Jump to content

Глобално загревање - истина или превара?

Препоручена порука

Ако има слична тема, бришите или спајајте.

Управо сам прочитао вест да је одржана прва светска конференција о метеорологији и да су закључци, или можда боље рећи извештаји у медијима, благо панични. Ево је вест доле, углавном закључак је да човечанство утиче на глобално загревање, а последице ће бити велике, џиновски таласи, поплаве, мразеви и жеге итд. 

Вест ме, преко повезаних вести одвела на разговор са нашим метеорологом, запосленим у РХМЗ и у Београдској школи метеорологије, г. Недељком Тодоровићем, који каже да је све то превара, прича прогурана од стране политичара и чиновника из министарстава за екологију а да је истина да се данас не дешава ништа што се није дешавало одувек, да су смене хладнијих и топлијих периода нормалне и да је например топлији период исти као данас био од 8. до 12. века а хладнији од 15 до 19. например... Помиње још и утицај Сунца (које је по њему и колегама у научном раду) кључно за климатска дешавања. Више о томе доле, као и вест о Дејвиду Беламију, познатом ББЦ природњаку, који је нападан и постао персона нон грата јер је причао исто као и Тодоровић. 

Дакле, шта мислите о томе, ако имамо и неког етеоролога или слично, то би била вишња на шлагу. :)

http://mondo.rs/a720431/Info/Svet/Meteorolozi-Spremamo-se-na-najgore.html

http://mondo.rs/a622505/Info/Drustvo/MONDO-Globalno-zagrevanje-svetska-prevara.html

http://mondo.rs/a712636/Info/Svet/Evo-zasto-je-sklonjen-Dejvid-Belami.html

Подели на овим сајтовима

Teorija koju forsiraju republikanci nema sanse da bude tacna.

Ovo je kljuc po kom ja filtriram vesti sa zapada pa i debatu oko klime...

Па имаш међу њима капирам и океј ликова, типа онај Рон Пол, чувени на форуму јелте, је републиканац... Ако не грешим...

Подели на овим сајтовима

Гледао сам неко предавање раније у ком се каже да је све последица Сунчевих активности, и да се и на другим планетама дешава загравање, да је ово глоблано загревање уствари раст температуре у целом свемиру. Не знам колико је то истина, ако има неког ко се разуме у те космосе да нам појасни :)

Подели на овим сајтовима

Вест ме, преко повезаних вести одвела на разговор са нашим метеорологом, запосленим у РХМЗ и у Београдској школи метеорологије, г. Недељком Тодоровићем, који каже да је све то превара, прича прогурана од стране политичара и чиновника из министарстава за екологију а да је истина да се данас не дешава ништа што се није дешавало одувек, да су смене хладнијих и топлијих периода нормалне и да је например топлији период исти као данас био од 8. до 12. века а хладнији од 15 до 19. например...

Isto ovo sam citao i kod jednog engleskog renomiranog meteorologa, takodje profesora, mislim. Ne mogu da se setim kad i gde sam citao, mozda pre oko godinu-dve, a cini mi se da sam negde i sacuvao taj link, ali to sad tesko mogu da nadjem. A ako nadjem nekako, postavicu ovde.

Uglavnom, govorio je maltene isto, i bas je pomenuo te vekove i te promene u temperaturama. Naveo je primer da je u tom vremenu, negde u 10. veku, London bio topliji za cela 2 stepena u proseku nego danas, sto je prilicna razlika...

Подели на овим сајтовима

У метеорологију се не разумем много, сем онолико колико ми је требало током школовања и што се тиче летења... Дакле, нисам ни тотални аналфабета ("То су Амери и ХААРП" или пак "Мењају Руси климу"). Мислим да је ово о чему прича госн Тодоровић тачно, а својевремено сам читао негде и и нтервју са Дејаном Илићем из "Варта"-е, који је баш причао о том утицају човека и крављег прдежа на климу, где је закључио да му размере уопште нису такве, како неки покушавају да прикажу, а опет зарад неких својих интереса (нпр. да продају своју робу, он је ту и тврдио чак да велике компаније и стоје иза тога)... Како год, завера је нека :)

Али, оно што могу да кажем, са својих 40 година, а има овде и старијих нека потврде дакле.. Сећам се и жарких лета од малих ногу и кишних као и ово што је... И благих зима када сам као клинац чезнуо за снегом на распусту, а то и сада моја деца често буду у прилици... И зима са сметовима и кијаметом из детињства, али и од пре неку годину... Дакле, ако се свако од нас може сетити за пола животног века и једног и другог, шта онда рећи када би се "ушло" у метеоролошке архиве где се бележе временске прилике за сваки дан... Исто тако и она помама за ХАААП-овима и сличним уређајима, те оним "чудним" облацима, не секирајте се, свих тих облака чудних, које су Курири и остало новинарско смеће приказивали громопуцателно по својим насловним странама, постоје у сваком ваздухопловном атласу облака, војном ил` цивилном-свеједно... 

Углавном, како на то гледам, неко има интерес да подбуњује народ, ствара панику, одвуче пажњу.... и ... прода новине...

