Jump to content
sekastarča

ХОМОСЕКСУАЛНОСТ - морална патологија, психопатологија?

Recommended Posts

@Александар,

isus-sinai    to što ti zastupaš nije hrišćanstvo.

Ma jok, nego to sto ti zastupas je hriscanstvo... 0102_laugh

Ajde zivota ti, ostavi se corava posla...

@Alexandar

Potpisujem sve...

@Јустинијан,

naravno da ne treba, ne znam čemu takvo pitanje. ali homoseksualnost nije zločin.

Бог очигледно не мисли као ти. Гле шта Он каже о хомосексуалцима:

22. С мушкарцем не лези као са женом; гадно је.

И замисли да је после овога одмах поменуо, тик рамеу уз раме и грех содомије (шта ћеш, није слушао Марка Караџића да му прича како је геј ок):

23. Живинче никакво немој облежати скврнећи се с њим; и жена да не легне под живинче; грдило је.

24. Немојте се скврнити ни једном овом стварју; јер су се свим тим стварима оскврнили народи које ћу одагнати испред вас.

А види шта им Бог обећава:

5. Јер се оскврнила земља, и неваљалство ћу њено походити на њој, и изметнуће земља становнике своје.

27. Јер све ове гадове чинише људи у овој земљи који су били пре вас, и земља је од тога оскврњена;

28. Да не изметне земља вас, ако је оскврните, као што је изметнула народ који је био пре вас.

29. Јер ко учини шта год од ових гадова, истребиће се из народа свог душе које учине.

Види ти Бога, па њему је скотолоштво и хомосексуализам једно и исто, па их назива једним именом - ГАДОВИ. А ти, која икону Богородице стављаш поред "права хомосексуалаца" и даље хомосексуалност изједначавај са хетеросексуалношћу коју је Бог благословио и подарио човеку и жени да међусобно опште и дадецу рађају.

А ево и Новог Завета (о хомосексуалцима):

7. Тако и људи оставивши путно употребљавање женског рода, распалише се жељом својом један на другог, и људи с људима чињаху срам, и плату која требаше за превару њихову примаху на себи.

1 Тим. 1:10

28. И као што не мараху да познаду Бога, зато их Бог предаде у покварен ум да чине шта не ваља,

9. Да буду напуњени сваке неправде, курварства, злоће, лакомства, пакости; пуни зависти, убиства, свађе лукавства, злоћудности;

30. Шаптачи, опадачи, богомрсци, силеџије, хвалише, поносити, измишљачи зала, непокорни родитељима,

Приче 24:8

31. Неразумни, невере, нељубавни, непримирљиви, немилостиви.

32. А неки правду Божију познавши да који то чине заслужују смрт, не само то чине, него пристају на то и онима који чине.

Безаконицима је закон и намењен (да им се по њему суди). А види ко је међу безаконицима:

8. А знамо да је закон добар ако га ко држи као што треба.

Рим. 7:12

9. Знајући ово да праведнику закон није постављен, него безаконицима и непокорнима и безбожницима и грешницима, неправеднима и поганима, крвницима оца и матере, крвницима људским,

Рим. 13:4, Гал. 3:19, Откр. 21:8

10. Курварима, мужеложницима, људокрадицама, лажљивцима, клетвопреступницима, и ако шта има противно здравој науци,

1 Тим. 6:3

11. По јеванђељу славе блаженог Бога, које је мени поверено.

А јасна им је и судбина ако се не покају (ово треба да им говориш ако их стварно волиш, а не да их утврђујеш у смрти):

Не Или не знате да неправедници неће наследити царство Божије? Не варајте се: ни курвари, ни идолопоклоници, ни прељубочинци, ни аџувани, ни мужеложници,

Иса. 3:11, Дела 24:25

10. Ни лупежи, ни лакомци, ни пијанице, ни кавгаџије, ни хајдуци, царство Божије неће наследити.

Ето сестро, а ти и даље говори како хомосексуалност није злочин и уз те речи држи икону Богородице.

Жалосно је што неко покушава да нам под видом људских права протури параду хомосексуалаца. Ако хоћемо да говоримо о људским правима онда треба прво да говоримо о праву на рад. Ти исти који позивају на права хомосексуалаца милионима људи су укинули право да раде и да зарађују за своју децу и породице.

