Jump to content

Парада срама у Београду 28. септембра ?

Оцени ову тему

Da li dozvoliti pravo održavanju gej parade?  

62 члановâ је гласало

1. 1. Da li dozvoliti pravo održavanju gej parade?

• Treba dozvoliti gej paradu
    • Ne treba dozvoliti gej paradu

Препоручена порука

E kada se pojavi tema sa paradom uvek se setim one teme kada je na par sati nije moglo da se priđe do ulaza u neku crkvu zbog koncerta Đorđa Balaševića. Kako su tada ljudi skočili da prade pravo ljudi na slobodu kretanja.

Замисли да си нпр противник параде,дакле причамо хипотетички. Деси се да због неке хорде не знам каквих људи наркомана,навијача,хора,студената,фанова неког,библиотекара,жру форумаша, не можеш да уђеш у зграду у којој живиш или пак сопствено двориште и кућу зависи где живиш, јер ти они бране да дођеш до ње и мораш провести иако желиш у своју кућу изван ње и дође ти заговорник параде и каже еееј кукаш због једног поподнева и вечери што ниси могао ући у своју кући,а вамо си против параде. Да ли би се тад побунио и рекао како вас није срамота не дате ми да уђем у своју кућу или би рекао ма ок то је исто као што парадери неће прошетати градом.

За хришћана је црква кућа,а црква је приватна својина ...е сад замисли ову горе ситуацију,не мораш ми реплицирати и одговарати само замисли,па онда дођи до закључка да ли је у реду то што си написао и да ли то поређење пије воду.

Подели на овим сајтовима

E kada se pojavi tema sa paradom uvek se setim one teme kada je na par sati nije moglo da se priđe do ulaza u neku crkvu zbog koncerta Đorđa Balaševića. Kako su tada ljudi skočili da prade pravo ljudi na slobodu kretanja.

Важно је да је Ђорђе "за заклетву Титу, спевао стих" и то на оном, како сам рече на концерту у Домашинцима, "исквареном хрватском тј. српском језику"...све друго је мање битно.

Подели на овим сајтовима

Замисли да си нпр противник параде,дакле причамо хипотетички. Деси се да због неке хорде не знам каквих људи наркомана,навијача,хора,студената,фанова неког,библиотекара,жру форумаша, не можеш да уђеш у зграду у којој живиш или пак сопствено двориште и кућу зависи где живиш, јер ти они бране да дођеш до ње и мораш провести иако желиш у своју кућу изван ње и дође ти заговорник параде и каже еееј кукаш због једног поподнева и вечери што ниси могао ући у своју кући,а вамо си против параде. Да ли би се тад побунио и рекао како вас није срамота не дате ми да уђем у своју кућу или би рекао ма ок то је исто као што парадери неће прошетати градом.

За хришћана је црква кућа,а црква је приватна својина ...е сад замисли ову горе ситуацију,не мораш ми реплицирати и одговарати само замисли,па онда дођи до закључка да ли је у реду то што си написао и да ли то поређење пије воду.

Ja nigde nisam ni rekao da ne treba da se buni i da treba da se kazne ti što su to uradili, samo kažem da je mnogo licemerno da se vamo sa jedne strane poziva na jedno pravo kada nekome odgovara, a sa druge strane da se to isto pravo već godinama brani drugima.

Подели на овим сајтовима

Али јел схваташ да кад би поредио те две ствари и равнао и стављао у исти кош,онда педерима неко не сме да дозволи да уђу у сопствену кућу,стан или радно место,а не да парадирају или не парадирају градом. Дакле у том случају би то било једнако са тиме што ти извлачиш,а не парада.  

И то није само право,дакле то је нешто о чему је и излишно говорити,понављам као кад би неко теби забранио да уђеш у кућу у којој живиш,то је једнако са тим.

Подели на овим сајтовима

Али јел схваташ да кад би поредио те две ствари и равнао и стављао у исти кош,онда педерима неко не сме да дозволи да уђу у сопствену кућу,стан или радно место,а не да парадирају или не парадирају градом. Дакле у том случају би то било једнако са тиме што ти извлачиш,а не парада.  

И то није само право,дакле то је нешто о чему је и излишно говорити,понављам као кад би неко теби забранио да уђеш у кућу у којој живиш,то је једнако са тим.

Reci mi ko živi u crkvi?

Подели на овим сајтовима

Reci mi ko živi u crkvi?

За верника је црква друга или можда и прва кућа у сваком смислу,дакле њему не сме нико забранити да уђе у своју кућу кад год жели,као што ја рецимо теби не би смео и могао да забраним да у свом стану уђеш у нпр кухињу. Ја разумем да си атеиста,али то је просто нешто што је општепознато и за шта и не мораш бити верник да би то знао. И стварно поредити тако нешто са парадом јесте онако хм глупо.

Ајде да си навео рецимо литију или нешто слично па и ајд некако,али улазак у цркву,забрану приласка цркви... замисли још горе да је то била црква у оквиру неког манастира и да иза обезбеђења остане монах или монахиња чија то јесте и буквално кућа,где има своју собу,своја задужења...

