Jump to content

Recommended Posts

@@Melhisedek88,

Не можемо увек поуздано знати шта је у Старом завету исторично а шта није. Уосталом, за нас је битна поента написаног, а не да ли је догађај буквално историјски или није. Конкретно, пророк Јона у утроби кита је праслика Христа у гробу и његовог Васкрсења. То је битно да приметимо. Историчност/неисторичност није толико важна. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

• Replies 273
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Читај прво Нови завет. Добро га проучи, онако да ти у душу уђе. Нови завет је кључ за разумевање Старог. Свети Августин каже: "Нови завет у Старом се скрива, Стари завет Новим се открива." 

Хајмо редом.   1. Бројеви су код старозаветних Јевреја имали тајанствено значење, имали су неке везе са нечим мистичним. Конкретно, број седам је значио савшренство. То је Божији број (шест дана ств

Ljudi puno vam hvala! Zaista ste mi mnogo pomogli. Iskreno, nisam ocekivao da cete mi ovoliko pomoci. Ne kazem da sam shvatio sve sta ste pisali, ali jesam i vise nego sto sam ocekivao. Bar tako misli

Што се тиче Аврама, он јесте историјска личност. Историјски део Старог завета и почиње са Аврамом (од 11. главе Прве књиге Мојсијеве).

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Значи ко се руга божијем пророку, је толико крив да заслужује да га убије медвед? 

То мислиш? У таквог Бога верујеш? 

Ја верујем у Христоса.. тај не убија за ругање... 

To je bio isti Isus Hristos koji je trazio od Jevreja da pobije sve one nariode koji su boravili pre njega u Izraelu. I isti onaj koji je doneo zla u Egiptu kada faraon nije hteo da pusti Jevreje i jos podosta toga drugog. Ti verujes u holivudskog Isusa i to je velikiproblem prijatelju.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Ti verujes u holivudskog Isusa i to je velikiproblem prijatelju.

Значи, онај у Јеванђељу што умире ка Крсту је холивудски? :) Боже, колико ми не схватамо везу између Старог и Новог завета!? Нажалост, свест многих наших хришћана је још дебело у Старом завету.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

То са децом и медведом је заиста чудна прича. Ни ја јој не видим логику, нити поруку коју жели да пошаље. Могуће да представља одговор на тешко и понижавајуће место Божијих слугу, пророка у то доба међу Израиљцима. Дакле, као неки одговор да се "не играју" са пророцима Божијим јер ће их Бог казнити.

Jesu li proroci Boziji bili nadahnuti Svetim Duhom ili ne?Deca su bila odemonjena i direktno su hulila.U cemu je razlika izmedju 40 decaka koje pobi medved i svih provorodjencadi u Misiru koje pobi Gospod?Ili Datana,kojeg proguta zemlja?

Значи ко се руга божијем пророку, је толико крив да заслужује да га убије медвед? 

То мислиш? У таквог Бога верујеш? 

Ја верујем у Христоса.. тај не убија за ругање... 

Onaj nesretni Albanac sto je skakao po krstu,i lomio ga nije ostao bez cuske.I ne samo on,vec i njegova porodica.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Значи, онај у Јеванђељу што умире ка Крсту је холивудски? :) Боже, колико ми не схватамо везу између Старог и Новог завета!? Нажалост, свест многих наших хришћана је још дебело у Старом завету.

Ne nije nego je problem kada neko pokusava da opise Boga SZ kao okrutnog a Isusa kao blagogo. Uz put zasto bi sa Avramom pocinjao istorijski deo SZ? 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Jesu li proroci Boziji bili nadahnuti Svetim Duhom ili ne?Deca su bila odemonjena i direktno su hulila.U cemu je razlika izmedju 40 decaka koje pobi medved i svih provorodjencadi u Misiru koje pobi Gospod?

Деца "одемоњена"!? Па такву шалу је могуће срести на сваком кораку, то је својствено дечијем несташлуку. Моја млађа ћерка, док је била мања, ишла је са другарицом од врата до врата, звонила људима, замењивала им ципеле. Баш је била несташна. И шта, требали су да пусте добермана на њу?

Прича о Мисиру је неупоредива са причом о оној деци.

Onaj nesretni Albanac sto je skakao po krstu,i lomio ga nije ostao bez cuske.I ne samo on,vec i njegova porodica.

