Jump to content
Срђан Ранђеловић

Саопштење за јавност - Патријарх српски Г. Иринеј

Оцени ову тему

Recommended Posts

У реду, можда може да не изједначава хомосексуализам двоје зрелих људи који јасно одлучују о својим животима са педофилијом, али не нешто даље од тога. Став Цркве је ту врло јасан, а он, јасно је, не може даље од тога, а наравно као патријарх и не треба. 

Oko izjadnačavanja greha samo mala opaska... Za gradjanski zakon ako ne ugrožavaš i prisiljavaš drugog možeš sa svojim telom raditi šta hoćeš, no Crkveni stav je drugačiji i on jasno govori o spasenju svake duše pa i one koja samo sebi čini loše.

Naravno da bi bilo sjajno, da svi vi koji kritikujete Patrijarha, Hrista radi,napišete jedno javno pismo i vaše vidjenje gde njegovo saopštenje gazi granice Hrišćanstva.

Bilo bi to vrlo lepo i sjajno i u tom pismu dajte sve od sebe imaćete više vremena za naširoko opisivanje vašeg pogleda na Hrišćanski svet. Od ateista naravno da to ne očekujem jer im je potrebno osnovno obrazovanje a i ne piskara im se nešto Hrista radi.

Ljudi stvar je jasna, kada pitaju patrijarha o stavu o gej paradi, normalno je da ce stav biti negativan.

Sad izgovori za to mogu biti manje-vise zanimljivi za tumacenje ali to je stav crkve i to je to.

Isto kao kada smo diskutovali o vanbracnom seksu, argumenti su po meni uglavnom nikakvi ali to je stav crkve i tako je kako je, pomirite se sa tim.

Nije stvar sto on ima negativan stav. Ima pravo na negativan stav. Dve stvari su problematicne, nacin oglasavanja, kao da pederi predstavjaju ono najogre zbog cega je danas Srbija i izbombardovana, i osiromasena i ponizena, i potistena. A druga stvar je aktivno uplitanje Crkve u to sta drzava treba da radi prema jednoj grupi koja ima pravo na okupljanje prema ustavu.

Fascinantna je ta opcinjenost homoseksualcima u Crkvi? Odakle ona dolazi? Od brige za covjeka, i spasenje duse? Ne bih rekao, jer homoseksualci su 1% onog paklenog ponora tj javnog zivota Srbije koji vuce te duse u bezdan propasti. Za 99% posto toga Crkva niti ima neko misljenje, niti izdaju saopstenja, dok za ovih 1% saopstenje je tu kao i uvijek, pored ostale propagande da su krivi za poplave itd...

Ljudi stvar je jasna, kada pitaju patrijarha o stavu o gej paradi, normalno je da ce stav biti negativan.

Sad izgovori za to mogu biti manje-vise zanimljivi za tumacenje ali to je stav crkve i to je to.

Isto kao kada smo diskutovali o vanbracnom seksu, argumenti su po meni uglavnom nikakvi ali to je stav crkve i tako je kako je, pomirite se sa tim.

Sad, ovi sto paradiraju uglavnom nisu crkvenjaci pa ne znam sto se Crkva uopste mora oglasavati povodom parade?

Naravno da bi bilo sjajno, da svi vi koji kritikujete Patrijarha, Hrista radi,napišete jedno javno pismo i vaše vidjenje gde njegovo saopštenje gazi granice Hrišćanstva.

Bilo bi to vrlo lepo i sjajno i u tom pismu dajte sve od sebe imaćete više vremena za naširoko opisivanje vašeg pogleda na Hrišćanski svet. Od ateista naravno da to ne očekujem jer im je potrebno osnovno obrazovanje a i ne piskara im se nešto Hrista radi.

Ovde samo treba reci da je i za vecinu Hriscana, Hriscanski pogled na covekovu seksualnost veoma tezak za uklopiti u neke okvire razuma, to je pominjao i profesor Bigovic cini mi se, u onom tekstu od veri u postmodernom svetu.

Клаудкингу, Џастине, ја стварно разумем шта желите да кажете, међутим, ја одговорно тврдим да ни патријарх нити било ко у име Цркве је јавно иступио и позвао на насиље, које је заправо овде највећи проблем. Наравно, противпитање се поставља - а зашто није позвао на мир? - ако се не варам, патријарх сваке година позива на ДОСТОЈАНСТВО и никако другачије, е сада што то други користе Цркву као разлог за понашање које је непримерено (блага реч), то није баш проблем саме Цркве... или се не варам?! 

Са друге стране, ако се не варам и Црква плаћа одређени порез итд.. - ако смо објективни зашто онда и патријарх не би имао право да постави питање - зашто одређен део новца из државне касе иде паради? Какав год да је став иза... 

Дакле, нисам баш сигуран колико сте објективни... 

Sad, ovi sto paradiraju uglavnom nisu crkvenjaci pa ne znam sto se Crkva uopste mora oglasavati povodom parade?

Zato sto neki ljudi gej paradu povezuju sa Sodomom i Gomorom.

