Jump to content

Оцени ову тему

Recommended Posts

Maso,hvala Bogu,pa si nasla dobrog coveka.Ja ne mislim da su te price pravilo,vec da ih proturaju nezreli muskarci,koji tvrde da su zapostavljeni.To su verovatno isti oni,koji nikad ne ustaju nocu da pomognu supruzi oko bebe.

?? ??? ?? ??? ??????? ????? ???????? ?????? ???? ? ????? ???? ????, ? ? ?? ?? ???, ???? ???? ???? ?????????, ???? ?? ??????? ?? ?????. ?? ????? ?? ???? ?? ???????, ??? ??? ?? ?????? ??? ?? ?? ???? ????. ???? ?? ? ??????? ???????? ?? ?????, ?? ?? ?? ???? ???????? ? ????? ?????.

?????? ??? ????? ?????? ?? ?? ??? ???? ???? ??????? ?? ?? ?????? ? ?????? ( pivo

E Mašo, Bogu hvala pa si izabrala takvog :smiley:

No ve?ina muževa želi ?ak i posle o?instva da nastavi sa nekim ranijim navikama, ne prihvataju da se odreknu dela svoga života a u korist svoje dece

i onda je žena stavljena u poziciju da želela ili ne mora da bira https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/joooj.gif

Guest Оливера

Да, али навешћу ти пример моје прабаке, која је одгајила седморо деце (у то време уобичајено). Деца су много раније оспособљавана за активно учешће у кућним пословима, а данас је акценат на образовању. Моја бака ми је причала да једноставно нису имали времена да проводе с мајком која је и сама радила по цео дан. Па у чему је разлика? Само што их је имала више пред очима, а понекад ни то. Мислим да је битан квалитет, а упражњено време заменити, како сам рекла, корисним активностима, над којима имамо контролу. Е сад, видиш, овај део приче теже разумеју жене које још нису мајке или имају сасвим малу децу...оне на тај проблем наилазе касније. Моја бака је имала дивну реченицу:"Мајка се са дететом рађа", уствари хтела је да каже да како расте дете, тако и мајка мора да мења свој однос.

Guest Оливера

А да додала бих још нешто  0442_feel мајчино срце је веееееелико. То је најјача љубав која постоји. Можеш волети пуно људи, на различит начин. Али дете  0104_cheesy Е сад мене баш занима, где је крај мајчинској попустљивости...Интересантно је, ма колико сам "строга", непогрешиво знају шта пролази... :smiley:

Имам срећу, а тако сам и планирала а Бог дао, да не морам да радим него да сам код куће са дететом.

Вртић је добар за децу, науче се много чему.

А и на време прележе разне болести.

??, ????????... 8084.gif

Proci ce sestro draga, samo istraj i pricaj s njima, dosta, dosta....mi smo znali provoditi sate i sate pricajuci i objasnjavajuci, slusajuci, teseci i placuci s njima kad ih nesto muci. Bogu hvala izdrzali smo...mnogo neprospavanih noci i cekanja da cujes vrata da su stigle kuci zive i zdrave.

:cmizdrenje:

РАЂАЊЕ ДЕЦЕ КАО НАЧИН ЗА СПАСЕЊЕ МАЈКЕ

Архиеп. Сергеј Одески

... Али ће се спасти рађањем деце (1. Тим. 2,15)

Рађање деце је природна појава, захтев природе, оно што је заједничко за човека и животињу. Па, ипак, апостол Павле говори о жени да се она спасава рађањем деце, то јест да кроз рађање деце може да угоди Богу и да добије блаженство у будућем животу. Па због чега она добија такву награду, кад рађање деце само по себи, као дар природе, није ни врлина ни заслуга?

А међутим нема мало примера да су мајке постајале срећне кроз своју децу и на највиши од таквих примера указује догађај празника Рождества Богородице. У Назарету је живела јеврејска породица која се састојала од мужа и жене; њихова имена су Јоаким и Ана. Они нису имали деце и можда би умрли непознати, као и други Јевреји, који су чекали појаву Месије Христа. Али после педесетогодишње неплодности Ана је родила кћи преблагословену Марију, чијим рађањем не само да је она добила спасење, већ је послужила и почетку нашег спасења.

Па како рађање деце постаје средство мајке за спасење? На ово одговара Апостол: "Ако остане у вери и љубави и у светињи с поштењем".

Првобитно васпитање деце почива на обавези мајке; а васпитање треба да буде искључиво у духу вере и морала хришћанског. А како ће мајка упутити у веру своју децу, којим молитвама да их научи, кад ни она сама не верује или не зна у шта треба веровати?

