Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Дејан-Марковић

Парада срама у Београду 28. септембра ?

Оцени ову тему

Da li dozvoliti pravo održavanju gej parade?  

62 члановâ је гласало

1. 1. Da li dozvoliti pravo održavanju gej parade?

• Treba dozvoliti gej paradu
    • Ne treba dozvoliti gej paradu

Recommended Posts

Кад схватимо да "људска права" у овом случају нису циљ већ средство, лакше ће нам бити да разумемо целу ствар...Зашто се заносити диверзијом...?

Сва права су средство. Ниједно право није циљ само по себи. Рецимо облигационо право је средство да оствариш наплату од неког са ким си потписао уговор и ко има обавезу према теби. Наследно право је средство којим твој отац теби остсвља оно материијално што је створио. Итд.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Сва права су средство. Ниједно право није циљ само по себи. 

Зашто они говоре другачије. Они кажу да им је циљ да имају иста права као и сви...а мени смрди да се "људским правима" служе ради стицања материјалне користи....

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Београд – Праjд шетња биће одржана 28. септембра у 12 сати, а колона учесника параде кретаће се од зграде Владе Србиjе у Немањиноj до платоа испред Скупштине града, наjавили су данас организатори “Параде поноса”.

Члан Oрганизационог одбора Бобан Стоjановић каже да jе рута промењена и да новом трасом желе да подсете грађане и институциjе државе да jе након забране Праjда у Београду прошле године организован Поноћни праjд коjим jе ЛГБT заjедница показала да Праjд може да прође без инцидената и да jе одлука о његовоj забрани политичке природе.

Oве године Праjд jе први пут добио и финансиjску помоћ државе за реализациjу програма током Недеље поноса. У питању jе износ од 300.000 динара коjи jе добиjен на конкурсу Mинистарства културе за реализациjу салона визуелних уметности.

Oрганизатори кажу да су свим надлежним органима послали на време захтеве за организовање овогодишње параде поноса, али да jош немаjу све дозволе и сагласности.

Скуп jе приjављен полициjи jош 17. jуна, док су захтеви за добиjање сагласности општини Стари град, Зеленилу Београд и Секретариjату за саобраћаj поднети 2. jула и, како кажу, jош нису добили никакав одговор.

“Надамо се позитивном одговоруи тих институциjа. Разуман рок за добиjање одговора био jе 30 дана, али ми га jош нисмо добили”, рекао jе члан организационог одбора Mарко Илић.

Говорећи о безбедбности скупа организатори напомињу да могу да гарантуjу безбедност самог скупа захваљуjући великом броjу волонтера.

Претњи има, према речима Илића и оне су константне сваке године, око 50 поступака се води пред правосудним органима због претњи и говора мржње.

Oрганизатори кажу да су послали позив за састанак премиjеру, председнику и свим министруима око организациjе Параде поноса и да су из поjединих минисртарстава добили позитиван одговор.

Члан организационог одбора Горан Mилетић изнео jе неколико захтева ЛГБT популациjа, jер држава, како каже, ниjе искрена у погледу права ове заjеднице.

Oни траже да се у 24 града у полициjи постави особа за контакт са ЛГБT заjедницом , коjа ће моћи да помогне овим особама у случаjу насиља, затим да се убрза рад полициjе, тужилаштва и судова.

Затим покретање jавне расправе о закону о признавању правних последица промене пола, процесуирање оних зног коjих су праjдови забрањени претходних година, али и обjављивање свих полициjских безбедносних процена за те године.

ЛГБT тражи и усваjање стратегиjе против насиља, усваjање декларациjе против хомофобиjе и jасну осугу извршне власти према насиљу и успостављање сарадње ЛГБT са парламентом.

Танјуг

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Зашто они говоре другачије. Они кажу да им је циљ да имају иста права као и сви...а мени смрди да се "људским правима" служе ради стицања материјалне користи....

Вероватно. Што се мене тиче нек причају шта хоће, али хоћу да живим у земљи где се поштују међунардно уговорене обавезе и где не може шака хулигана моткама да одреди ко ће да прадира, демонстрира или слично. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Нисам за хулигане али нисам ни за ове...

