Jump to content
obi-wan

Ozbiljna i argumentovana kritika teme "Gradjanski rat u Ukrajini"

Recommended Posts

Ali samo jednu, kojon. Srbiju recimo ne bi nikako, niti Jugoslaviju na primer ... Sve to moze da se raspadne ali pounijacena Ukrajina mora da opstane ... Zrtve su nebitne ...

@Milosavljevic

Kratko receno - ti si upravo obogotvorio drzavu, i to na racun zivih ljudi...

@@obi-wan,

Ова тема ти је лицемерна од старта, и ти као и барон крнули сте с личним оптужбама, увредама, нападима и клеветама, управо како сам рекао..

Ти си Оби аутоматски претпоставио мој став какав је, ниси ме ништа питао, кренуо си да ме нападаш. Ниси ни саслушао до краја зашто мислим да Путин и Русија нису "на страни правде" већ на страни сопственог политичког интерса. Да се не боре за правду, већ да је у неким ситуцијама мудро искоришћвају. 

Ја имам 2-3 ствари које сам поменуо где Путин и Русија нису праведни - ти ми на то никд ниси одговорио, смо понављаш како ја ово оно.

Када нађеш јачи аргумент од АД ХОМИНЕМА, и емотивног аргумента - можемо да наствимо дискусију, овако нема смисла. 

@@Crveni Baron

Не знам како те није срамота да лупеташ такве глупости, када сам ја јасно у провм посту објаснио да није због Украјне, већ због Косова. Исто тако нигде нисам изјавио  "прведно" што се југославија распла. Као ни многе друге ствари за то не можеш да нађеш ни једн пост где сам то изјавио. 

То или измишљаш или умишљаш. У првом случају имаш карактерну ману, у другом случају менталну. Бирај шта ти се више свиђа.

Ти бирај шта те наводи на такво понашње... безобралук, или глупост? 

Где је елементарни осећај за праведност када Америка врши инвазију на Авганистан  а ти јој даш базу у сред Русије да може да слеће авионима да их поправља и пуни?

U bazama za obuku terorista ... Tu je osecaj za pravednost i ispravnost odluke o davanju baze za americke avione. Medjutim problem je kada SAD teroriste koji napadaju srpsku policiju podrzava i poziva u Belu Kucu a to je ono sto ti ne vidis i neces da vidis. Tu nema elementarne pravednosti. A u isto vreme podrzva vladu u Kijevu koja ubija civile. A ove druge naziva teroristima.

Americkoj vladi fali osecaj za pravednost a ne Moskvi ili Beogradu. Podrzavaju sve oblike nasilja pa i terorizam Cecena ili OVK ako je u njihovom interesu a narocito ako ide protiv interesa Rusije, Srbije itd.

Србија треба да игнорише ситуацију, и да ради као што досад ради. Да шаље двосмислене поруке. Подржавамо и сепаратисте, а исто тако и Украјину.

Ја се са тиме и слажем. Када сам рекао подржавам "украјну" мислио сам чисто на непризнавање крима. То би требло д буде цела наша "подршка" украјни.

Они нису признали косово, ми не би требло да признамо крим.

Међународно право не може да функционише у једнополном свету, што смо видели у периоду од распада СССР-а. Од тада, до данас, међународно право је мртво слово на папиру за најмоћнију силу на свету. Где год су пожелели да војно интервенишу, то су радили, кршећи свако право, па и међународно.

Међународно државно право је једн комплексна мтерија, која увек функционише тако. 

Русија је сада изазвала најјачу силу света, мислећи да су довољно јаки. И сада ћемо видети шта ће се десити. Никакво чудо не би било да се распадну на још ситније комаде него што се СФРЈ и Србија распала, ако изгубе рат, који сада дефинитивно губе. Ту пре свега мислим на медијски и дипломатски рат, који су претходница војне интервенције.

Русија, исто тако, и подржва ту силу у неким другим стварим. Нвео сам овде примере. У прву си, у питању је медијски дипломтски рат, само се одмеравају снаге, да се Русиј избори што већи и јачи глас за себе. Ништа друго није у питању.

U bazama za obuku terorista ... Tu je osecaj za pravednost i ispravnost odluke o davanju baze za americke avione. Medjutim problem je kada SAD teroriste koji napadaju srpsku policiju podrzava i poziva u Belu Kucu a to je ono sto ti ne vidis i neces da vidis. Tu nema elementarne pravednosti. A u isto vreme podrzva vladu u Kijevu koja ubija civile. A ove druge naziva teroristima.

Americkoj vladi fali osecaj za pravednost a ne Moskvi ili Beogradu. Podrzavaju sve oblike nasilja pa i terorizam Cecena ili OVK ako je u njihovom interesu a narocito ako ide protiv interesa Rusije, Srbije itd.

Када Аерика врши инвазију на авганистн то је неправедено, али када Русија да базу да помогне то вршење - онда је то ок. Толико о објективности. 

Што се мене тиче Америка јесте неправедна у спољним акцијама. 

