Jump to content
Зорица екс Милева

Ваше реакције у различитим животним ситуацијама...

Recommended Posts

Док сам био пословођа ..претио сам радницима да ће носе шлем ако опсују Бога још једном  4chsmu1.. излечио сам их за недељу дана  4chsmu1 (после почели да псују сумпор, кестен и јелу  crossrc )

Сада устанем и опалим чвоку..ако је пријатељ.. molimoli ...а на послу лепо замолим да се уздрже...а ако је неко коме сам надзор..  smej.gif  одбијем да потпишем ситуацију  crosseo (шала)

Најжалосније је то што многи тога апсолутно нису свесни, те и када им скренеш пажњу на псовку, мало после тога настављју "по старом".

Иначе, још нигде, али нигде нисам чуо да неко псује ђавола.

Moj deda cak i njega stigne da opsuje.... A na slavi tek sto psuje Boga... nema mu ravnog.

Ja nikada ne kažem "j.... ti Boga", ali zato vrlo često "j... te Bog".

No, kako sam nevernik, opraštam sebi  dizzy999

hehe... i ja isto ako... mada ja sebi ne oprastam, a bog, cak i ako postoji, mi je verovatno oprostio i pre nego sto sam to izrekao pivo

Док сам био пословођа ..претио сам радницима да ће носе шлем ако опсују Бога још једном  greengrin.. излечио сам их за недељу дана  4chsmu1 (после почели да псују сумпор, кестен и јелу  smej.gif )

Сада устанем и опалим чвоку..ако је пријатељ.. :cheesy: ...а на послу лепо замолим да се уздрже...а ако је неко коме сам надзор..  pivo  одбијем да потпишем ситуацију  smej.gif (шала)

Ja pomislila...odbijem mu od plate dizzy999 7896634 7896634 smej.gif bleh

Eee, to bi pomoglo  .kov.

Ja pomislila...odbijem mu od plate dizzy999 pivo 7896634 :cheesy: smej.gif

Eee, to bi pomoglo  smej.gif

Ма да видиш како им је на + 30 на изградњи пута..носити шлем..  greengrin

ко те тјерао, што ниси учио школу smej.gif већ оћеш ти бити дипл архитект  7896634

Ја мислим да је то последица једног потпуно промашеног поимања Бога и односа са Њим. Чини ми се да маса људи уопште не доживљава Бога као личност подједнако стварну као што је мајка, отац, комшија, Новак Ђоковић... Ја нажалост понекад кажем, када се обрадујем што видим неког, "Где си Бог те видео", али трудим се да то избацим.

А шта радити па не знам... Мислим да Ви оче радити то на најбољи начин, јер ако неко нема појма о томе како би требало да изгледа однос са Богом, са Неким кога наводно воли, онда лепа реч и поука ће се боље примити од грдње... Наш велики, можда и највећи проблем, је што огроман број људи у ствари не зна у шта тачно верује и какав је тај Бог у кога верује и шта је смисао свега што ради у оквиру своје вере.

Иначе, колико бисмо ми и као црква и као народ били даааалеко у бољем стању када би сви свештеници на овај начин доживљавали озбиљно све проблеме са којима се свакодневно срећу и давали све од себе да живе свој позив.

Треба само рећи "а како је теби кад ти неко опсује оца или мајку?"

Онај ко не верује у Бога нека не псује јер вређа оног који верује исто као да си му опсовао оца.

И није симпатично.

Guest - . . .-

Треба само рећи "а како је теби кад ти неко опсује оца или мајку?"

Онај ко не верује у Бога нека не псује јер вређа оног који верује исто као да си му опсовао оца.

И није симпатично.

Како му то рећи, када Бога не доживљавају као Личност?

Ако неко у мојој близини изговори псовку ја га обично замолим да не псује. Ако је свестан да је опсовао обично то више не чини, а ако није ја га подсетим. Ако је пак ситуација таква да не опоменем псовача онда кажем у себи Боже опрости и настојим да се удаљим одатле.

Мислим да теорија клина овде не помаже. Псовка је само производ веће говорљивости, празнословља. Заиста је тешко језик обуздати. Човек ако излечи језик и гњев, не би требало да има потребу за псовком. А ако би се стално трудили да их искорењујемо сигурно бисмо успели. Некада сам осетим да су ми ускочиле у речник неке узречице које и нису псовке али су ружне. Битно је сконцентрисати се на одстрањивање и уз Божију помоћ успеће се.

Иначе, и сам Тито је користио прилику да хули користећу тешке псовке, те не чуди што то раде и његова деца (идеолошка - безбожна).

Најжалосније је то што многи тога апсолутно нису свесни, те и када им скренеш пажњу на псовку, мало после тога настављју "по старом".

Иначе, још нигде, али нигде нисам чуо да неко псује ђавола.

Псовао је мој покојни дјед, искључиво ђавола, није бирао мјесто и вријеме, за све, и што се удари и што не скује нешто добро и што је пала киша итд... али само ђавола, Светце, Сунце и Бога није дирао...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...