Може ли да утврди децу у правилима љубави хришћанска мајка која нема чисту љубав ни према мужу, ни према домаћим, ни према ближњим, која ако и воли децу, онда их воли животињском љубављу, у смислу њиховог дојења, храњења и очувања њиховог здравља?

Може ли мајка да усади у њихова срца осећај стида и гнушања према свему што је за осуду, кад она на све гледа лакомислено, мисли само на задовољства и забаве, дозвољава, чак, поступке који се осуђују у сваком честитом друштву и неизбежно су предмет раздора и искушења у њеној породици? Искушења су заразна, а мајчина су за децу неодољива. Али као што се понекад о ружним навикама говори да се оне упијају са мајчиним млеком, тако су и добре навике, света расположења тим чвршћа, што се дубље укорењују у души од малолетности. Очеви и мајке треба и сами да буду добри, верујући, с пуно љубави у себи, часни, да би децу васпитали сличним себи, да би за њихово васпитање очекивали себи награду.

Зашто су се Јоаким и Ана удостојили да буду родитељи Пресвете Богородице? Зато што су били праведни и благочестиви. То што нису имали децу је за њих било тешко искушење. Али њихова вера није слабила; они су се молили за исцелење од неплодности не годину дана, не две године, већ педесет година.

Једном је Ана случајно у врту видела на дрвету гнездо и у њему птиће који су се покрили перјем. Растужила се што се и птице небеске децом теше, а она не зна за ову утеху. Нека друга жена би на њеном месту почела да ропће на Божији Промисао, али Ана се у том минуту обратила са сузама и са молитвом Богу: "Господе, Господе! Ти знаш понижење бездетности. Сам ми исцели болест мог срца и будући неплодну покажи ме плодном". Тада јој се јави Анђео и обавести је да ће ускоро постати мајка. А да су она и њен муж били добротвори, довољно показује обичај који су поштовали, а по којем су они од свега што имаше у изобиљу један део давали за црквене потребе, а други сиромашнима.

Ако је моралан живот сам по себи угодан Богу, шта може да придода њеном достојанству рађање деце? Све зависи од њиховог васпитања. Како родитељи, макар су сами добри, могу да потпадну под страшну одговорност због небриге о својој деци, због њихове искварености, због небриге о њиховом исправљању, чега пример нам је дат у судбини првосвештеника Илија, тако, напротив, они родитељи, који су се, иако им нису били страни греси младости, ипак старали да "подижу децу своју у васпитању и науци Господњој" (Ефес. 6, 4), да припремају у њима не само корисне чланове друштва, већ, према изразу Златоуста (у Беседи на 1. Тим.), "борце Христове", кроз ово стичу себи и велику утеху на земљи, и награду на небу.

О одговорности за децу говори древна изрека: "Боље је умрети без деце, него имати чедо нечасно" (Сир. 16, 40). А деца, васпитана у побожности, су најтоплији и, можда, најуспешнији молитвеници за своје почивше родитеље.

Уосталом, рађање деце никако није средство за спасење, заједничко свима. Спасиће се и девственици, ако сачувају своју чедност и остану целомудрени. Знамо удовице које су "служиле Богу дан и ноћ постом и молитвама" (Лк. 2, 37). И сви безбрачни и бездетни могу да угађају Богу васпитавањем туђе деце, давањем уточишта сирочади и другим добрим делима.

Пут спасења је сваком отворен: иди и спасавај се.

Постављена слика

Материна суза

Прича се да је у давна времена био некакав човек који је морао да храни и негује своју стару мајку, удовицу. Њему то досади и он не хтеде да се више брине о мајци. Мајка, не желеци да га проклиње, плачући оде цару и пожали се на сина.

Цар позове сина и почне да га кори,јер не поштује мајку и не помаже јој, као што то траже Божји и људски закони. Син је покушавао да се оправда говорећи: "Ја се већ три године старам о својој мајци, а она се о мени старала само неколико година. За то сам јој се већ одужио,а сада имам друге бриге, треба да храним себе, своју жену и децу".

Чувши то, цар се наљути због овакве синовљеве незахвалности, па нареди да се донесе велика вага. Затим рече сину да седне на једну страну ваге, а мајци рече да спусти једну сузу на другу страну ваге. "Ако Бог буде хтео да покаже своје чудо и правду, превагнуће твоја суза," реце цар.

Уплакана мајка учини како јој је цар казао. Она спусти једну сузу која претегну другу страну ваге. Страна на којој је био син одскочи навише. Тада му цар рече: "Видиш ли сада, незахвални сине, да је само једна материна суза тежа од тебе".