To jeste malo cudno, posto sodoma i gomora postije odavno u svakom gradu pogotovo petkom i subotom uvece. :)

Meni su smisleniji dva geja koja gaje odredjene emocije od nekog kurvara na primer, za koga mislim da ce mnogo pre okusiti pakao na ovom svetu vec, ali crkva to tako ne gleda izgleda.

Zato kazem, pomirite se sa tim, to je cinjenicno stanje i ne znam sto se svake godine iznova cudimo izjavama ljudi iz crkve.

Pa da ajd sad razumi ovu logiku. Oni sto paradiraju nisu uglavnom crkvenjaci, oni sto ce da biju i zbog koga ce da se trosei novac na obezbjedjenje, jesu uglavnom crkvenjaci. Crkva se oglasva za prve i krivi ih za trosenje sredstava gradjana, a za ove druge se ne oglasava i ne krivi ih za trosenje sredstava gradjana. 

Fascinantna je ta opcinjenost homoseksualcima u Crkvi? Odakle ona dolazi? Od brige za covjeka, i spasenje duse? Ne bih rekao, jer homoseksualci su 1% onog paklenog ponora tj javnog zivota Srbije koji vuce te duse u bezdan propasti. Za 99% posto toga Crkva niti ima neko misljenje, niti izdaju saopstenja, dok za ovih 1% saopstenje je tu kao i uvijek, pored ostale propagande da su krivi za poplave itd...

Sad si uspeo da generalizuješ Telo Hristovo. A da  ipak napišeš jedno javno pismo?

Да ли то значи да је патријарх подржао и подржава све што се Србији десило и сваки дан дешава, а што се ”дубоко коси са православним, а не само православним, већ и хришћанским начелима”? Онако одокативно, 90% јавног живота у Србији може да се сврста у ту категорију, а барем пола од тога далеко превазилази минорну параду по својој друштвеној погубности.

Хуане, 

хајде сада озбиљно. Када је патријарх позвао на линч или на нешто слично? Из овог твог поста стиче се утисак да се он само огласи када је парада у питању и никако другачије. Како је једино геј парада средиште наших проблема о којима он говори...

Нећу бити лицимеран, пропуста има и превише, али будимо врло опрезни када некоме делимо етикете. 

Клаудкингу, Џастине, ја стварно разумем шта желите да кажете, међутим, ја одговорно тврдим да ни патријарх нити било ко у име Цркве је јавно иступио и позвао на насиље, које је заправо овде највећи проблем. Наравно, противпитање се поставља - а зашто није позвао на мир? - ако се не варам, патријарх сваке година позива на ДОСТОЈАНСТВО и никако другачије, е сада што то други користе Цркву као разлог за понашање које је непримерено (блага реч), то није баш проблем саме Цркве... или се не варам?! 

Са друге стране, ако се не варам и Црква плаћа одређени порез итд.. - ако смо објективни зашто онда и патријарх не би имао право да постави питање - зашто одређен део новца из државне касе иде паради? Какав год да је став иза... 

Дакле, нисам баш сигуран колико сте објективни... 

Svake godine, na sta mislis, na poslanice ili tako nesto? Pa ko se toga sjeca tokom godine? Dok u ovom konkretnom slucaju Patrijarh je izdao saopstenje koje se tacno obavi odredjenom grupom ljudi, dok sa druge strane trebali su suprotno da urade, da izdaju saopstenje u vezi huligana i da njih licno prozovu i savjetuju ih da taj dan ne posezu za palicama i kamenje, jer ispoljavanje gneva i mrzenje je dusepogubno.

To da Crkva placa porez bas i ne znam, kamo srece da placaju, ali mislim da ne placaju jer su kao Crkva oslobodjeni. Sa druge strane homoseksualci su gradjani takodjer koji placaju porez, imaju li oni takodjer prema tome pravo da se zapitaju kako ce se njihov novac trositi? Ako Crkva placa, ako oni placaju kome onda da se pretegne? Zato drzava to treba da odluci, a vec je odluceno ustavom.

Ovo je isto upitno. Znam da se protive, ali ne znam crkvenjake koji ce ici da se biju. 

Ти што бију спадају ваљда у ”верујуће”.

2u7b09z.jpg

Реално, ”црквењака” у Србији вероватно има неколико пута мање од хомосексуалаца.

Ovo je isto upitno. Znam da se protive, ali ne znam crkvenjake koji ce ici da se biju. 

Pa ja znam, znam njih koji dolaze iz centralne Srbije specijalno za priliku kada se odrzava prada. Ljudi ozenjeni, imaju drugog posla da rade ali djavo im ne da mira. Uglavnom su to bivsi ili sadasnji navijaci, ili naciJonalisti pravoslavni tradicionalisti ako vec nisu iz neke navijacke skupine naravno. 

Pa da ajd sad razumi ovu logiku. Oni sto paradiraju nisu uglavnom crkvenjaci, oni sto ce da biju i zbog koga ce da se trosei novac na obezbjedjenje, jesu uglavnom crkvenjaci. Crkva se oglasva za prve i krivi ih za trosenje sredstava gradjana, a za ove druge se ne oglasava i ne krivi ih za trosenje sredstava gradjana.

To je dezinformacija, ja ne poznajem nijednog coveka koji hoce da bije pedere a da je crkvenjak.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...