Ова парада ме подсећа на тебе и Барона кад се ухватите на некој теми...без потребе оптерећујете остале и терате админе да више раде...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ова парада ме подсећа на тебе и Барона кад се ухватите на некој теми...без потребе оптерећујете остале и терате админе да више раде...

Oстварујемо форумским уставом загарантована права. :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Нисам за хулигане али нисам ни за ове...

Ako ja kazem da cu hakovati forum i unistiti sve podatke ukoliko mladja  i baron ponovo udju u iste rasprave, da li je  uredu da ocekujem da ce ih administracija obojicu banovati zauvek?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

ajde, ajde, oni su lajt motiv ovog foruma, nemoj da si tako okrutan! :) 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Тако некако. Мене Млађа и Барон подсећају на педере у хулигане (без увреде, Млађо :)))). Једни су силеџије, а други паљевине. Ипак постоји та нека ”мала” разлика. И баш као што овде многи толеришу (или чак тапшу по рамену) Барона само зато што су на истој страни, тако и тамо многи толеришу хулигане јер су у овом случају на истој страни. А сутра кад више педери не буду актуелни и хулигани мало промене предмет иживљавања (јер да се не лажемо, њима је иживљавање природа, а педери случајни тренутни доступни објекти), певаће се нека друга песма.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Тако некако. Мене Млађа и Барон подсећају на педере у хулигане (без увреде, Млађо :)))). Једни су силеџије, а други паљевине. Ипак постоји та нека ”мала” разлика. И баш као што овде многи толеришу (или чак тапшу по рамену) Барона само зато што су на истој страни, тако и тамо многи толеришу хулигане јер су у овом случају на истој страни. А сутра кад више педери не буду актуелни и хулигани мало промене предмет иживљавања (јер да се не лажемо, њима је иживљавање природа, а педери случајни тренутни доступни објекти), певаће се нека друга песма.

Ali, zar to nije sam po sebi balans u drustvu? Sa jedne strane imas egzibicioniste koji bi mnogo toga da pokazu i dokazu, dok sa druge strane imas huligane koji bi bilo kakvo dokazivanje i pokazivanje sasekli u korenu. Svojevrstan balans bih ja to nazvao. I obe strane neverovatno mnogo insistiraju jer im je dosadno da vode svoje zivote, a da ih drugi ne podrzavaju. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ali, zar to nije sam po sebi balans u drustvu? Sa jedne strane imas egzibicioniste koji bi mnogo toga da pokazu i dokazu, dok sa druge strane imas huligane koji bi bilo kakvo dokazivanje i pokazivanje sasekli u korenu. Svojevrstan balans bih ja to nazvao. I obe strane neverovatno mnogo insistiraju jer im je dosadno da vode svoje zivote, a da ih drugi ne podrzavaju.

Balans je i kad jednu ruku gurnes u kofu leda a drugu u vatru... U proseku tebi je super ;-)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Па јесте. С једне стране имаш православне мисионаре који би свима да рашире веру (”покажу и докажу”), а с друге стране имаш (рецимо) неке анархисте комунисте (небитно) који би било какво ”доказивање и показивање” сасекли у корену тако што би мисионарима разбијали главе палицама. Имаш и гомилу нас које уопште не интересује то што мисионари причају, али бисмо били крајњи нељуди кад бисмо мисионаре и силеџије назвали ”балансом у друштву”. Наравно, није лоше заиста балансирати, али ”будимо људи” иако смо балансери. То је морална страна приче. А прагматична је, као што рекох, да ће силеџије једном кренути на нас, кад мисионара више не буде.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ako ja kazem da cu hakovati forum i unistiti sve podatke ukoliko mladja  i baron ponovo udju u iste rasprave, da li je  uredu da ocekujem da ce ih administracija obojicu banovati zauvek?

Не знам како би та аналогија изгледала у реалном свету по питању параде...

Реално...на крају су Барон и Милосављевић добили своју тему, где могу до миле воље да ратују....

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Huligani prete nasiljem i kršenjem zakona, zato to ne može biti balans. Balans bi bio kada bi postojale dve grupe koje imaju različite stavove i brane ih na normalan način, mirnim protestima i akcijama (nešto kao oni protivnici i zagovornici abortusa sa one druge teme).

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...