Jump to content
Претражи у
  • Још опција
Прикажи резултате који садрже
Прикажи резулте из
Дејан-Марковић

За сада без бољег наслова: сахрана пса у Америци

Оцени ову тему

Recommended Posts

АДМИН

znam da psi ne govore i ne razumeju srpski.

Нећеш веровати али говоре.

То нису речи, није ни лавеж, него неко гунђање и неки други чудни звуци. 

Пси лају само кад се сваде међу се, тад и реже, и лају кад упозоравају на неку претњу( стварну или умишљену), такође повремено лају и да би скренули пажњу на себе и да би изигравали псе који нечему служе. Ово нарочито ако их заборавим нахранити. Онда иду по кући и изигравају псе који лају на сваки и најмањи звук са стране ( пролазак пешака, или аутомобила и сл.) .

Међутим када хоће нешто конкретно од мене онда ми приђу такну ме њушком по нози и почну нешто да гунђају( то некако звучи као између мјаукања и буквално људског гуђања) е сад пошто ја не разумем тај језик а и нема гугл транслејт онда морам да погађам шта хоћеду. Најчешће кренем да ходам по кући, па ту где се они зауставе ту је дакле неки проблем, или храна или вода или зима( ако су отворена врата) или тако нешто...некад просто хоће да се мазе.

Али заиста постоји комуникација између мене и њих, јесте на неком веома примитивном нивоу но ипак постоји.

Што се тиче српског језика. Пси могу да науче шта нама људима значе поједини звуци ( речи - гласови ) тако рецимо знају своја имена и по њима се одазивају. Кад зовнем тог и тог он се одазове а не осталих троје. Кад се дерем на тог и тог он побегне и завуче се под астал а остали остану на својим местима јер их се не тиче.

Могу да науче да разумеју неке речи.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
АДМИН

E do sada koliko sam uspeo da "nahvatam" informacija izgleda da samo ljudi, šipanze i orangutani, mogu imaju svest o samom sebi, a time su i jedine životinje koje zapravo imaju neku ličnu čast, dok sve ostale deluju instinktivno. Usput mogu da imaju emocije itd, ali sve se one zasnivaju na instinktu (mada i većina emocija i kod ljudi je nešto instinktivno). 

Нема у животињском свету правне свести, јер да има постојао би и правни систем макар на неком најпримитивнијем нивоу.

Право јачег је једино право у њиховом царству.

Стога људи не сматрају за неку величину оне људе који се служе тим правом јачег, јер то није човечно, него скотски.

Међу животињама које имам ја сам тај који дели правду, тако куја која је скотна и тешко се креће добија да једе у посебној просторији јер не би могла да се избори са другим кучићима а нужно је да једе више. Мањем кучету накнадно додам још хране и чувам га да му други не отму. Кад је куче неко болесно издвојим га јер други имају само мало емпатије за њега а кад је клопа у питању немају.

Итд.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Нема у животињском свету правне свести, јер да има постојао би и правни систем макар на неком најпримитивнијем нивоу.

Право јачег је једино право у њиховом царству.

Стога људи не сматрају за неку величину оне људе који се служе тим правом јачег, јер то није човечно, него скотски.

Међу животињама које има ја сам тај који дели правду, тако куја која је скотна и тешко се креће добија да једе у посебној просторији јер не би могла да се избори са другим кучићима а нужно је да једе више. Мањем кучету накнадно додам још хране и чувам га да му други не отму. Кад је куче неко болесно издвојим га јер други имају само мало емпатије за њега а кад је клопа у питању немају.

Итд.