Подели на овим сајтовима

Али, оно што могу да кажем, са својих 40 година, а има овде и старијих нека потврде дакле.. Сећам се и жарких лета од малих ногу и кишних као и ово што је... И благих зима када сам као клинац чезнуо за снегом на распусту, а то и сада моја деца често буду у прилици... И зима са сметовима и кијаметом из детињства, али и од пре неку годину... Дакле, ако се свако од нас може сетити за пола животног века и једног и другог, шта онда рећи када би се "ушло" у метеоролошке архиве где се бележе временске прилике за сваки дан... Исто тако и она помама за ХАААП-овима и сличним уређајима, те оним "чудним" облацима, не секирајте се, свих тих облака чудних, које су Курири и остало новинарско смеће приказивали громопуцателно по својим насловним странама, постоје у сваком ваздухопловном атласу облака, војном ил` цивилном-свеједно...

Upravo tako...

Подели на овим сајтовима

Nisam znao da si tak`i komunista... grin.gif

Zezam se bre (al ne sasvim)... al sam primetio brojne paralele izmedju USA republikanaca (uglavnom religozno orijentisani) i nasih vernika. Istu glad za zaverama gaje  i jedni i drugi... istu netrpeljivost ka odredjenim grupacijama ;)

Подели на овим сајтовима

Баш сам данас размишљао да отворим тему о овоме  :D

Мени такве ствари личе као некакво оправдавање постојећег стања. Дакле праве се неке теорије завера да неко тамо лаже народ како би им узимао паре на еко таксама и сличном. Па чекајте, јел треба да се планета загађује? По тим теоретичарима завере испада да је поптуно нормално загадити планету, нема ту никаквог утицаја на њу. Ја бих радије рекао да су те вести проширили они који не желе да се обустави загађивање природе, ето нека то буде контра теорија завере. Размислите мало колико би обновљиви извори енергије шкодили нафтној индустрији, некога баш брига за планету, њему су битне паре. 

Да ли је истина или није, то уопште не треба да спречава напредак у технологији, да уместо огромних електрана које сигурно загађују природу, ако не доприносе загревању планете, струју добијамо од рецимо соларних електрана, да се аутомобили покрећу ел. енергијом који смањују нпр. буку, боље бисте спавали не би вас будио комшија који из петог пута упали Југића и тера у првој брзини као да тера у петој. 

Подели на овим сајтовима

Ja na primer gledam sta  ce ko da dobije  iz svoje price. I zagovornici klimatksih promena zaista nemaju neku korist od svojih teorija (kolko ja mogu da vidim). Ako njih poslusamo najgore sto moze da se desi jeste da ocistimo planetu i napravimo leps i zdravije mesto za zivot.

A sta dobijaju zagovornici da klimatskih promena nema? Pa dobijaju jedan lep i odrzivi status kvo. Sisamo naftu do besmisla i punimo kintom dzepove naftnih kompanija. Ako njih poslusamo u najgorem slucaju nam sledi potpuni ekoloski kolaps sa nesagledivim socijalnim posledicama...

Mislim da moj glas ipak ide ovima prvima... jer prvi porucuju "smanjite gas i razmotrite druge izvore energije" a drugi porucuju "nema nikakvih problema, slobodno prljajte, gusite i unistavajte prirodu do mile volje"

Подели на овим сајтовима

Многе компаније имају интерес да форсирају причу о глобалном загревању ради остваривања својих себичних итнереса. На пример нафтне. Oh, wait...

Подели на овим сајтовима

E brate clou

Ja na primer gledam sta  ce ko da dobije  iz svoje price. I zagovornici klimatksih promena zaista nemaju neku korist od svojih teorija (kolko ja mogu da vidim). Ako njih poslusamo najgore sto moze da se desi jeste da ocistimo planetu i napravimo leps i zdravije mesto za zivot.

Pa da je to tako nema te vlade koja nebi radikalno slusala ljude iz ekoloskih organizacija. 

Ali cisto sumnjam da bez smanjenje standarda, zatvaranja industrije u globalu i smanjenje broja novorodjenih moze se zaustaviti klimatske promene (ako su ljudi uzrok istim kako to vecina naucnika tvrdi).

To je bolnije nego vecina tvrdi.

Подели на овим сајтовима

Многе компаније имају интерес да форсирају причу о глобалном загревању ради остваривања својих себичних итнереса. На пример нафтне. Oh, wait...

Није да нема користи. Праве се филтери разни, уводе се чисте технологије, огромне паре узимају они из зелених организација, једно време кад су људи баш били у паници и политички су жестоко профитирали (деведесетих је та прича била апсолутни хит), годинама се већ гура предлог да се убаци порез на ЦО2 на глобалном нивоу, онда имаш расподелу квота за емисије угљеника и трговање тим квотама...

Далеко од тога да ту нема интереса, свуда има интереса, ал нисам сигуран дал је скроз магла, ил само користе једну реалну опасност за зараду.

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

По ономе што сам ја читао и слушао - не сумњам да је истина, само је дискутаабилно колико је запрааво ту до човека. То је оно што је право питање..

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...