Ово није дискусија о неправедности америке већ о наводној прведности русије. 

Неправедн ми је при нападу на авганистн, и исто тако ми је Русија у истом кошу са њом када јој путин даје базу и опрвдав те акције прича да је то за "фактор мира и стабилности"

Не знам како те није срамота да лупеташ такве глупости, када сам ја јасно у провм посту објаснио да није због Украјне, већ због Косова. Тако да си слагао. Али добро сконтао см да не бираш средства када оћеш да омаловажвш свог саговорника, па ни лагање ни лицемерје нису страни. Аргументе обично немаш

U tvom slucaju se radi o licemerstvu na kub.

kosmet koristis samo kao sredstvo da opravdas branjenje Ukrajine jer kada se prica o Kosmetu onda po tebi treba prihvatiti realnost na terenu, Kosmet je izgubljen zbog "diktatora Milosevica" i velikosrpskih nacionalista i Kosmet je za tebe samo smetnja za ulazak u EU i nista vise...

Ali ti ne smeta da kao fol sada koristis " argument kosmet" da bi branio "legitimitet borbe kijeva" za jedinstvo drzave ...a kada to radi Jugoslavija i JNA onda je to komunjarska diktatura i Milosevic koji vrsi agresiju i onemogucava pravo hrvata ( a oni ga naravno imaju za razliku od Rusa na istoku Ukrajine ) na nezavisnost ...

U tvom slucaju se radi o licemerstvu na kub.

kosmet koristis samo kao sredstvo da opravdas branjenje Ukrajine jer kada se prica o Kosmetu onda po tebi treba prihvatiti realnost na terenu, Kosmet je izgubljen zbog "diktatora Milosevica" i velikosrpskih nacionalista i Kosmet je za tebe samo smetnja za ulazak u EU i nista vise...

Још једна лаж. У животу нисм рекао да треба признати КиМ.

Ali ti ne smeta da kao fol sada koristis " argument kosmet" da bi branio "legitimitet borbe kijeva" za jedinstvo drzave ...a kada to radi Jugoslavija i JNA onda je to komunjarska diktatura i Milosevic koji vrsi agresiju i onemogucava pravo hrvata ( a oni ga naravno imaju za razliku od Rusa na istoku Ukrajine ) na nezavisnost ... 

Ни то нисам рекао, и ту си изокретао све шта сам рекао, не први оффтопик. 

млади колега, ствар је у томе што ти не знаш значење појма нација. елем, нација је политичка заједница, која свој правни израз остварује (или тежи да оствари) у ономе што се једном речју зове - држава. према томе, нацију чине они коју учествују у политичком животу државе- у примеру средњовековних сталешких монархија- то је племство.

Са тим што нација има обелжје као што су језик и култура. Племство не може бити нација нити је икад било, већ је племство племство и свуда је исто. 

Самим тим, држава није увек везана за нацију нити су све државе националне. Уствари, национална држава је само један тип државе, постоје још демократске, правне, тоталитарне, социјалистичке итд. Ево нпр. основа комунистичке државе није нација већ класа. 

Исто тако САД није национална држава, јер тамо не постоји национализам у односу нпр. са Мексиком већ само патриотизам. . САД је земља многих етничких група. 

Држава са друге стране не представља нацију јер је држава политичко-правна организација која има циљ да обезбеди својим грађанима заштиту, сигурност помоћу правног система. Само националну државу занима једна етничка група која је најбројнија, рецимо Срби код нас, док државу западног типа занимају грађани, и то је ово што ти је Милосављевић рекао. 

Са тим што нација има обелжје као што су језик и култура. Племство не може бити нација нити је икад било, већ је племство племство и свуда је исто. 

Самим тим, држава није увек везана за нацију нити су све државе националне. Уствари, национална држава је само један тип државе, постоје још демократске, правне, тоталитарне, социјалистичке итд. Ево нпр. основа комунистичке државе није нација већ класа. 

Исто тако САД није национална држава, јер тамо не постоји национализам у односу нпр. са Мексиком већ само патриотизам. . САД је земља многих етничких група. 

Држава са друге стране не представља нацију јер је држава политичко-правна организација која има циљ да обезбеди својим грађанима заштиту, сигурност помоћу правног система. Само националну државу занима једна етничка група која је најбројнија, рецимо Срби код нас, док државу западног типа занимају грађани, и то је ово што ти је Милосављевић рекао. 

Ето дубље објашњење од политиколога. Надам се да је на теорији државе пала једна десетка...

Још једна лаж. У животу нисм рекао да треба признати

Ни то нисам рекао, и ту си изокретао све шта сам рекао, не први оффтопик.

Pa dobro onda nam evo sada reci da li je JNA ioni koji su komandovali njom pravilno postupila poslavsi trupe u Sloveniju ili Hrvatsku i da li se tu jednostavno radilo o legitimnoj odbrani integriteta suverene drzave Jugoslavije i borbe protiv hrvatskih i slovenackih terorista a kasnije i protiv muslimanskih kao u Ukrajini ili je to bila agresija diktatora Milosevica na narode koji imaju pravo na samoopredeljenje?