Pa i kod nas je do skoro bilo pravo jačeg, mislim i sada je u nekim državama, a tek u međudržavnim odnosima o tome da ne pričamo. Još nešto sam hteo napisati ali sam se izgubio negde na sekund i sada pojma nemam šta je to nešto.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Међутим када хоће нешто конкретно од мене онда ми приђу такну ме њушком по нози и почну нешто да гунђају( то некако звучи као између мјаукања и буквално људског гуђања) е сад пошто ја не разумем тај језик а и нема гугл транслејт онда морам да погађам шта хоћеду. Најчешће кренем да ходам по кући, па ту где се они зауставе ту је дакле неки проблем, или храна или вода или зима( ако су отворена врата) или тако нешто...

Али заиста постоји комуникација између мене и њих, јесте на неком веома примитивном нивоу но ипак постоји.

Jedna od mojih kretenkica nama priča. Ima svoj neki način, otvara usta i ispušta neke čudne zvuke, skoro kao ja kad pevam. Kada se svađa sa nama, ima neki poseban način da to odradi. Ali sa nama nikad nije pokušavala da komunicira lajanjem ili cviljenjem. Kada mi jedemo, a jela bi i ona, onda skakuće pored stola kao loptica i viče: skik! I to zvuči baš tako, skik.

Mačak kmeči kad hoće nešto. Inače normalno mjauče, reži i frkće na druge životinje, ali sa nama kmeči. Mačka nas gleda i otvara usta, na plejbek. Ima slika, nema ton. Tad znamo da nešto pokušava da nam pokaže.

Pre godinu ipo dana mačka se omacila kod mene u sobi, a nikoga u kući nije bilo sem bake. I s obzirom da se omacila u pola noći, meni nije bilo jasno kako je baka ukapirala da Maza hoće da se omaci. Ona mi doslovce rekla ovako:,, Ih, pa kako. Došla Maza, rekla mi, ja ustala, ona mi pokazala na tvoju sobu, ja je pustila i vratila se da spavam.''

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

http://www.sciencedaily.com/releases/2009/10/091014102035.htm

The evolution of altruism has long puzzled researchers and has mainly been explained previously from ultimate perspectives—"I will help you now because I expect there to be some long-term benefit to me". However, a new study by researchers at the Primate Research Institute (PRI) and the Wildlife Research Center (WRC) of Kyoto University shows that chimpanzees altruistically help conspecifics, even in the absence of direct personal gain or immediate reciprocation, although the chimpanzees were much more likely to help each other upon request than voluntarily.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

E da bio sam kod tetke pre godinu dana i ona ima nekog  malog kera u kući. I kada sam seo da jedem sa njim, kuče dođe sedne pored tebe(pored stolice na pod da ne bude zabine) i gleda te kako jedeš i oblizuje se čekajući da ćeš nešto da mu daš, tetka je samo rekla "Šta mo rekli za gledanje ljudi dok jedu", kuče je samo ustalo i otišlo u drugu prostoriju

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
АДМИН

Pa i kod nas je do skoro bilo pravo jačeg, mislim i sada je u nekim državama, a tek u međudržavnim odnosima o tome da ne pričamo. Još nešto sam hteo napisati ali sam se izgubio negde na sekund i sada pojma nemam šta je to nešto.

Наравно да постоји, али се то не сматра човештвом. То сам и рекао.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
Viktor Ljvovic, on 11 Sept 2014 - 16:38, каже: Ovaj sajt sa bogatim hriscanskim sadrzajima ste poceli da punite vasim satanistickim vrednostima o pederima, zoofilskoj privrzenosti zivotinjama i slicno.   И куку и леле.

Recitost magarca. Sa velikim osecajem gadosti,  prema nekim sagovornicima, se povlacim sa bilo kakve dalje rasprave na ovu temu. Lepo sto si se nasao prozvan. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Recitost magarca. Sa velikim osecajem gadosti,  prema nekim sagovornicima, se povlacim sa bilo kakve dalje rasprave na ovu temu. Lepo sto si se nasao prozvan. 

