Jump to content

Православни документарни филмови

Оцени ову тему

Препоручена порука

• Гости
Guest о. Агапије

Ако не спамујемо тему, Лазаре можеш ли нам мало рећи по чему ти је Ватопед највише остао у лепом сећању?

Да ли си видео Богорочицин појас и Свецарицу?

Мирођијо, могу Вам потврдити и ја да је ман. Ватопед један од најбољих манастира на св. Гори. Ја највише волим да тамо одлазим.

Најпре што је пун монаштва а велики проценат чине млади монаси између 20. и 30. године старости. Много младих лица.

Затим, врло често човек може да види осмех на њиховим лицима који сведочи радост општежитељног живота.

Разговарао сам са мојим пријетељем који је у Ватопеду искушеник и рекао ми је много дивних ствари. Нпр, каже, (што је најбитније за монаштво) када неко од монаха падне духом (туга, жалост ...) сва остала братија се труди да му помогну и да га дигну из тог стања. Свако жели да га замени у послушању, да му се нађе у помоћ и свако пружа руку... Заиста се осећа љубав и доброта.

Јако су гостољубиви...

Дироктно се осећа дух љубави, вере и труда блаженопочившег о.Јосифа.

Интересантно, постоји лифт у конаку за превоз између спратова.

На сваком спрату има по један-два аутомата за кафу, за госте ... :)

Велико братство.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 717
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TrS7nAvKuuA

Псовка - губа душе (цео филм)   http://www.youtube.com/watch?v=j9A7f0w4jvQ

Дошло ми да га данас опет погледам и јесам! 

Постоване слике

Пуно вам хвала оче Агапије на овом опису +Ватопеда и његове братије.Читала сам да је он најпосећенији на Светој Гори.И да

има кључну мисију у обнови православља... Лепо је чути утиске из прве руке...

Мени је и игуман Јефрем, блажени монах упечатљивог утиска...у духу старца Јосифа...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

То су заиста свети људи.Ми смо имали срећу,односно имамо је,да познајемо једног нашег монаха на Светој Гори,заиста свет човек.Ми њему пошаљемо вунене чарапе,а онда он узврати...невероватно...бројаницу исплете,држе је данима на моштима,пошаље писмо са огромном количином љубави и захвалности што смо га се сетили,па онда кроз писмо провејава утеха,па љубав,па утеха,па љубав...ма стварно,ми не можемо да претпоставимо каквим животом они живе али увек и увек се молитвено сећају целог света,свих нас који смо у свету и мучимо се у овој долини плача.

Они са толико бола и разумевања проживљавају наше животе.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...