Jump to content

Православни документарни филмови

Оцени ову тему

Препоручена порука

• Гости

Константиново наслеђе

Документарна серија Константиново наслеђе (Православна култура - ХХI век) направљена је као дијалог Православне Цркве са Савременом културом света.

Серија разбија уобичајене предрасуда да се о теми која интересује многе, нема скоро ништа рећи - јер је Црква „ван овога света". Пре седамнаест векова хришћанство је у личности цара Константина ушло у чврст загрљај са светом. У загрљају којим је Црква повела свет ка вечности Божијег Царства, настала је православна култура, која још увек није довољно позната чак ни православнима. Том посебном културом бави се ова серија.

KONSTANTINOVO%20NASLEDJE%20SLIKE.JPG

У 6 једносатних епизода серија нас суочава основним проблемима на којима је „запела" савремена цивилизација и одговорима на те проблеме које православље нуди. У првој епизоди тема је „проблем вредности", у другој „проблем времена", у трећој „проблем простора", четвртој „проблем тела", петој проблем „приче и језика", шестој „проблем заједнице".

Серија је снимана по највишим стандардима за ту врсту програма, уз коришћење велике документације, снимања на градским улицама али и у црквама и манастирима Србије, уз учешће великог броја саговорника и игране сцене са статистима. Динамично монтирана са озбиљном постпродукцијом, серија Константиново наслеђе урађена је у продукцији Епархије нишке по идеји и благослову Епископа нишког Јована.

Прва епизода серије Константиново наслеђе о православној хришћанској култури на почетку XXI века бави се проблемом угрожености система вредности у данашњем свету. Свеопштој релативизацији, православна култура супротставља се упорним инсистирањем на очувању врховне вредности људске личности као отворене ка Божијем бескрају. Не одустајући ни од слободе, доброте, лепоте као високих вредности, православна култура чува смислене моделе одупирања потрошачкој култури са срећом као једином "обавезном" вредношћу.

Сценарио и режија: ђакон Ненад Илић.

Директори фотографије: Драган Ракићевић и Ђорђе Дружетић.

Монтажа: Владимир Петровић.

Музика: Александар Костић.

Прва епизода документарне серије КОНСТАНТИНОВО НАСЛЕЂЕ о православној култури у 21.веку, зове се „СВЕ ЈЕ ДОЗВОЉЕНО!" и бави се проблемом вредности у садашњем тренутку светске цивилизације.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 717
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TrS7nAvKuuA

Псовка - губа душе (цео филм)   http://www.youtube.com/watch?v=j9A7f0w4jvQ

Дошло ми да га данас опет погледам и јесам! 

Постоване слике

gde ćemo moći da  vidimo i druge epizode? isto na you tube? (prvu sam već odgledala )

svaka čast !

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Сваки пројекат ђакона Ненада је све бољи. Човек подиже висину коју треба прескочити као Бубка својевремено.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Свети мучениче Јевгеније, помоли се за наш грешне. Помоли се и за српски народ и за све оне који страдају и који вапе за Божијом помоћи. Помози војницима, помози свима да се спасу. 

Данас сам гледао више клипова и један филм о светом мученику Јевгенију, али и о дешавањима у Чеченији средином 90их. Признајем, много тога не знам и ово је једна од тих ствари, цела та прича о рату ми је била позната, али нисам знао о чему је заправо реч. 

Како је и тамо страдао народ и колико се напатио... а нико да их спасе и притегне им у помоћ. Људи су гинули, па чак и по цену да остану верни Христу! Како је то снажно осећање које обузме човека! Њихова одлучност, њихова простодушна вера, њихов понос да гину за своје. 

А ми!? Шта ми радимо!? Дижемо панику и пљујемо по Србији онда када не можемо да одемо на море и купимо себи ајфон! Мушкарци се скроз разводнили - ја сам скроз разводњен. Кад би био сутра рат ја не бих знао поштену ни пушку да држим, а камоли да спашавам људе око себе и дајем живот за отаџбину, јер бих га свеједно изгубио својом неспособношћу.. Фали нам корен, једноставност, простота речи и фали нам душе у нашим животима. 

У наше време говори се о немој и чулној патњи која има моћ да раздире душу на комаде, док су ове мученике раздирали на комаде уживо. Ножем, секиром, моторном тестером. Стидим се себе јер ја о ово чак не могу ни да замислим, а камоли да доживим. 

Не пљујмо Светињу, чувајмо је! Србија је светиња, жена је светиња, брак је светиња, Христос, крст у души је светиња! Чувајмо светињу!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

хвала за тему...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

hederNasledje.jpg

Документарна серија КОНСТАНТИНОВО НАСЛЕЂЕ (Православна култура – ХХI век) направљена је је као дијалог ...

http://www.eparhijaniska.rs/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%B5%D1%92%D0%B5

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...