Хајде се полако смири и престани да вређаш. Ако се добро сећам, баш си ти овакво своје понашање окарактерисао фарисејским на другој теми (поставио си и неку сличицу да то илуструјеш). Шта ти се сад десило? ОК, не слажеш се и то је то, нема фрке. Нико овде никога не тера да сахрањује псе или да се слаже са чином. Али чему толике тешке етикете? Ајде буди реалан. Хомосексуализам није никаква ”сатанска вредност” и ти то врло добро знаш, већ биолошки феномен кога црква сматра грехом. А ово са псом је зоофилија отприлике колико је православно поштовање моштију некрофилија. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

То нису речи, није ни лавеж, него неко гунђање и неки други чудни звуци. 

Пси лају само кад се сваде међу се, тад и реже, и лају кад упозоравају на неку претњу( стварну или умишљену), такође повремено лају и да би скренули пажњу на себе и да би изигравали псе који нечему служе. Ово нарочито ако их заборавим нахранити. Онда иду по кући и изигравају псе који лају на сваки и најмањи звук са стране ( пролазак пешака, или аутомобила и сл.) .

Међутим када хоће нешто конкретно од мене онда ми приђу такну ме њушком по нози и почну нешто да гунђају( то некако звучи као између мјаукања и буквално људског гуђања) е сад пошто ја не разумем тај језик а и нема гугл транслејт онда морам да погађам шта хоћеду. Најчешће кренем да ходам по кући, па ту где се они зауставе ту је дакле неки проблем, или храна или вода или зима( ако су отворена врата) или тако нешто...некад просто хоће да се мазе.

Што се тиче српског језика. Пси могу да науче шта нама људима значе поједини звуци ( речи - гласови ) тако рецимо знају своја имена и по њима се одазивају. Кад зовнем тог и тог он се одазове а не осталих троје. Кад се дерем на тог и тог он побегне и завуче се под астал а остали остану на својим местима јер их се не тиче.

Могу да науче да разумеју неке речи.

Verujem ti :) Nije mi cudno,moja kuma ima puno zivotinja,pse,macke,ptice,glodare,kad odem kod nje kao da sam dosla u zoo-vrt I osvedocila sam se da je zivotinjski svet prebogat I prelep I da mozes uspostaviti odnos i neku omunikaciju sa njima I mogucnosti su im  cesto vece nego sto nam se na prvi pogled cini.

Naravno da mogu da nauce I reci,ali to je opet nauceno,dresirano,zato je Odahving I rekao da je njegovog psa mozda tata naucio rec,koja za njega znaci okupati se.Ali ako ga nije naucio,a on navodno razumeo par slozenih recenica o tome kako je prljav I otisao da se okupa,to ne znam kako da objasnim,osim cudom.Verujem i da oponasaju vlasnika,kao i da traze da im se odgovori na potrebe,da osecaju,imaju neki svoj karakter,razlicitost, itd...

A o tome sto si naveo da nemaju cast,moral,veru,dodala bih najvazniju stvar,a to je da nemaju slobodu,bez koje nista nabrojano I nije moguce,kao ni prica o zrtvi.To je dar koji coveka moze baciti u pakao,ali ga I oboziti.I to su krupne,sustinske stvari,zbog kojih zivotinja iako ima neke psiho-fizicke elemente slicne coveku,ne moze se stavljati u rang sa covekom,niti se covek smatrati zivotinjskom vrstom(ne kazem za tebe,vec neki ovde tako vide coveka),vec jedino Bozijom ikonom.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
A o tome sto si naveo da nemaju cast,moral,veru,dodala bih najvazniju stvar,a to je da nemaju slobodu,bez koje nista nabrojano I nije moguce,kao ni prica o zrtvi
Mpžeš li ovo da pojasniš, mislim o tome da nemaju slobodu? 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Mpžeš li ovo da pojasniš, mislim o tome da nemaju slobodu? 

Mogu.Ovako,covek ima tri volje u sebi.

