Jump to content

"Мама, како то Света Тројица, а један Бог?"

Оцени ову тему

Препоручена порука

Наслов теме би могао да буде и "Методика излагања вере према дечијим схватањима"  (по Дијаниној идеји), али нека буде за сада овако... (много озбиљно звучи, а ја сам далеко од озбиљне :D )

Дакле:

"Мама, како то Света Тројица, а један Бог?"

... Магдалена, има 5,5 година.

Често ни себи не умем да објасним а камоли њој... Иако је, љуби је мајка, паметна :) , углавном ме на моја објашњења "бело" гледа.

Један од скорашњих бисера током наше дебате на ову тему је: "Па како, па како!? Како их нема тројица?! Види (показује икону Св. Тројице), има их тројица, један, два, три! И исти су, као близанци!" :Djoooj

Па, ако сте расположени, изволите :)

Подели на овим сајтовима

Bitno je da roditelji razumiju, a djecu će uputiti kad budu sposobni za to. 

Sad, mislim u tim godinama, treba im dati neki neopterećujući odgovor i ne mariti mnogo za samu ispravnost.

Mislim, bar bih ja tako  :)

Подели на овим сајтовима

Мислим да она нема то дугме за гашење :)  Не престаје да пита и прича. Ако и заборави на дан, два или буде тренутно задовољна одговором, ето ти је опет са истим или новим питањима :)

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

Мислим да она нема то дугме за гашење :)  Не престаје да пита и прича. Ако и заборави на дан, два или буде тренутно задовољна одговором, ето ти је опет са истим или новим питањима :)

Pa probaj sa tom pričom o porodici, ne možeš mnogo fuliti, a natjeraćeš je da malo razmišlja, pa daljnje zapitkivanje možda bude i interesantno, čak toliko da i roditelji ponešto nauče iz dječijeg zapitkivanja. :)   IGRAJTE SE!  :)

Подели на овим сајтовима

У првој књизи Томаса Хопка ''О учењу'' има објашњено ко су Света Тројица, која су погрешна тумачења, права итд...
Можда кад би мама прочитала можда би знала да објасни девојчици? 

ПС. Не знам како другачије да помогнем... Нисам стручан...

Подели на овим сајтовима

Отац, Син и Дух се толико пуно воле да постоје као један (Бог).

Загрљени су (стално), па Су тако Један. :)

Не могу помоћи. :D

Подели на овим сајтовима

Сетих се - знак мерцедеса! Нацрташ јој то и тако јој објасниш! :) Тако је нама вероучитељ једном представио. :)

Подели на овим сајтовима

Reci joj da je vas troje (ili četvoro) a da ste jedna porodica i da je tako i kod Boga - njih je 3 ali čine jednu porodicu i ako jednog skloniš nema porodice. Reci joj i da kada idu na more uvek idu sva trojica, čak i kada se jednom od njih sedi kući i kad mu se gledaju crtaći (Pepa prase npr) jer su mu ova dvojica bitniji od crtaća i on iz ljubavi ide sa njima... teško je objasniti ovo jer ni većina nas ne razume nadumnu tajnu Svete trojice. Reci joj da takodje kad idu u vrtić, sva trojica idu kod iste vaspitačice i nikad ne izostaju

Reci joj bilo šta dečijim jezikom osim da je Sin rodjen a Duh ishodjen LOL

Подели на овим сајтовима

Сетих се - знак мерцедеса! Нацрташ јој то и тако јој објасниш! :) Тако је нама вероучитељ једном представио. :)

ne bih rekao da će dete ovo shvatiti jer ti očekuješ da vidi krug ali ona će verovatno i dalje videti 3 kraka

Подели на овим сајтовима

Овако бих ја урадио, узмеш три свеће и сваку упалиш и пустиш је да гори својим пламеном а онда све три приближиш врховима да се три пламена споје у један где се више не виде први , други и трећи него само један. Прво та визуелна представа ће направити много јачи утисак од било које приче а кад дође пуноћа времена ( да се изразим есхатолошки :) ) дете ће само схватити.

Ппшто немаш три руке, што је и нормално, даш детету да држи једну свећу а ти управљаш са друге две. :)

Овај начин може да упали ( не буквално,наравно).

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...