Гледам те активисте хомосексуалце и по начину облачења и по маркираној одећи и могућности да се пробију на медије јасно ми је да су плаћеници. На срећу нема их много али на несрећу заведени њиховом причом они јадници који су хомосексуалци а немају ништа или како кажу овде "голи су ко пиштољ" изаћи ће из сенке и наравно да ће да настрадају. Те активисте увек ће да штите неке мрачне силе.

Не би развијао тему "Љуби ближњега свога као самог себе" али морам да кажем, да бих љубио ближњега свога морам да љубим најпре себе а себе љубим зато што сам овакав какав сам.

@Александар,

pokušaj da se smiriš, da ne budeš tako ostrašćen, negativan i surov.

ja sam protiv Parade, ali nisam protiv homoseksualaca. Osjećala bih se jako loše kada bih tako kao ti osuđivala. Izgleda da nisi čitao ono što sam pisala. Možda i jesi, ali nisi shvatio.

i zašto da ne držim Ikonu Bogorodice uz riječi kojima branim homoseksualce? Nije Bogorodica takva kao ti.

Аца је цитирао директно Свето Писмо где се хомосексуализам означава као грех, склоност коју неко ако задржи док је жив неће се спасити. Дакле шта кажеш на то? Цитати су директни, дакле нема места алегоричном тумачењу.

@Александар,

pokušaj da se smiriš, da ne budeš tako ostrašćen, negativan i surov.

ja sam protiv Parade, ali nisam protiv homoseksualaca. Osjećala bih se jako loše kada bih tako kao ti osuđivala. Izgleda da nisi čitao ono što sam pisala. Možda i jesi, ali nisi shvatio.

i zašto da ne držim Ikonu Bogorodice uz riječi kojima branim homoseksualce? Nije Bogorodica takva kao ti.

Потпуно сам смирен и не осуђујем већ само цитирам Библију. Нисам ни ја против тих људи, већ јавно говорим против тог тешког греха који се жели промовисати на нашим улицама. Ја не позивам на линч, већ само говорим да је то богомрзни грех. Не бој се, ја сам задњи који бих бацио каменицу на ту поворку. 10. октобра бићу са својом породицом на Литургији, а поподне читаћу неку добру књигу.

И даље ми није јасно шта ти браниш када су хомосексуалци у питању? Ако су њихова права да буду то што јесу и да им нико не прети линчом због тога, ја ти се придружујем. Међутим, твоји ставови су конфузни. Ти изгледа хомосексуалност схваташ као нешто природно и ок. Такав став је у супротности са Богом и ту ти се не могу придружити.

ХИМНА ЉУБАВИ

1. Ако језике човјечије и анђеоске говорим, а љубави немам, онда сам као звоно које јечи, или кимвал који звечи.

2. И ако имам дар пророштва и знам све тајне и све знање, и ако имам сву вјеру да и горе премјештам, а љубави немам, ништа сам.

3. И ако раздам све имање своје, и ако предам тијело своје да се сажеже, а љубави немам, ништа ми не користи.

4. Љубав дуго трпи, благотворна је, љубав не завиди, љубав се не горди, не надима се,

5. Не чини што не пристоји, не тражи своје, не раздражује се, не мисли о злу,

6. Не радује се неправди, а радује се истини,

7. Све сноси, све вјерује, свему се нада, све трпи.

8. Љубав никад не престаје, док ће пророштва нестати, језици ће замукнути, знање ће престати.

9. Јер дјелимично знамо, и дјелимично пророкујемо;

10. А када дође савршено, онда ће престати што је дјелимично.

11. Кад бијах дијете, као дијете говорах, као дијете мишљах, као дијете размишљах; а када сам постао човјек, одбацио сам што је дјетињско.

12. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

13. А сад остаје вјера, нада, љубав, ово троје; али од њих највећа је љубав.

Ово апостол Павле говори људима у Цркви који су завидили једни другима (због различитих дарова Духа које су имали). Нема ово везе са "љубављу према хомосексуализму". Не кидај ствари из контекста, то је секташки манир. А ја ти кажем да ја више љубави имам према тим несретним људима, него ти што их утврђујеш у заблуди.

ХИМНА ЉУБАВИ

1. Ако језике човјечије и анђеоске говорим, а љубави немам, онда сам као звоно које јечи, или кимвал који звечи.

2. И ако имам дар пророштва и знам све тајне и све знање, и ако имам сву вјеру да и горе премјештам, а љубави немам, ништа сам.

