Jump to content
Срђан Ранђеловић

Саопштење за јавност - Патријарх српски Г. Иринеј

Оцени ову тему

Recommended Posts

добро, драги Клаудкингу, шта конкретно предлажеш? 

Педофилија је иначе широк појам, немој баш да си престрог према Станивуку. Педофилија може практично да буде однос мушкарца од 27 год. са ,,девојком" од 14, 15 год. Законски, то је педофилија, али... да ли је неко неког овде присилио? - Обојица знамо да то не мора нужно да значи. Дакле, мало се и ти залећеш. Исто тако однос два мушкарца или две жене свеједно може бити јако дискутабилан у смислу да је неко неког натерао. Рецимо опет, мушкарац има 35. година и крене да заводи неког средњошколца који има 17. година. Постоје различити приступи и начини да се то уради, јасно. И дође можда до силовања. Шта се онда дешава? Колико пријаве силовања мушкараца у Србији познајемо - једва пар. Додуше, није баш да знам овај податак, али нисам нешто чуо да се неко огласио по овом питању. 

Једни друге држите за реч као пијани кад се држе за плот (плот - ограда, тараба). А ја у свему томе почињем да увиђам лепоту односа и јасан дијалог између атеиста и верника :)

Ne znam... ne mogu vise... sve se relatizivizuje do besmisla a sve  u cilju opravdavanja nasih napred betoniranih stavova.

Za mene su nakaradni pokusaji da se pedofilija izjednaci sa homoseksualnodcu jer iako je pedofilija i odnos izmedju osobe od40 i osobe  od 14 godina isto tako je pedofilija i odnos izmedj osobe od 40 i osobe od 6 meseci...

takav primer  u homoseskualnosti nema. I ne mozes da pravdas to time sto i medju gejevima mozda ima silovanja. Pa sta? Ima ga  i medju strejt stanovnistvom... pa nesto n vidim da patrijarh pise saopstenja povodom toga...

Previse je licemerja kod ovih pitanja od strane crkve... previse za bilo ciji ukus

У старту грешиш. Законски то није педофилија, а у Србији то је чак и законски дозвољено уз пристанак њених родитеља.

Дакле, погрешио си у старту, то није педофилија ни по једном стандарду.

U srbiji je zakonska granica pedofiije 13 godina kolko se secam...

U srbiji je zakonska granica pedofiije 13 godina kolko se secam...

Да, од 14 година је дозвољен сексуални однос.  Треба знати да то није све педофилија ако је законски забрањен однос са малолетником. 

Например када у америци момак од 27 спава с девојком од 15, он ће заглавити у затвору али не за педофилију већ за вид силовања. 

Ево какав утисак овакве +Иринејеве изјаве остављају на хомосексуалце:

коментар са б92:

Evo ja sam gej. Placam porez, radim , doprinosim i prvi put cujem da neko drugi treba da obezbedjuje gradjanski skup. Slobodno nek mi se delic poreza koju ceo zivot placam, a ide na policiju, preusmeri u neku privatnu policiju koja ce za razliku od ove prve da me stiti. Medjutim znate i sami da je to nemoguce. Navikli smo na mrznju SPC kad su u pitanju mnoge slobode, nekad su isli po ratistima, glorifikovali zlocince, sad kad toga nema okomili su se na nas gej Srbe. Mi nikom ne branimo da proseta u nedelju bilo gde, daleko bilo, bili bi najsrecniji u vasioni, da taj skup protekne mirno i bez nasilja i bez obezbedjenja. Vrsi se klasicna zamena teza, i gejovi se optuzuju zato sto hoce neko da ih bije - tj da su krivi sto su zivi. Ali dobro, ovo je Srbija, zato smo i poslednji u Evropi/svetu po svemu pa i prema gej pravima.
(ISIL23. septembar 2014 11:12)

Sve logicke greske i greske informisanosti koje srecemo kod trifketa, stanivuka, dmsrbije i kompanije sada vidimo i kod patrijarha... bas lepo... Nema vise dileme  o smeru kretanja SPC.

Sva sreća pa nema više nijedna dilema,dugotrpeljivost se isplatila.

добро, драги Клаудкингу, шта конкретно предлажеш? 

