Jump to content
ja II

Манастири, манастирски начини живота (видео записи, линкови, чланци..)

Recommended Posts

Moji omiljeni manastiri Ilinje kod Sapca

код Богатића тачније :)

Иначе, задужбинари овог манастира, ђед Илија и баба Станија Лацковић су ми предаци (прадеда и прабаба по мајчиној линији...) 

Некадашње колеге из 714. похе из Лађеваца су помогле настајање монографије "Манастири Овчарско-Кабларске клисуре", тако што су више дана вршили аеро-фото снимања свих ондашњих манастира. Од тог материјала, који је првенствено дакле био за потребе монографије, на молбу је колега Тале (Бобан Талевски), "спаковао" овај материјал на којем се налази снимци манастира Вујан...

код Богатића тачније :)

Иначе, задужбинари овог манастира, ђед Илија и баба Станија Лацковић су ми предаци (прадеда и прабаба по мајчиној линији...) 

И Илиње и Бијеле Воде су приватне задужбине, то сам знала :) Можда се зато и зове Илиње по ктитору, тј. твом прадједу  8086.gif

Predlazem da promijenis naslov u man. SPC, da ne bi bilo ograniceno samo na sadasnju Srbiju, vec na sve krajeve balkanske gdje je zivio/zivi srpski narod, da bi mogli da se zberu i biseri kao Ostrog, Kosovo, i po srpskoj Bosni, u Lici, Kordunu, Crnoj Gori, Makedoniji...  8086.gif

У праву си Дијана . Ја сам дао наслов теми " Српски Манастири " али ово што си предложила је боље и ја то подржавам . :bendoff:

Е па чекала сам то, па да наставим са дивним манастирима код нас  :) у Српској Босни. Најдражи ми је Гомионица, а и Крупа на Врбасу; Ловница, Папраћа, Тавна...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...