Jump to content
Zawisza

Glas Koncila- ideološki ili verski časopis?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Glas Koncila se potpuno pretvorio u ideološki časopis, ne znam čemu služe ovakvi "NAUČNI" tekstovi.

http://www.glas-koncila.hr/index.php?option=com_php&Itemid=41&news_ID=24962

Kad sam se čuo sa O. Đurovićom on je obećao da će im poslati "otvoreno pismo" na ovaj tekst. Tada sam mu rekao da neće sigurno da mu odgovore jer jednostavno u GK nemaju ni jednog intelektualca doraslog da bi ušao u polemiku sa njim ni o "političkim" temama a još manje o teološkim.

Od O. Zorana očekujem da se javi po pitanju ove teme jer sam video celu prepisku i samo od njegove dobre volje u njegovu hrabrost ne sumnjam, moćićete da se uverite da je moja konstatacija o pretvaranju jednog verskog časopisa u ideološki tačna.

http://www.news-bar.hr/vijesti/zanimljivosti/odrekao-se-roditelja-kad-je-saznao-su-srbi?fb_action_ids=795176063867836&fb_action_types=og.comments

Ево човек се пише овај кроатише њуз нет преко гласа концила одрекао мајке и оца јер су Срби.

:)))

Ja sam ga citao 80 tih godina dok sam bio u Hrvatskoj i tada nije bio los. Imalo je svega. Neka blaga doza nacionalizma se pojavljivala u tekstovima ali je bilo i lepih clanaka. Kasnije se pretvorio u totalno politicki list.

Kurir, Alo, Blic pa to su naučni časopisi za GK, niti imaju koncepciju osim neke ustaškoideološkog političarenja i pokušaja da amnestiraju učešće preko 1000  sveštenika u zločinima nad pravoslavcima. 

Evo im jedna tema iz medicinskih nauka pošto tvrde da su njihovi tekstovi utemeljeni na naučnim istraživanjima: http://www.news-bar.hr/vijesti/hrvatska/hrabri-djeak-napipao-rak-testisa-sveeniku-i-spasio-mu-ivot

Шта друго очекивати од Језуита. Да неће можда у својој дворани предтављати књигу Ватикан и фашизам?!

Jezuiti su vrlo uceni ljudi brate moj i kada nesto rade rade sistematski i jako dobro a ne ovako neorganizovano i nesistematicno. U Glasu koncika nisu sada Jezuiti. Da su oni video bi ti nasta bi ti clanci licili!

Ne čitam ga, niti se deli u mojoj župi (hvala Bogu!). Zvonik subotički je bio dobar, ali me strašno razočarali kada su počeli da pišu o "heroju domovinskog rata" Anti Gotovini i ostale gluposti vezane za "domovinski rat". Uglavnom nema normalnog teološkog časopisa/novina među katolicima u Srbiji, što je trulo. Žali Bože utrošenog papira. Ne znam kakvi su pravoslavni časopisi ali ovi su užas.

Jezuiti su vrlo uceni ljudi brate moj i kada nesto rade rade sistematski i jako dobro a ne ovako neorganizovano i nesistematicno. U Glasu koncika nisu sada Jezuiti. Da su oni video bi ti nasta bi ti clanci licili!

Наравно да су учени и раде јако добро(у њихову корист). Зато и на месту папе дођоше.

Нису главни у Гласу концила, али се изложба ове књиге одиграла у њиховим просторијама. Још горе него да су вест о томе само пренели у медију. 

A sto se ti toliko bunis,kad na drugoj temi odobravas podizanje dzamije?

Какве бре везе има џамија са овим? Нека се и синагога подигне. Мени не смета амбијент Јерусалима, леп је. Смета ми нешто друго, али нећу да спамујем. 

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...