Jedna je prirodna volja,ono sto nam je u karakteru po rodjenju dato,ili vaspitanjem ili nekom traumom pridodato prirodi,karakteru,ali sve u svemu to je nasa priroda,nase strasti koje mogu biti dobro usmerene ili pogresno,kod nekih cak toliko pogresno da su izvitoperene.

Druga je volja razmna volja,ono sto ti formiras kao sopsveni eticki i vrednosni sistem,u odnosu na svoju savest,rasudjivanje,itd...po kom imas zelju da zivis,ili ga prekopiras iz porodice,okruzenja,ali ga prihvatis kao zivotni normativ po kom tezis da zivis i delas.

Treca volja je slobodna volja,tj.Bogom ti darovana sloboda,kojom ti imas vlast da napravis izbor,odlucis koja od ove dve volje ce da se realizuju u konkretnoj situaciji po konkretnom pitanju.

U sazrevanju licnosti se obicno desava da dominira strasna volja,pa razumna volja,najpre  kao prosto prekopiran,usvojen sistem,a kasnije i kao sopstveni izgradjen moralni i vrednosni sistem,i na kraju covek spoznaje svoju slobodnu volju,mada mnogi od nje i beze(Erih From ima knjigu "bekstvo od slobode",pa imas onaj film "let iznad kukavicijeg gnezda",koji o tome govori).Dakle sloboda na osnovu koje covek pravi izbor izmedju prethodne dve volje.A to povlaci i odgovornost za posledice izbora.

A ako idemo dalje,onda govorimo o produhovljenosti koja podrazumeva slobodu od strasne volje,onda kada coveka strasti odvode od onoga sto je smisleno i svrsishodno.

Zatim,neko u prirodi moze imati i vrlinu,ali da po izboru krene u losem pravcu,a neko opet moze da prevazidje neku osobinu karaktera iz sopstvene slobode.

Ljubav i zrtva podrazumevaju takodje slobodu,tj slobodan izbor za dati cin ljubav i pozrtvovanja.

Zivotinje se nalaze na prvom nivou,i eventualno mogu da se dresiraju i nauce.Moze i covek da bude dresiran,ali zbog dara slobode,coveka dresura vredja i on zeli sam da napravi izbor za nesto dobro,ali i lose,ko zeli lose.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Jedna je prirodna volja,ono sto nam je u karakteru po rodjenju dato,ili vaspitanjem ili nekom traumom pridodato prirodi,karakteru,ali sve u svemu to je nasa priroda,nase strasti koje mogu biti dobro usmerene ili pogresno,kod nekih cak toliko pogresno da su izvitoperene.
Ovo predpostavljam da se slažeš da veliki broj životinja imaju.
Druga je volja razmna volja,ono sto ti formiras kao sopsveni eticki i vrednosni sistem,u odnosu na svoju savest,rasudjivanje,itd...po kom imas zelju da zivis,ili ga prekopiras iz porodice,okruzenja,ali ga prihvatis kao zivotni normativ po kom tezis da zivis i delas.

ovo opet imaju životinje orekopiraju ponašaje i vrednosni sistem od drugih životinja/ljudi. Tako imaš zna da je loše da jede kokoške, a ope timaš drugog koji se ponaša drugačije.

Treca volja je slobodna volja,tj.Bogom ti darovana sloboda,kojom ti imas vlast da napravis izbor,odlucis koja od ove dve volje ce da se realizuju u konkretnoj situaciji po konkretnom pitanju.

Mislim da znaš da kao ateista ne smatram da nam je išta Bogom danu, ali što se opisa ovoga tiče koliko sam shvatio to je odluka da li ćeš ovu prvu slobodnu volju ili drugu koristiti. Evo opet se vraćamo do ovog kučeta koji jede kokoške i onog koji ne. Dakle sa pozicije kučeta ništa nema loše da jede i lovi druge životinje instinkt mu kaže da to radi kada je gladan, ali on iako je gladan počne da laje ili nešto slično i ne jede kokoške, dakle donelo je odluku da iako može to da uradi da ipak ne uradi. Dok drugo kuče prati instinkt i napašće iste. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Ovo predpostavljam da se slažeš da veliki broj životinja imaju.

ovo opet imaju životinje orekopiraju ponašaje i vrednosni sistem od drugih životinja/ljudi. Tako imaš zna da je loše da jede kokoške, a ope timaš drugog koji se ponaša drugačije.

