Jump to content
Sign in to follow this  
JESSY

Да ли ико још води дневнике...?

Оцени ову тему

Recommended Posts

...то је некада било веома уобичајено....а данас веома, веома ретко....

мислим да је добро записивати неке важне догађаје из наших живота, неке мисли.....и касније то читати и присећати се лепих успомена...јер много тога заборавимо...

али, мислим да је фактор време један од главних криваца што та пракса изумире....много се брзо живи, људи су постали много материјални.....

ипак, можда неко......

dnevnik%20V_0.jpg

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Дођох једаред на идеју да водим дневник али ми није било занимљиво да водим дневник о стварима које су ми се дешавале у свету. Обично сам хтео да их што пре заборавим јер је све "таштина над таштинама"... Онда сам пре пар година дошао на идеју да записујем снове. Неко време ми је било занимљиво али не дуго затим увидех да је и то таштина. У међувремену сам сасвим ноншалантно испунио једну тврдо укоричену свешчицу многим лепим поукама до којих сам долазио откако сам почео да се крећем у простору Цркве. То је прерасло у "Лепо писаније..." и тако, мислим да је врло добро...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ја сам водила дневнике од 8. до 23. године. Носили су разна имена. Задњи пут сам писала 12.3.2003. Последњи редови су гласили да смо ми земља краљоубица, да Срби нису зрели за демократију, да воле аутократе...

Пре више од деценије сам једном свештенику рекла да пишем приче јер не пишем дневнике. А он ми каза да може и једно и друго. А ја ћу на то:"Нисам ја шипарица да водим дневник". А он као из топа:"Вама је Александар Шмеман шипарица?"

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Када бих имала више времена писала бих папирна писма свом сину и супругу.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ја сам последње папирно писмо поштом добила 2010. И једно од мог друга за венчање.

Зато волим мејлове, подсећају ме на некадашња писма.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Нисам писала дневнике. Али сам запампила причу једне другарице како је почела да пише дневник. Њој је послао писмо са неке планине дечак, потајна симпатија, са којим се дописивала. А у том писму је на почетку пута био и снег, а на крају, неким чудом, мрља од мастила.

И дневници и писма...треба имати ту везу, и ту даљину, и ту наду, и тај прстохват снега са океаном...за почетак.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Креирај ново...