Ти си то проверио? Знаш сигурно да је вест истинита? Пре ће бити да си поверовао интернет гласинама које ти се свиђају.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

И Сгари Завет је од Бога. Не смемо се понашати као да је у њему описан неки други Бог. Откривење Бога је сенковито и непотпуно у односу на НЗ, али је то тај Бог. Исус ће судити свету. Некима неће бити много пријатно и то је библијска чињеница.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ja mislim da mnogi od nas nisu ovladali ni Novim Zavetom,pa tako i ja uopste ne osecam potrebu da se sablaznjavam tim starozavetnim pricama.Nema koristi od toga za mene posto kad god sam razmisljao o tome uvek dodjem do zakljucka da ili nema veze sa NZ ili je izmisljotina zarad plasenja i kontrolisanja tadasnjeg naroda. :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ne nije nego je problem kada neko pokusava da opise Boga SZ kao okrutnog a Isusa kao blagogo. Uz put zasto bi sa Avramom pocinjao istorijski deo SZ? 

Па ако не видиш разлику између етике у Старом и Новом завету, ја онда стварно немам шта да кажем. Зашто почиње историја од Аварама? Зато што имамо археолошке и друге потврде. Зато што ако историјски-буквално тумачимо причу о Адаму и Еви кандидујемо се за Нобела за глупост и нелогичност.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Деца "одемоњена"!? Па такву шалу је могуће срести на сваком кораку, то је својствено дечијем несташлуку. Моја млађа ћерка, док је била мања, ишла је са другарицом од врата до врата, звонила људима, замењивала им ципеле. Баш је била несташна. И шта, требали су да пусте добермана на њу?

Прича о Мисиру је неупоредива са причом о оној деци.

Pa s'obzirom na to da je idolopoklonstvo bilo rasprostranjeno i duboko ukorjenjeno u tom vremenu,svi oni koji nisu Bili sa Bogom,bili su sa demonima.Tad nije bilo ateista.Nisam mislio odemonjena da su van sebe,vec pod uticajem demona da ne postuju svetinje.

I sto sad izjednavas decu iz ovog vremna sa decom iz onog vremena,kad si u svom opsirnom tekstu  uakzivao da je tad sve bilo drukcije nego danas u odnosima medju ljudima?

Ти си то проверио? Знаш сигурно да је вест истинита? Пре ће бити да си поверовао интернет гласинама које ти се свиђају.

Demantuj me ti,da nije tako.I nema problema.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
И Стари Завет је од Бога

Да, и ти си био ти кад си имао три године. Али, сада, не пада ти на памет да треба да мислиш и делаш као кад си био трогодишњак. Да је Стари завет био довољан, не би Нови долазио. 

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Па ако не видиш разлику између етике у Старом и Новом завету, ја онда стварно немам шта да кажем. Зашто почиње историја од Аварама? Зато што имамо археолошке и друге потврде. Зато што ако историјски-буквално тумачимо причу о Адаму и Еви кандидујемо се за Нобела за глупост и нелогичност.

Niko nije kazao da je treba bukvalno tumaciti ali nevidim razloga da ih ne smatramo istoriskim licnostima. Znas ni za Avrama nema bas previse arheoloskih dokaza da je postojao.

Sto se tice etike SZ i NZ apostol Pavle ne pravi razliku pa nebih ni ja ili bismo mozda morali da zaboravimo sve ono sto on napisa jer napisa bas na osnovu iste te etike SZ.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Pa s'obzirom na to da je idolopoklonstvo bilo rasprostranjeno i duboko ukorjenjeno u tom vremenu,svi oni koji nisu Bili sa Bogom,bili su sa demonima.Tad nije bilo ateista.Nisam mislio odemonjena da su van sebe,vec pod uticajem demona da ne postuju svetinje.

I sto sad izjednavas decu iz ovog vremna sa decom iz onog vremena,kad si u svom opsirnom tekstu  uakzivao da je tad sve bilo drukcije nego danas u odnosima medju ljudima?

Demantuj me ti,da nije tako.I nema problema.

А шта ако су то јеврејска деца? Без обзира, прича је бизарна. Ја би то и Богу рекао - ако убије децу зато што се смеју ћелавом човеку. Изем ти такву величину. Сад ћеш ти да ме грдиш, зато што се препирем са Богом. Грди ме. И Јона се препирао са њим, само тако.

Не треба ја да демантујем да није тако, већ да ти докажеш да јесте тако.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...