Педофилија је иначе широк појам, немој баш да си престрог према Станивуку. Педофилија може практично да буде однос мушкарца од 27 год. са ,,девојком" од 14, 15 год. Законски, то је педофилија, али... да ли је неко неког овде присилио? - Обојица знамо да то не мора нужно да значи. Дакле, мало се и ти залећеш. Исто тако однос два мушкарца или две жене свеједно може бити јако дискутабилан у смислу да је неко неког натерао. Рецимо опет, мушкарац има 35. година и крене да заводи неког средњошколца који има 17. година. Постоје различити приступи и начини да се то уради, јасно. И дође можда до силовања. Шта се онда дешава? Колико пријаве силовања мушкараца у Србији познајемо - једва пар. Додуше, није баш да знам овај податак, али нисам нешто чуо да се неко огласио по овом питању. 

Једни друге држите за реч као пијани кад се држе за плот (плот - ограда, тараба). А ја у свему томе почињем да увиђам лепоту односа и јасан дијалог између атеиста и верника :)

Кад неко хоће, може да разуме шта је написано...а кад неће, него намеће и потура онда не вреди...

Али то је она иста прича као на теми о абортусу, кад ме напао да хоћу да оставим бебу да цркне од глади а на крају је полако признао да нисам уопште о томе причао па се ућутао и нестао у шуми...

Знаш како....снага кладе ваља...и ваља...и ваља...не зна да се заустави, док не удари негде главом...

Али то је она иста прича као на теми о абортусу, кад ме напао да хоћу да оставим бебу да цркне од глади а на крају је полако признао да нисам уопште о томе причао па се ућутао и нестао у шуми...

Svasta... nikad nisam priznao ista... ne izmisljaj. 

Педофилија може практично да буде однос мушкарца од 27 год. са ,,девојком" од 14, 15 год. Законски, то је педофилија, али... да ли је неко неког овде присилио? 

Педофилија није никакав широк појам, него се реч користи за све и свашта, што је ем глупо, ем мало тужно због правих жртава педофилије. Педофилија је сексуална привлачност према полно неразвијеним особама (деци). Секс са особом од 14, 15 није незаконит зато што је педофилија, већ зато што особе од 14 и 15 у највећем броју случајева незреле психички, те се готово увек ради о сексуалном искоришћавању (или како то већ закон дефинише).

Али Клаудкингу, мало те не разумем у једној ствари - а шта патријарх, па и може да каже поводом геј параде?! 

Ако се то дубоко коси са православним, а не само православним, већ и хришћанским начелима, да ли он може на било који начин да сада подржи параду? 

У реду, можда може да не изједначава хомосексуализам двоје зрелих људи који јасно одлучују о својим животима са педофилијом, али не нешто даље од тога. Став Цркве је ту врло јасан, а он, јасно је, не може даље од тога, а наравно као патријарх и не треба. 

Кад неко хоће, може да разуме шта је написано...а кад неће, него намеће и потура онда не вреди...

Знаш како....снага кладе ваља...и ваља...и ваља...не зна да се заустави, док не удари негде главом...

Ne znam zasto vam nedostaje mentalne snage da shvatite da poredjenjem homoseskualnosti i pedogfilije vi ne ruzite homoseksualnost nego ublazavate pedofiliju. Kao roditelju trogodisnjeg deteta takvi ljudi mogu samo da mi se gade.

Pa ce sutra neko da mi dodje  i da mi kaze "znate... ipak je pedofilija dogovorni cin..." a posle da se vadi kako je reko to sto nije reko al je mislio nesto drugo dok je pricao nesto trece sto u stvari i nije hteo da kaze jer je rekao ali nije rekao... more  manite me... uozbiljite se, saberite pa dodjite da razgovaramo kao odrasli ljudi... ako ocete...

Али Клаудкингу, мало те не разумем у једној ствари - а шта патријарх, па и може да каже поводом геј параде?! 

Ако се то дубоко коси са православним, а не само православним, већ и хришћанским начелима, да ли он може на било који начин да сада подржи параду? 

У реду, можда може да не изједначава хомосексуализам двоје зрелих људи који јасно одлучују о својим животима са педофилијом, али не нешто даље од тога. Став Цркве је ту врло јасан, а он, јасно је, не може даље од тога, а наравно као патријарх и не треба. 

