P

Pa da... Samo sto u ovom saopstenju ni u jednoj recenici nije pomenuo svoju "decu".

@Nikola Popovic procitaj saopstenje i videces da nigde nije pozvao verujuce na dostojanstvo ili stagod. Sustina sappstenja je "gejevi su zlo i posast a mi sma svi nagraisali sto im to dozvoljavamo".

Postoje stvari koje bi ste zeleli da je rekao a postoje i stvari koje je zaista rekao...

Nakraju, meni kao ateisti odgovaraju ovakva saopstenja jer ruze crkvu vise nego sto bi ikakav ateista ili ateisticko udruzenje ikada moglo...

To se vidi i po reakcijama "vecinske javnosti u cije ime on govori"...

Јел то? 

Rijesenje bi bilo da se Crkva obrati svojim clanovima savjetima i misljenjem, a to su vecinom pripadnici druge grupe koja ce tog dana bilo nasilno ili ne nasilno izraziti svoj protest. 

Интересантно је да ви "слободоумни" ограничавате педофилију, позивајући се на некакав споразумни однос. 

Заборавља се, да су се својевремено појавили покрети у западним земљама, који су тражили да се педофилија не кажњава, ако постоји сагласност родитеља малолетног детета.

Аргументи на које се позивају педери, тражећи своја права, важиће такође и за педофиличаре и содомисте.

Има свакавих болесника, који траже своја права.

Патријарх нажалост није споменуо следеће захтеве хомосексуалаца - брак и усвајање деце.

Loži te zna odgovor ali teško je prihvatiti da Crkva greh smatra za greh i evo već 6 min i 66 sekundi niko nije ništa od vernih glupo napisao na tu temu pa se začičkuje.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...