Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Дејан-Марковић

За сада без бољег наслова: сахрана пса у Америци

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ovo iz iskustva mogu da ti kažem da nije tačno kada kuče nakn što kažeš "Šta ovo smrdi ovde?", pa pogledaš ispod stola vidiš njega pa kažeš "Au pa to si ti, piiih što smrdiš ajde beži odavde!", kuče ode do reke 100m daleko od kuće vrati se mokro i istrese se tek pred kućom da ga vidiš. Inače kuče nije trenirano. Ja ovo što mi se desilo ne znam kako mogu da objasnim i nisam jedini prisustvovao tom događaju. 

Да није чудо Божије?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Да није чудо Божије?

Ili neki mnogo pametan pas. Mislim znao je da sedne i legne kada mu kažeš i znao je da se rukuje kada ukažeš. Ali da ode da se okupa kada mu kažeš jeste čudno, ali ipak ne volim da donosim ishitrenezaključke i da nešto što nisam u stanju da objasnim odmah objašnjavam nečim natprirodnim. na taj način smo došli do zaključka da Zevs baca munje zar ne?

Mada postoji verovatnoća pošto je ćale baš vodio računa o tom psu (nemački ovčar), pa ga je možda koji put i kupao ili neštokada je bio mali pa je on odatle upamtio, ne znam pitaću ga, mada mislim da ga je vodio na reku kada se upralja, mislim kada kažem kupa ne mislim kao dete da ga sapunja nego ga samo gurne u reku. Pa možda odatle ne znam videću

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ovaj sajt sa bogatim hriscanskim sadrzajima ste poceli da punite vasim satanistickim vrednostima o pederima, zoofilskoj privrzenosti zivotinjama i slicno.

И куку и леле.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

И животиње имају интелигенцију. Није то оно што их разликује од људи.

Оно што човека разликује од животиње је човештво.

Пошто су православци данас заједно са њиховим савременицима атеистима по прилично далеко од поимања завета онда ћу прескочити да помоћу завета објашњавам шта је човештво па ћу се спустити на десетак лествица ниже да би просечан читалац данас могао да разумем о чему говорим.

Елем послужићу се римским правом.

Право ( али не и правда ) правна свест је институција која почива на осећају личне части човека.

Осећај за правду повремено испољавају и животиње.

Али осећај за част и достојанство( како своје тако и другог човека) не.

Римско право осећај човекове части изводи из три елемента:

- Fides, Pietas, Virtus.

Фидес је до скора био разумљив Србима, сад тек у промилима има разумевања за фидес.

У епским песмама се помиње дата реч као "Ухватио веру" или "Дао је чврсту веру" односно дао је реч и ми му верујемо на ту реч.Фидес је апсолутна поузданост човека у његову реч или реч дату му од другог човека.

Pietas је осећај побожности, осећај по коме је човек у својој части сличан Богу а не животињи. Стога и покојник чак и у комунизму ужива пијетет јер је сличан боговима ( зато комунисти кажу после говора на одру - Вечна му слава и хвала), чак су комунистички атеисти уздигли човекобоштво на виши ниво него је то случај у хришћанству где ми само речемо Вечан му спомен.

Virtus је чојство. То је оно што је најбоље у човеку, најчовечнијост.

Римско право даје човеку осећај части и достојанства, оно што скот нема, нити осећа икад.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ili neki mnogo pametan pas. Mislim znao je da sedne i legne kada mu kažeš i znao je da se rukuje kada ukažeš. Ali da ode da se okupa kada mu kažeš jeste čudno, ali ipak ne volim da donosim ishitrenezaključke i da nešto što nisam u stanju da objasnim odmah objašnjavam nečim natprirodnim. na taj način smo došli do zaključka da Zevs baca munje zar ne?

Mada postoji verovatnoća pošto je ćale baš vodio računa o tom psu (nemački ovčar), pa ga je možda koji put i kupao ili neštokada je bio mali pa je on odatle upamtio, ne znam pitaću ga, mada mislim da ga je vodio na reku kada se upralja, mislim kada kažem kupa ne mislim kao dete da ga sapunja nego ga samo gurne u reku. Pa možda odatle ne znam videću

Зашто ви атеисти толико немате осећаја за хумор?

Шалим се побогу.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Mislim da ovo nije tačno, možda grešim pokušaću da potražim nešto o tome. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Око чега се развезло 17 страна... сахранили људи у америци неког службеног пса и ми смо способни о томе да дебатујемо.... ко да је то нешто битно.... 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

И животиње имају интелигенцију. Није то оно што их разликује од људи.

Оно што човека разликује од животиње је човештво.

Пошто су православци данас заједно са њиховим савременицима атеистима по прилично далеко од поимања завета онда ћу прескочити да помоћу завета објашњавам шта је човештво па ћу се спустити на десетак лествица ниже да би просечан читалац данас могао да разумем о чему говорим.

Елем послужићу се римским правом.

Право ( али не и правда ) правна свест је институција која почива на осећају личне части човека.

Осећај за правду повремено испољавају и животиње.

Римско право осећај човекове части изводи из три елемента:

- Fides, Pietas, Virtus.