Evo, da ja ne lazem i izmisljam odgovori nam ti jasno i glasno da znamo ubuduce a narocito ja.

Da vidimo ima li slicnosti i razlika izmedju Jugoslavije i Ukrajine ....

Pa dobro onda nam evo sada reci da li je JNA ioni koji su komandovali njom pravilno postupila poslavsi trupe u Sloveniju ili Hrvatsku i da li se tu jednostavno radilo o legitimnoj odbrani integriteta suverene drzave Jugoslavije i borbe protiv hrvatskih i slovenackih terorista a kasnije i protiv muslimanskih kao u Ukrajini ili je to bila agresija diktatora Milosevica na narode koji imaju pravo na samoopredeljenje?

Evo, da ja ne lazem i izmisljam odgovori nam ti jasno i glasno da znamo ubuduce a narocito ja.

До 1991 се радило о легитимној одбрни суверенитета Југославије. После тога, Југославиј као таква је престала д постоји, комунистичкаа држва се распаала, изгубљени су били сви ратови, све даље је било оперисање под именом Југолсавије у стври је била Србија. Самим тим што одвајање Хрватске и СЛовеније по мени није било легитимно, али је постало легално. А када нешто постане легално... можеш ти да се буниш колико год хоћеш, мораш прихвтити ситуацију на терену и деловати у складу са тиме. 

Када цео свет буде признао Крим, тог тренутка ће да Украјна избуби свако легитимно прво да се бори за крим, јер је то тада нова држава. 

Иначе, да те мало вртим н тему, Укринци се и не боре за Крим. На криму се не дешвају неке борбе. Колико пратим већина сукоба се дешава ван Крима...

До 1991 се радило о легитимној одбрни суверенитета Југославије. После тога, Југославиј као таква је престала д постоји, комунистичкаа држва се распаала, изгубљени су били сви ратови, све даље је било оперисање под именом Југолсавије у стври је била Србија.

Када цео свет буде признао Крим, тог тренутка ће да украјна избуби свако легитимно прво да се бори за крим, јер је то тада нова држава. 

Иначе, да те мало вртим н тему, укринци се и не боре за крим. На криму се не дешвају неке борбе. Колико пратим већина сукоба се дешава ван Крима...

Znacu Milosevic nije bio komunisticki diktator vec je JNA postupala onako kako treba a naravno i dobrovoljci JNA iz redova SRS i cetnickog pokreta koji su bili pod komandom JNA ? Ovo do priznanja drzava od strane sveta.

A nakon toga i povlacenja JNA iz tih novonastalih drzva se ne moze govoriti o agresiji jer regularnih trupa tamo nije ni bilo iz Srbije?

A gradjanski ratovi koji su ße vodili u tim novonastalim drzavama su unutrasnje pitanje tih drzava i Srbija i Milosevic sa tim nemaju nista jer srpskih trupa tamo nije bilo. Mnogo vise mesanja je bilo recimo u slucaju Libije gde su ameri i nato otvoreno ucestvovali i bombardovali vladine trupe i podrzavali pobunjenike?

До 1991 се радило

Када цео свет буде признао Крим, тог тренутка ће да Украјна избуби свако легитимно прво да се бори за крим, јер је то тада нова држава. 

а...

Mislis pola sveta kada prizna krim ( mada krim sada cini deo rusije a nije nezavisna drzava i nema ko sta tu da priznaje Rusiju opet ) kao Kosmet ?

Znacu Milosevic nije bio komunisticki diktator vec je JNA postupala onako kako treba a naravno i dobrovoljci JNA iz redova SRS i cetnickog pokreta koji su bili pod komandom JNA ? Ovo do priznanja drzava od strane sveta.

A nakon toga i povlacenja JNA iz tih novonastalih drzva se ne moze govoriti o agresiji jer regularnih trupa tamo nije ni bilo iz Srbije?

A gradjanski ratovi koji su ße vodili u tim novonastalim drzavama su unutrasnje pitanje tih drzava i Srbija i Milosevic sa tim nemaju nista jer srpskih trupa tamo nije bilo. Mnogo vise mesanja je bilo recimo u slucaju Libije gde su ameri i nato otvoreno ucestvovali i bombardovali vladine trupe i podrzavali pobunjenike?

Јесте ЈНА је до 1991 оперисала легитимно, и јесте Милошевић је био комунистички диктатора. И од 1991 ЈНА више не постоји, јер Југослвија де факто више не постоји. 

И мани ме више са Милошевићем. 

Mislis pola sveta kada prizna krim ( mada krim sada cini deo rusije a nije nezavisna drzava i nema ko sta tu da priznaje Rusiju opet ) kao Kosmet ?

Ne, ne mislim pola svet, vec ceo svet. Pola sveta je priznalo kosovo pa je kosovo i dlje de jure Srpsko. Tako isto i Krim, reltivno slicno.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...