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

За верника је црква друга или можда и прва кућа у сваком смислу,дакле њему не сме нико забранити да уђе у своју кућу кад год жели,као што ја рецимо теби не би смео и могао да забраним да у свом стану уђеш у нпр кухињу. Ја разумем да си атеиста,али то је просто нешто што је општепознато и за шта и не мораш бити верник да би то знао. 

Znači ako ti zabrane prođeš ulicom koja nije tvoje vlasništvo da bi došao do objekta koji nije tvoje vlasništvo, onda je to kršenje prava zato jer ti taj objekat nazivaš kućom iako ti u ličnoj karti pše druga adresa

A ako ti zabrane da mirno prošetaš od jedne tačke do druge tačke, po ulici koja nije tvoje vlasništvo, onda to nije kršenje prava jer ne ulaziš ni u jedan objektat koji nazivaš kućom?

Evo ga rešenje da uzmu neki objekat iznajme i da kažu ovo je moja druga kuća i onda niko ne može da im zabrani šetnju.

Подели на овим сајтовима

Не,значи да је улица власништво људи који живе ту и који туда пролазе. Знаш и сам да кад је парада да се све улице затварају и да људи буквално не могу ни хлеб да купе и сиђу до продавнице јер полиција то не дозвољава,на неки начин се и ти људи дискриминишу. Ја знам за случај где у околини Славије пред неку прошлу параду медицинска сестра није могла да прође до болеснице којој даје терапију,јер кордон полиције није дозволио да пређе на супротну страну улице и уђе у зграду и болесница је била пола дана без терапије,шта да је у том раздобљу преминула,да ли би неко одговарао и да ли би то био доказ дискриминације,чиииисто сумњам.

А немој бити буквалиста,сигуран сам да си врло добро схватио на шта се односи моје писање и која је поента ,али ако желиш да се шалимо ето педери онда нека тако ураде како си им препоручио,ако ништа бар ће први пут они дати неке паре,ипак се њима увек дају.

Подели на овим сајтовима

Не,значи да је улица власништво људи који живе ту и који туда пролазе. Знаш и сам да кад је парада да се све улице затварају и да људи буквално не могу ни хлеб да купе и сиђу до продавнице јер полиција то не дозвољава,на неки начин се и ти људи дискриминишу. Ја знам за случај где у околини Славије пред неку прошлу параду медицинска сестра није могла да прође до болеснице којој даје терапију,јер кордон полиције није дозволио да пређе на супротну страну улице и уђе у зграду и болесница је била пола дана без терапије,шта да је у том раздобљу преминула,да ли би неко одговарао и да ли би то био доказ дискриминације,чиииисто сумњам.
E vidiš sve ovo što si naveo nije zbog parade, kako se za vreme litija ne zatvara sve živo?

Sad ću da ti kažem zato što nema gomile ljudi koja bi na lomi lobanje, ruke noge itd ovima koji šetaju.

Znači jedini krivci za to zatvaranje ulica su oni koji bi da biju, da njih nema baradi bi prošla tu za par minu i to je to. Ovako je potrebna policija i potrebno zatvaranje ulica 

Подели на овим сајтовима

Да у праву си,али ово је Србија и то је реалност,као што је реалност да нпр у Сарајеву и Новом Пазару парадери и вође организација ни не помишљају да направе параду,ма ни да кажу да би волели,зато што су иоле свесни реалности која јесте. Нисмо сви пресликани нити исти,сви имамо различитости...па у Америци која је легло геј лобија имаш државе у којима је парада педера забрањена и забрањено је јавно испољавање тих склоности и ником ништа,дакле једна држава па тако дијеметрално супротни закони и ставови,па што онда да причамо о многим другим различитим државама између осталог као што је и Србија,што ми не би имали право за тако нешто.

И притом полиција не направи кордоне онда када увиди опасност на дан параде па се узврпољи и почне да дела,већ се у старту зна да тако мора и да та опасност постоји,самим тим се у старту постављају ствари да неко мора направити шетњу,па макар у том делу града медицинска сестра не стигла до пацијента или декица са хлебом не стигао до своје куће до завршетка тога.

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

Olako se brane ljudi koji ne žele ulaziti u borbu protiv loših strasti,po njihovu prvenstveno dušu.Čak šta više, oni doživljavaju podršku i razumevanje od ljudi koji bi trebalo da budu prosvećeni životom u Hristu. Nije stvar u šetnji za elementarnim ljudskim pravom,već je u pitanju maskica nečega potpuno drugog... (neko vidi pošast i ja bi se složio)

Ako nisam ovo plitko sročio ne opraštajte mi...

Подели на овим сајтовима

Tako smešno zvuči za rusko uvo "parada ponosa", jer reč "ponos" na ruskom znači "proliv" :)

Pričala nama profesorka ruskog da je kao prevodilac prisustvovala događaju kada je naš funkcioner ruskoj delegaciji rekao "mi očenj ponosni što vi priehali k nam"...

Подели на овим сајтовима

Кад схватимо да "људска права" у овом случају нису циљ већ средство, лакше ће нам бити да разумемо целу ствар...Зашто се заносити диверзијом...?

Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...