Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Аљонка

Евхаристијски утопизам - Pijte iz nje svi vs. džaba ako ne tvorimo Njegovu volju

Recommended Posts

Pitanje deluje apsurdno, ali meni je u poslednje vreme postalo sustinsko. Vise od deset godina sam u crkvi, zivim zivotom koji deluje hriscanski `uredan`, sa redovnim posecivanjima Liturgija, redovnim drznajem postova, ispovedanjem, pricescivanjem... Ali povremeno se zaista pitam, da li ja uopste verujem u Boga. U Njegovo postojanje ne sumnjam. Ali vera u Boga nije samo vera u Njegovo postojanje... Moje male krize vere preispituju iskrenost mog zivota i ucestvovanja u Liturgiji.. Jer bez te iskrenosti, sav moj "uredan hriscanski zivot" je samo forma, rutina koja je vremenom postala navika, za cije ponavljanje mi vise i ne treba neki veci trud. Bez iskrene vere, ta rutina otvara u meni ogromne praznine. Da li ja zaista verujem u Boga? Ne znam... iskreno, mislim da ne verujem. Ne pustam Njega da se bori za mene, nego se borim sama, nekada i sa Njegovom voljom. Ne prihvatam ono sto mi pruza, vapijem za onim sto od mene sklanja. Ne zelim ono sto On zna da mi je za spasenje, nego ono sto JA zelim, zato jer JA tako zelim... Odustajem na svakoj prepreci na kojoj treba pokazati veru u Njega. Svaki put kad rasiri ruke ka meni, umesto da pritrcim u taj zagrljaj, okrenem se i odem. Nekada se pitam zasto me je ostavio... a sve vreme ostavljam ja Njega... Verujete li vi u Boga, zaista, suštinski, na delu?

Како рече једном неко, обично кад се неким атеистима одговара:

"Није битно верујеш ли ти у Бога, битно је да Бог верује у тебе."  algabacaju

Верујем, наравно да верујем. То је праг који сам прешао и ту нема више назад, питање је колико могу напред? Ту се често преиспитујем.  :)

Guest srna u izgubljenom raju

vjerujem u Boga ,a ne molim se svaki dan

vjerujem u Boga, a ljubavi nemam

vjerujem u Boga ,a ne  zelim da dam

Ma ne vjerujem u Boga jer dobrih djela nemam

ma ipak vjerujem ,samo to po slabosti i bezobraznosti svojoj ne pokazujem djelima, no molim Te iako ne zasluzujem  algabacaju oprosti mi

vjerujem u Boga ,a ne molim se svaki dan

vjerujem u Boga, a ljubavi nemam

vjerujem u Boga ,a ne  zelim da dam

Ma ne vjerujem u Boga jer dobrih djela nemam

ma ipak vjerujem ,samo to po slabosti i bezobraznosti svojoj ne pokazujem djelima, no molim Te iako ne zasluzujem  algabacaju oprosti mi

"VERUJEM GOSPODE, POMOZI MOM NEVERJU"

Guest srna u izgubljenom raju

Верујем али се као Јаков рвем са Њим... :)

I ja... Nekad se i ljutim na Njega  crvenilo

I borim se sa Njim.. (ne protiv Njega)

sa malo rijeci sve je receno algabacaju :group111: :group111: :group111: 4chsmu1

aljonka, bez obzira na pojedine razlike, ista prica i ovde kod mene.

nekad u ¨bolja vremena¨ moje vere, znao sam da osudjujem ljude koji su vec verovatno decenijama ¨u prici¨ zbog njihovog slabog ili pogresnog ili cak nikakvog revnovanja, a sad vidim koliko je to realnost vecine ljudi u crkvi pa i mene. vreme rutina i bezbriznost samelju coveka i njegove sposobnosti za izuzetna dela (ovde mislim na izuzetna pokajanja, preumljenja). pricam bar u svoje ime, ne samo da se drzim za slamku nego je cesto i pustim. tuzno. ovim ne pokusavam da opravdavam tu svoju aj da kazem mlakost, sve je to posledica mog licnog opredeljenja, nemara i zaborava, koji kad tad uzima svoj danak. samo hocu da kazem da je put izgleda zaista uzak. vera trazi najiskrenija osecanja namere i dela jednog coveka, tako da izgleda da svaki kompromis ili  ¨ublazavanje¨ (izgleda) neminovno vodi postupnom ali sigurnom udaljavajanju od Boga.

zaista sve sto dobijemo je nezasluzeno.  :drugarstvo:

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...