Да ли то значи да је патријарх подржао и подржава све што се Србији десило и сваки дан дешава, а што се ”дубоко коси са православним, а не само православним, већ и хришћанским начелима”? Онако одокативно, 90% јавног живота у Србији може да се сврста у ту категорију, а барем пола од тога далеко превазилази минорну параду по својој друштвеној погубности.

Kad bi Crkva iznosila samo svoje stavove, pa i ajd, ali oni konstano zele da vode politiku.

Na kraju saopstenja, poruka da se skup ne moze odrzavati o trosku drzave, uopste nije stvar da se kaze iz Crkve i to je daleko od iznosenja stavova povodom parade. Drzava ce odluciti hoce li finansirati obezbjedjenje ili nece, a po ustavu moraju to da urade. 

Dakle Crkvi ni na kraj pameti nije da prozove huligane i manijake zbog koga se ta sredstva i trose. Postoje mnogo drugi nacini gdje se loze trosi poreski novac gradjana, ali naravno Crkvi ne pada napamet da se oglasi ni protiv koga ni protiv cega. Brate ovo jeste problem, ne treba zatvarati oci.

Ne mogu ja da stavljam patrijarhu reci u usta, jer nit poznajem coveka nit dovoljno poznajem religiju kojom upravlja.

Ali mogao bi za pocetak da izda jedno isto ovakvo saopstenje gde poziva verujuci narod da se prema ovoj pojavi odnosi hriscanski te da ne uzima motke  u ruke. Kako 80% stanovnistva cine vernici, ako bi ga poslusali ne bi mnogo huligana ostalo.

Ali su dva pitanja:

- Zasto patrijarh nece da zamoli verujuci narod da se potrudi da ima hriscanski odnos

- Dali bi ga verujuci narod uopste poslusao.

Moje misljenj je da niko ne bi ni tri pare dao na takvo saopstenje i neredi bi se opet desili. To bi onda stvorilo atmosferu da patrijarh nema bas nikakvog uticaja na svoje vernike a to je prilicno lose za imidz zar ne?

Zasto on to ne uradi? Zasto se obraca grupi sa kojom nema nikave veze mesto da se obraca svom verujucem narodu ciji je poglavar? Zar nije TO njegov poso umesto da se brine o drzavnim finansijama i da se obraca pederima? Sto bas njima? Sta su mu oni? 

A druga stvar... zar nije licemerno to sto je  u svojim visokim redovima imao i l slucajeve pedofilije i slucajeve homoseksualnosti u poslednjih par godina a tad se nesto nije oglasavao povodom toga? 

Ili da kao poglavar poreza oslobodjenje orgaznizacija upucuje kritiku na trosenje drzavnih para? To nisu njegova posla. NEma pravo da dira prstom u drzavne pare jer nisu njegove. Moje su. I tvoje. I Stanivukove. I mladjine. Mi se pitamo gde ce da se potrose. PIPtali smo se na izborima i rekli smo DA zelimo da se prajd desi na nasim ulicama...

Pa? Sta sad ocemo? Ne kontam...

Kad bi Crkva iznosila samo svoje stavove, pa i ajd, ali oni konstano zele da vode politiku.

Na kraju saopstenja, poruka da se skup ne moze odrzavati o trosku drzave, uopste nije stvar da se kaze iz Crkve i to je daleko od iznosenja stavova povodom parade. Drzava ce odluciti hoce li finansirati obezbjedjenje ili nece, a po ustavu moraju to da urade. 

Dakle Crkvi ni na kraj pameti nije da prozove huligane i manijake zbog koga se ta sredstva i trose. Postoje mnogo drugi nacini gdje se loze trosi poreski novac gradjana, ali naravno Crkvi ne pada napamet da se oglasi ni protiv koga ni protiv cega. Brate ovo jeste problem, ne treba zatvarati oci.

+1

Ljudi stvar je jasna, kada pitaju patrijarha o stavu o gej paradi, normalno je da ce stav biti negativan.

Sad izgovori za to mogu biti manje-vise zanimljivi za tumacenje ali to je stav crkve i to je to.

Isto kao kada smo diskutovali o vanbracnom seksu, argumenti su po meni uglavnom nikakvi ali to je stav crkve i tako je kako je, pomirite se sa tim.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...