3. И ако раздам све имање своје, и ако предам тијело своје да се сажеже, а љубави немам, ништа ми не користи.

4. Љубав дуго трпи, благотворна је, љубав не завиди, љубав се не горди, не надима се,

5. Не чини што не пристоји, не тражи своје, не раздражује се, не мисли о злу,

6. Не радује се неправди, а радује се истини,

7. Све сноси, све вјерује, свему се нада, све трпи.

8. Љубав никад не престаје, док ће пророштва нестати, језици ће замукнути, знање ће престати.

9. Јер дјелимично знамо, и дјелимично пророкујемо;

10. А када дође савршено, онда ће престати што је дјелимично.

11. Кад бијах дијете, као дијете говорах, као дијете мишљах, као дијете размишљах; а када сам постао човјек, одбацио сам што је дјетињско.

12. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

13. А сад остаје вјера, нада, љубав, ово троје; али од њих највећа је љубав.

Љубав не подразумева да се љуби грех. Љубав подразумева да љубиш грешника, нарочито онога ко хоће да се каје, тј онај који увиди да греши па хоће да се исправи.  

Guest Evgenik

Џаба филозофирати када у Новом Завету недвосмислено стоји да је хомосексуализам настраност,

и самим тим није нешто што је потпуно "природно и нормално".

Све и да јесте "природно и нормално" мени нису нормалне њихове потребе за парадирањем

односно егзибиционизмом и тежње да сви живи на планети знају шта они раде у спаваћој соби.

Трагедија нашег постмодерног света јесте у томе што се човекољубље не сагледава кроз Богољубље и што човека не љубимо желећи му спасење. Данашње "човекољубље" и борба за "људска права" је само један перфидни лажехуманизам, који нема никакве везе са човекољубљем. Нажалост, и неки хришћани су Христову заповест о љубави помешали са богоборачким лажехуманизмом.

Трагедија нашег постмодерног света јесте у томе што се човекољубље не сагледава кроз Богољубље и што човека не љубимо желећи му спасење. Данашње "човекољубље" и борба за "људска права" је само један перфидни лажехуманизам, који нема никакве везе са човекољубљем. Нажалост, и неки хришћани су Христову заповест о љубави помешали са богоборачким лажехуманизмом.

Respect    0212_rolleyes

Respect    0212_rolleyes

Celokupna SPC zajedno sa Patrijarhom na čelu mora odlučno da se usprotivi zakonu kojeg je donela država po pitanju zaštite prava homoseksualaca.Ako su državne vlasti Srbije zaštitili homoseksualce šta ima SPC da više šoruje sa političarima i poslanicima Srbije.Šta ima da SPC zove  predstavnike takve vlasti na ustoličenju patrijarha.Ti koji štite prava pedera ništa bolji nisu a u najmanju ruku nisu ni  hrišćani pljunili su na krsšenje.Sa takvima netreba ni jesti za stolom za drugo da i ne govorimo.

То што нам потураш је протестантско-педерско искривљивање Библије. Тако су и несретни англиканци почели да венчавају хомосексуалце. Имамо ми наше тумаче, свете оце Цркве, старе и нове, хвала Богу, не требају нам тумачења педерско-либералних лобија.

@Александар,

Ja vam ništa na poturam. Ni ja to ne zastupam, ali ipak ima smisla, zar ne?

Voljela bih da mi to objasni neko smiren, a ne ti, tebi ništa što sam napisala ne dopire do mozga.

Pitaću ja to nekog sveštenika, jeromonoha...

Strasno, covek lepo i jasno kaze sta Crkva uci, a ti ovako posle toga...

Drugim recima "nacicu ja sebi "ucitelja" koji ce da mi golica sluh"...

Jasno k`o dan...

@Александар,

Ja vam ništa na poturam. Ni ja to ne zastupam, ali ipak ima smisla, zar ne?

Voljela bih da mi to objasni neko smiren, a ne ti, tebi ništa što sam napisala ne dopire do mozga.

Pitaću ja to nekog sveštenika, jeromonoha...

Nema potrebe onoliko da pišeš jasno je da ni bludnici ni rukobludnici ni pederasti neće naslediti Carstvo Božije.To jesan biblijski stav Ap.Pavla.Pederima nema mesto u crkvi do pokajanja.Pederi van iz Srbije.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...