Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

draganzzz

Ostala bez srca zbog saveta sveštenika

Оцени ову тему

Recommended Posts

Неретко била сам у прилици да чујем неке искрене вернике(це) како своје поступке,ставове,мишљење оправдавају саветима свог духовника,често уз коментар да је послушање изнад молитве,изнад свега...Некако не могу да замислим Хришћанство без спремности на ризик.Не бавећи се овом приликом шире том темом,само се питам да ли смо понекад спремни да послушање (и под претпоставком да имамо идеалног духовника,оног ко треба да буде то) ставимо на коцку,из љубави према ближњем,и не само послушање,него да ризикујемо и наду на Царство Божје због другог, и из љубави према другом.Покушавам да разумем те људе,али мислим да и овде треба говорити о томе,не препотентно,с висине,него из срца,свога или трансплантованога,свеједно,ако погодих термин.

Ja mislim da moze. Zamisli da ga "sklone" ili nedajboze rascine? Pa vojska vernika bi skocila da izjasni svoje nezadovoljstvo. Napali bi crkvu optuzili ih da su ekumenisti koji zatiru "sve sto je iole normalno" itd.. Nas todor, Tanja, volimsinabozijeg bi bili medju prvima u tom protestu...

Увек клаудкинже. Ваљало би да се стане на пут атеистичко-екуменистичкој самовољи.  ;)

Ja mislim da moze. Zamisli da ga "sklone" ili nedajboze rascine? Pa vojska vernika bi skocila da izjasni svoje nezadovoljstvo. Napali bi crkvu optuzili ih da su ekumenisti koji zatiru "sve sto je iole normalno" itd.. Nas todor, Tanja, volimsinabozijeg bi bili medju prvima u tom protestu...

Сад видим, што ти мене овде прозиваш? Нисам имала намеру више јављати се на тему...

Pa sto me onda maltretiras sa tim sve bezeci od teme? Objasni mi kontekst u kojem je tvoj pomen patrijarha adekvatan za razgovor?

И на ову поруку нисам хтела реаговати јер сам ти послала ПП поруку да те не малтретирам. Понашаш се безобразно.

Написао си да је крив онај што га је поставио, када смо разговарали о Гашићу. Са тим сам се сложила, и коначно ми се учинило да од тебе могу добити одговор, ко је крив за избор патријарха (па сам ту у загради написала избор врши сам Свети дух, али ти си моје питање изокренуо како теби одговара).  Има везе, у контексту, јер тамо где кажеш мислећи на о. Јоли Sta je licno u tome da delis savete okolo tvrdeci da si u direktnoj liniji sa samim bogom...одговарам да је молитва комуникација са Богом, међутим,  мој одговрор сматраш за трол, одговараш  да Sam o.Joil kaze da su njegove reci direktan prevod bozanske promisli,  па се није могло очекивати да на моје питање изјавиш овако нешто "нека га бира ко хоће " јер Дух свети га је изабрао по Божијој промисли, па питање иде отприлике овако, ако су о. Јоли речи директан превод Божије промисли онда је и изборни сабор гласао по Божијој промисли. Ако то није на директној линији или превод Божје промисли, онда објасни како?  Или престани да ме прозиваш без разлога. Јасно?

И на ову поруку нисам хтела реаговати јер сам ти послала ПП поруку да те не малтретирам. Понашаш се безобразно.

Написао си да је крив онај што га је поставио, када смо разговарали о Гашићу. Са тим сам се сложила, и коначно ми се учинило да од тебе могу добити одговор, ко је крив за избор патријарха (па сам ту у загради написала избор врши сам Свети дух, али ти си моје питање изокренуо како теби одговара)  Има везе, јер тамо где кажеш мислећи на о. Јоли Sta je licno u tome da delis savete okolo tvrdeci da si u direktnoj liniji sa samim bogom...одговарам да је молитва комуникација са Богом, међутим,  мој одговрор сматраш за трол, да би одговорио да Sam o.Joil kaze da su njegove reci direktan prevod bozanske promisli,  па се није могло очекивати да изјавиш овако нешто "нека га бира ко хоће " јер Дух свети га је изабрао по Божијој промисли, па питање иде отприлике овако, ако су о. Јоли речи директан превод Божије промисли онда је и изборни сабор гласао по Божијој промисли. Ако то није на директној линији, онда објасни како? Или престани да ме прозиваш без разлога. Јасно?

sećam se reči pokojnog profesora srpskog iz gimnazije- Videćete kad budemo radili pesme Oskara Daviča, sve reči vam poznate a ne razumete pesmu

http://gramatikaiknjige.wordpress.com/2013/10/25/hana-oskar-davico/

sećam se reči pokojnog profesora srpskog iz gimnazije- Videćete kad budemo radili pesme Oskara Daviča, sve reči vam poznate a ne razumete pesmu

http://gramatikaiknjige.wordpress.com/2013/10/25/hana-oskar-davico/

Моцарте, немој  се љутити, понекад се понашаш као неки балавац без респекта, посебно са овим што журиш да нечији пост подвучеш  сликама које немају везе са претходним коментаром, па и ово што си сада написао, детињасто или безобразно. Немам поштовања за такве потезе. Збогом!

da li je detinjasto ili bezobrazno? Odluči se :)

Детињасто испод 24 године, преко тога безобразно или како кажу моји стари "без образа".

Нимало занимљиво, напротив. Поруку разуме онај коме је намењена, нема ту ничег неразумњивог (прелистај тему).

Ако не разуме брига ме.

Увек клаудкинже. Ваљало би да се стане на пут атеистичко-екуменистичкој самовољи. ;)

Haha pretpostavljam da pojma nemas da si upravo SPC nazvao ateisticko- ekumenistickom :-D

Pazi se, za to se ovde (s pravom) dobija ban...

Написао си да је крив онај што га је поставио, када смо разговарали о Гашићу. Са тим сам се сложила, и коначно ми се учинило да од тебе могу добити одговор, ко је крив за избор патријарха (па сам ту у загради написала избор врши сам Свети дух, али ти си моје питање изокренуо како теби одговара). Има везе, у контексту, јер тамо где кажеш мислећи на о. Јоли Sta je licno u tome da delis savete okolo tvrdeci da si u direktnoj liniji sa samim bogom...одговарам да је молитва комуникација са Богом, међутим, мој одговрор сматраш за трол, одговараш да Sam o.Joil kaze da su njegove reci direktan prevod bozanske promisli, па се није могло очекивати да на моје питање изјавиш овако нешто "нека га бира ко хоће " јер Дух свети га је изабрао по Божијој промисли, па питање иде отприлике овако, ако су о. Јоли речи директан превод Божије промисли онда је и изборни сабор гласао по Божијој промисли. Ако то није на директној линији или превод Божје промисли, онда објасни како? Или престани да ме прозиваш без разлога. Јасно?

Hteo sam da ti odgovorim zaista ali poslednja rec u tvom postu to cini nemogucim. Sa siledzijama ne komuniciram... Sve najbolje zelim.

Овај Форум постоји неколиком година! Многи смо се упознали на њему, али неке ствари просто нису нормалне!

Hteo sam da ti odgovorim zaista ali poslednja rec u tvom postu to cini nemogucim. Sa siledzijama ne komuniciram... Sve najbolje zelim.

Oбрисана ми је порука. Да поновим. Сиктер! То што што твоју поруку администрација где ме називаш "силеџијом" не брише посебно Сиктер админу што је оставио! :)

Хвала Тањи1, што нам је "отворила" очи, али ми овде нисмо навикли да причамо тако...

ТЕМА ЗАКЉУЧАНА!

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

• Create New...