Фидес је до скора био разумљив Србима, сад тек у промилима има разумевања за фидес.

У епским песмама се помиње дата реч као "Ухватио веру" или "Дао је чврсту веру" односно дао је реч и ми му верујемо на ту реч.Фидес је апсолутна поузданост човека у његову реч или реч дату му од другог човека.

Pietas је осећај побожности, осећај по коме је човек у својој части сличан Богу а не животињи. Стога и покојник чак и у комунизму ужива пијетет јер је сличан боговима ( зато комунисти кажу после говора на одру - Вечна му слава и хвала), чак су комунистички атеисти уздигли човекобоштво на виши ниво него је то случај у хришћанству где ми само речемо Вечан му спомен.

Virtus је чојство. То је оно што је најбоље у човеку, најчовечнијост.

Римско право даје човеку осећај части и достојанства, оно што скот нема, нити осећа икад.

Upravo to pokusavam sve vreme da kazem! I davanje zivotinji onog sto ona nema,niti moze da primi je maltretiranje zivotinje(kada bi samo znala sta ju je snaslo),jer niko ne voli da bude ono sto nije.Svakom prija da bude voljen po onom sto jeste,a ne po onom sto nije.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Зашто ви атеисти толико немате осећаја за хумор?

Шалим се побогу.

Znaš kako imam problem da prepoznam, sarkazam i šalu, to stoji.

A sada malo u moju odbranu pre tvog komentara je postavljen komentar u kome je isto to što si ti napisao samo malo opširnije, pa sam pomislio da si i ti mislio ozbiljno.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Око чега се развезло 17 страна... сахранили људи у америци неког службеног пса и ми смо способни о томе да дебатујемо.... ко да је то нешто битно.... 

E a ti kao da si juče došao na forum, pa se sada izčuđavaš.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

E a ti kao da si juče došao na forum, pa se sada izčuđavaš.

Ово у моје време овако није било... :)

Ми смо се свађали о педерима, русим, американцима, комунизму, атеизму, еволуцији, креационизму... о сахрани пса... још увек нисмо :)) 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Znaš kako imam problem da prepoznam, sarkazam i šalu, to stoji.

A sada malo u moju odbranu pre tvog komentara je postavljen komentar u kome je isto to što si ti napisao samo malo opširnije, pa sam pomislio da si i ti mislio ozbiljno.

ja sam mislila ozbiljno(bez sarkazma,dobronamerno...),jer licno ne mogu to drugacije do objasnim,znam da psi ne govore i ne razumeju srpski...osim ako se ipak ispostavi da ga je tata ucio...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Већ сам негде писао.

Имам 4 кере и мачку, то је од тих живуљака што ми живе у кући( оно баш типично за Србе керови му живе у кући). Имам и једну козу, али она се не рачуна у овој причи јер је велики инаџија.

Елем, кучићи су веома паметне животиње а и мачка с њима, мада не толико колико кучићи.

Веома су сви размажени и проучавајући их дошао сам до закључка да су они на психо нивоу детета људског до 4 године.

А такви су и кад порасту и кад полно сазру и кад роде другу децу кучиће. Они су заправо вазда некаква деца. На том су нивоу и не могу даље од тога.

Такође као и деца до тог узраста могу да приме неку врсту културе.

Наравно да  не могу да науче бонтон напамет, а и бонтон је нека врсте дресуре само за људе, али могу доста тога да науче.

Некад уче сами а некад их мораш мало тренирати.

Нису сви исте интелигенције.

Међу њима имам једно куче које је прави кретен. Али је толико весело да му се све опрашта.

Имам и једно које је веома интелигентно.

Он буквално иде за мном и гледа шта ја радим те покушава да ме опонаша. Веома воли да се купа. И кад одем да се туширам чим чује воду откачи се. Њега зовем морски пас. 

Пошто немам времена да га купам сваки дан, а и није добро за њега, оно ( куче ) оде у двориште нађе неко блато и намерно се закаља од главе до пете и онда дође театрално испред мене и стане да би се показало како је прљаво. Потом морам да га купам хтео не хтео.

А купа се потпуно неприродно за керове, легне на леђа и ужива. Оно друго куче што је кретен, уопште не воли да се купа и кад га убацим у каду и поквасим само гледа да побегне.

Вероватно када би животиње могле да имају већу интелигенцију и стекну већи културни ниво и када би имале те осећаје које има човек ( као што су част, морал, вера, итд) да се не би ништа разликовале од човека, ни у чему.

Такође не верујем у 8. путника, јер не постоји на планети земљи нешто слично, пошто Бог није манијак.Тај трип  је нека германска митологија+отуђеност од природе.

Све животиње такође реагују на људско расположење.

То је нешто невероватно.

И све животиње покушавају да опонашају човека који им је газда.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

E do sada koliko sam uspeo da "nahvatam" informacija izgleda da samo ljudi, šipanze i orangutani, mogu imaju svest o samom sebi, a time su i jedine životinje koje zapravo imaju neku ličnu čast, dok sve ostale deluju instinktivno. Usput mogu da imaju emocije itd, ali sve se one zasnivaju na instinktu (mada i većina emocija i kod ljudi je nešto instinktivno). 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...