Mislim da znaš da kao ateista ne smatram da nam je išta Bogom danu, ali što se opisa ovoga tiče koliko sam shvatio to je odluka da li ćeš ovu prvu slobodnu volju ili drugu koristiti. Evo opet se vraćamo do ovog kučeta koji jede kokoške i onog koji ne. Dakle sa pozicije kučeta ništa nema loše da jede i lovi druge životinje instinkt mu kaže da to radi kada je gladan, ali on iako je gladan počne da laje ili nešto slično i ne jede kokoške, dakle donelo je odluku da iako može to da uradi da ipak ne uradi. Dok drugo kuče prati instinkt i napašće iste. 

to sam i napisala,da zivotinje imaju prvu volju od nabrojanih,ili ces prirodno htenje,neki svoj karkter,koji je razlicit od zivotinje do zivotinje,kao i unutar vrste,naravno na mnogo primitivnijem nivou nego covek....drugu nemaju,moga da prekopiraju ili budu dresirani na nesto,ali ne i da shvate dobro i lose,a sto se trece tice to definitivno ne mislim da je stvar slobodnog izbora psa,mislim da je stvar prirode konretnog psa,trenutnog instinkta,potrebe ili uspesne dresure.

Dakle,ako ti verujes da zivotinja ima slobodnu volju,moc odlucivanja,ili da je covek zivotinjska vrsta,ok.Tu se razllikujemo drasticno,i nema smilsa polemisati.Sto se tice toga da pomenuh Boga,to je deo mog vokabulara,jer je najvaznije deo mog zivota,nema veze sa tobom,jasno mi je da ako ne verujes da Bog postoji,onda ne verujes ni da je bilo sta Njegov dar,tako da to konkreto nije tebi bilo upuceno.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
АДМИН
A o tome sto si naveo da nemaju cast,moral,veru,dodala bih najvazniju stvar,a to je da nemaju slobodu,bez koje nista nabrojano I nije moguce,kao ni prica o zrtvi.

Па немају слободу онако како је човек има, мада ни људска слобода није бог-зна-шта. Али ово о жртви не знам шта бих рекао. Небројено је примера да се животиња жртвује за човека. И то не по дресури, него зато што је емотивно везана за њега.

Нема жртву у смислу да је то свесна и намерна жртва боље рећи планирана. Опет има безброј примера и да се животиња жртвује за добробит целе своје заједнице( чопора, групе којој припада).

Често је случај да нас животиње својом љубављу и оданошћу па и пожртвовањем постиде, јер многи људи то немају и не чине из кукавилука и којечега.

Ипак тај стид је само наш, људски. Животиња га нема и не зна за њега. Јер се ми стидимо што нисмо довољно људи, што осуствује човечност.

Вештачка је та подела на човека и животињу. Ми смо та земља од које је сав живи свет, то се јасно у библији наводи. Узму од свиње бубрег па пресаде човеку и он ради. Западна цивилизација је направила ту вештачку поделу и тамо је управо највеће отуђење од природе у 4 зида небу под облаке пиљећи у екран човек себе не види као део природе.

Код нас Словена није такво отуђење од природе, ни у митологији ( од које потиче колективна свест) нити у култури.

Некада су у бедним условима живота Срби под истим кровом држали и своје керове и овце и друге живуљке.

Само у сфери духа је човек оно што је човек. Само дух човека чини човеком, све остало код човека је део ове земље, ове планете, ове природе и није превише различито од животињског.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...