Син схвати свој грех, покаја се и пољуби мајци руку молећи за опростај. Затим је одведе кући, где је пазио и хранио као што Бог заповеда све до њене смрти.

SRETNA MAMA!!! https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/Plava_ptica.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt='crvenilo' /> https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/Plava_ptica.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt='1317_womens' /> https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/Plava_ptica.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt='1317_womens' />

eh.. mnogo mi se dopadose ovi redovi....

Постављена слика

R A D O Z N A L A   P I T A N J A  M A J C I    ........

šta je najlepše na svetu ?

Ti dok spavaš.

Zašto ?

Zato što si ti jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš , znam , da je to jedina slika na svetu koja oslikava mir .... koji mi treba da bih bila srecna !

Šta je najvece na svetu ?

Tvoje oko !!!

Što stane u njega .... ne može se smestiti ni u šta drugo. Nemoj se nikada bojati onoga , što možeš da vidiš pa, da ideš okolo .... poluzatvorenih ociju !

Šta je najslade na svetu ?

San !!... Ništa ne može biti lepo, šareno i slatko ... kao što ti to u snovima možeš da napraviš. Nemoj nikad zaboraviti da sanjaš !"!"!"

Šta je najteže na svetu ?

Najteže je kad  cuvaš nešto a ne vidiš da nigde nema onoga što cuvaš !!!

Šta je najveca prevara ?

Najveca prevara je kad ....dvoje potuno razjedinjenih ljudi sede za istim stolom , ušuškani u istom stanu , isto prezime , jedu zajedno i tako pokazuju pripadnost jedno - drugom !? NAJVECA PREVARA je , kada izmedu dvoje ljudi jedino topao tanjir supe ... bude jedina toplota koja postoji  !!!!

Šta najviše boli ?

USAMLJENOST !!! Kad neko odluci da živi sam, da sedi samo prema samom sebi.U tu samocu može smestiti bilo šta i iz sebe može izvuci ono najbolje. Ali ako živiš pored nekoga a osecaš se usamljeno, to je samoca... koja blokira citav život !!! Sve što radiš .... protkano je tom strašnom notom usamljenosti i grcevitom borbom da se iz toga išcupaš. Usamljenost pored nekoga ....najgora je samoca...koja može da se coveku desi .....

Plašiš me, ne pominješ ljubav ?!

Postoji li ljubav ?

Postoji, naravno, zato ti ovo i pricam. Da bi pronašla pravu ljubav ... moraš napustiti svaku ljubav - iluziju jer .... ona ce te samo ciniti nesrecnom. Ljubav postoji ali ja o tome imam tako malo da ti kažem.

Pronadji je. Ne mogu tome da te naucim. Nemoj me to pitati. Ja sam ti majka i sigurno cu uvek misliti da te neko, ko je sa tobom, ne voli jer te ne voli onako ... kako ja mislim da te treba voleti i onoliko ... koliko ja mislim da te treba voleti.... !!!

Zašto me niko ne može voleti kao ti ?

Ni to ne umem da ti objasnim. Jednog dana ceš razumeti. Kad budeš imala dete , videceš da je to jedina bezuslovna ljubav na svetu !!!...ljubav sama po sebi .... koja ne traži, ne pita, ne nalazi opravdanja, ne moli i ne uslovljava. To je najvrca i najjednostavnija ljubav na svetu !!!

Stvarno me plašiš !?!

Ne treba da se plašiš. Samo se cuvaj pogreršnih ljudi , pogrešnih ljubavi i nemoj da ti citav

život izgleda pogrešno .... a i ti sama sebi ... kad se pogledaš u ogledalo !

Cega se najviše treba cuvati ?

L J U D I  !!!!!!!!!!

BICE PUNO ONIH , KOJI CE TE OPIPAVATI ...DOK NE VIDE GDE SI NAJOSETLJIVIJA A ONDA ... NAPRAVITI JEDAN , HIRUŠKI OŠTAR REZ ......I MIRNO GLEDATI KAKO KRVARIŠ !...POJEDINI LJUDI VIŠE VOLE DA RANJAVAJU DRUGE ....NEGO DA LECE SVOJE RANE !!,,...MOGU DA ŽIVE SAMO AKO VIDE .... DA DRUGI PATE...VIŠE NEGO ONI  ?!

>> TOGA SE , DETE MOJE.... NAJVIŠE CUVAJ  >> [/

Tavita, ovo ja prelepooo!

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...