Jump to content
мирођија

Кухињица - боје и мириси...

Оцени ову тему

Recommended Posts

Постављена слика

Potrebni sastojci za supu od bundeve:

* 1/4 osrednje bundeve

* 1 crveni luk

* 2 cesna belog luka

* 1 mrkva

* malo celera

* persuna lista (ili coriander)

* lovorov list

* bibera

* vegeta

* kajmak (po zelji)

* voda

Napomena: Potrebno je imati mixer za mlevelje-pasiranje hrane.

Nacin pripreme:

1. ocistiti-oguliti bundevu i iseci na krupne komade

2. oprati i ocistiti ostalo povrce; crveni i beli luk, mrkvu, celer, persunov list

3. staviti isecene komade bundeve sa ostalim povrcem u veliku serpu i nalijte potrebnu kolicinu vode

4. pustite da provri, dodajte vegetu, biber i lovorov list

5. smanjite temperaturu i kuvajte supu oko pola sata

6. iskljucite sporet i dozvolite da se supa samo malo ohladi

7. sa varjacom sipajte po malo u mixer (zavisi od velicine mixera)

8. izmixajte-sameljite skuvano povrce zajedno sa supom i sipajte u pripremljenu serpu

9. prokuvajte ponovo, proverite ukus i dodajte jos vegete po potrebi

10. skinite sa sporeta i dodajte iskidani persunov list te zgnjeceni beli luk

11. zaklopite serpu i ostavite par minuta (u medjuvremenu pripremite przeni hleb)

12. sipajte supu u tanjire, dodajte kasicicu kajmaka, sveze grubo samljeven biber i ukrasite persunovim listom

Prijatno!

Мој муж и ја кувамо наизменично. Он је добитник силних награда за рибљу чорбу, екстра прави чорбаст пасуљ с ребарци, рибу генерално, питу са јабукама, ...

А ја, заиста имам таленат за кување, можда због тога што сам кувала још као мала (и радила све кућне послове), у последње време ми је занимљиво да на нету нађем неки рецепт и кувам по њему. Нема књижурина са рецептима и то је ок. Све је на нету. Нећу да памтим, зато сваки пут тражим рецепт. Правила сам сарме последњи пут, а сад хоћу да правим пуњене суве паприке - тражим рецепт. И хоћу да научим да правим торте, због деце, знам колико је мене то радовало. Дивим се женама које кувају сваки дан, за више људи, а плус остале кућне обавезе па још и посао. Ако има таквих овде, дивим вам се.

Ево један рецепт, не знам ко га је смислио, да ли ја или ко, малине се изгњече са бананом, пошећере (најбоље фруктозом) и поспу пртохватом нане. Стави се у фрижидер да се охлади и вуала! Лудило од слаткиша а може и мајмун да то спреми (мислим ко се жали како не уме да кува, на њега је упућено).

Guest Оливера

Постављена слика

Шта је ово? Личи на пихтије. Али откуд патке, локвањ и бамбус?

http://hlebopechka.ru/index.php?option=com_smf&Itemid=126&topic=8070.0

Ово је сајт за украшавање јела...колко се сећам то је кувани језик, лабудови су од јаја, трава је мирођија а  има и поступак прављњења бамбуса. Овде ћеш наћи гомилу "украшених" јела.

Guest Оливера

Пуњене суве паприке ја правим како их ја волим, значи свако може по укусу. Кад их купиш, битно је да одстоје у води и набубре за пуњење. Ја их волим само са пиринчем, а ти стави надев какав желиш (обично стављају пасуљ). Онда поспем алевом паприком, прелијем уљем и запечем.

Једноставно, треба прилагодити свом укусу.

Guest Оливера

колко се сећам то је кувани језик

Ух, не бих ја то смела да једем због предозирања joooj))

Чиме, па унутра је поврће...не морају се ставити јаја или шунка  :smiley:...или мислиш на тежину?

Аааааааааа...језик  0110_hahaha

Ух, не бих ја то смела да једем због предозирања 0110_hahaha))

Чиме, па унутра је поврће...не морају се ставити јаја или шунка  :smiley:...или мислиш на тежину?

Мислим на језик који краси нас жене joooj

Guest Оливера

Ух, не бих ја то смела да једем због предозирања joooj))

Чиме, па унутра је поврће...не морају се ставити јаја или шунка  :smiley:...или мислиш на тежину?

Мислим на језик који краси нас жене :)

Слажем се  0110_hahaha

Да ли су ти то на аватару ушећерене јабуке? Њам...добра идеја за пост.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Милан Ракић,
      Начелник штаба америчке Ваздухопловне академије поручио је стотинама кадета да „оду“ ако не могу да третирају друге људе „са поштовањем и достојнаством“, после инцидента у припремној школи Академије, где су на таблама за поруке испред спаваоница неколико црначких ученика освануле расне погрде.

Генерал-потпуковник Џеј Силвериа окупио је кадете и чланове особља да би осудио инцидент и говорио о „снази различитости“, према саопштењу које је објавило америчко Ратно ваздухопловство.
      “То је снага која потиче из свих сфера живота, свих делова земље, свих раса, свих порекла, оба пола, свих заједница. Снага те различитости нас чини још моћнијим”, поручио је Силвериа. Он се осврнуо на недавне инциденте расних тензија широм земље укључујући догађаје у Шарлотсвилу и протесте унутар НФЛ-а у вези са америчком химном.

Према саопштењу америчког Ратног ваздухопловства, петоро црначких студената пробудило се у уторак ујутру да би затекло поруку “вратите се кући” уз расну погрду написану на таблама за поруке испред њихових спаваоница. Генерал-потпуковник Силвериа изјавио је да је “огорчен” и позвао кадете да изваде телефоне и сниме његову најважнију поруку о тој теми. “Ако не можете да третирате некога друге расе или друге боје коже са достојанством И поштовањем, напустите академију", рекао је.
      Војска је покренула истрагу ко је написао расне увреде. Док оне нису забрањене америчким законом, такав речник је забрањен у америчкој војсци. Чланови војске који изрекну расне погрде могу да се оптужбе за кршење наређења и неприлично понашање и да им се суди пред војним судом.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...