Jump to content
JESSY

Где, када и колико читате....? Читање наше насушно

Оцени ову тему

Recommended Posts

DOSTOJEVSKI!!! Sekspir, Hese, Andric, Selimovic, Tolstoj, Balzak, Kafka, Gete, Niceov Zaratustra, Mali princ, (uglavnom lektira :) ), pjesnici Dzubran, Tagore, Miljkovic, Jesenjin, Puskin, Neruda, Prever, Crnjanski, Rakic, Kostic, Antic, Ducic, Santic, Popa,Nastasijevic, i drugi...

ako pitas za knjige, tj.naslove: Karamazovi, Idiot, Zlocin i kazna, Zli dusi, Vaskrsenje, Demijan, Sidart,a Stepski vuk, Tvrdjava, Dervis i smrt, Ex Ponto, Na Drini cuprija, Gospodjica, Vaskrsenje, Karenjina, Proces, Faust, Hamlet, Romeo i Julija, Otelo,Zaratustra, Mali princ, Krik i bijes ...

Да ли мислите да је Достојевски највећи писац? Видим да сте га ставили на прво место.

Волим да читам, мада у последње време слабо то радим. Углавном читам верску литературу последњих година. Омиљени писац ми је Достојевски.

Ја свакодневно читам код куће, понекад у аутобусу, парку, кафићима итд. Искрено, што се тиче места за читање - оно је скоро па небитно за разлику од атмосфере која је више него значајна.

А свака част вама којима је Достојевски омиљен писац или се 'пак сврстава међу ваше омиљене писце јер Руси односно њихова дела тј. руски класици нису лако штиво читање. Ја на пример волим Толстоја, некако ми он више прија, да не кажем лежи, од Достојевског. 

А свака част вама којима је Достојевски омиљен писац или се 'пак сврстава међу ваше омиљене писце јер Руси односно њихова дела тј. руски класици нису лако штиво читање.
da...tu si u pravu.....

А свака част вама којима је Достојевски омиљен писац или се 'пак сврстава међу ваше омиљене писце јер Руси односно њихова дела тј. руски класици нису лако штиво читање.
Не знам зашто, али Достојевски је можда једини писац чије књиге нисам могао да "испустим" из руке. Тако "вуче".

Препоручујем и Моравиу, прочитао сам његову "Римљанку" и "Римске приче"....дивно, чулно, тужно....живописно, онда ти буду јаснији сви ти италијански филмови.

Не знам зашто, али Достојевски је можда једини писац чије књиге нисам могао да "испустим" из руке. Тако "вуче".

Препоручујем и Моравиу, прочитао сам његову "Римљанку" и "Римске приче"....дивно, чулно, тужно....живописно, онда ти буду јаснији сви ти италијански филмови.

Лепо је то знати... Волим и ја Русе да читам само не тако често а да сада не наводим разлоге...

Хвала на препоруци. Него - да ли би можда могао да ми препоручиш неког непознатог писца налик Бајрону? Јесте да није Рус... а и не могу никако бити сигурна да ли читаш његова дела, свеједно усудила сам се да питам.

Лепо је то знати... Волим и ја Русе да читам само не тако често а да сада не наводим разлоге...

Хвала на препоруци. Него - да ли би можда могао да ми препоручиш неког непознатог писца налик Бајрону? Јесте да није Рус... а и не могу никако бити сигурна да ли читаш његова дела, свеједно усудила сам се да питам.

Не знам дал си прочитала мој пост где објашњавам како сам слаб читач :blush:

За Бајрона сам чуо да је био сатаниста, е сад дал је то тако не знам...нити сам ишта од њега читао. Ти романтичари су имали разне идеје.

Сад си ме подсетила, упркос мојем слабочитанију, мој матурски рад је био из књижевности , тема "Реализам Дантеовог "Пакла" "

Добио сам 5, професорка ме похвалила да сам то храбро урадио ;)

Не знам дал си прочитала мој пост где објашњавам како сам слаб читач :blush:

За Бајрона сам чуо да је био сатаниста, е сад дал је то тако не знам...нити сам ишта од њега читао. Ти романтичари су имали разне идеје.

Сад си ме подсетила, упркос мојем слабочитанију, мој матурски рад је био из књижевности , тема "Реализам Дантеовог "Пакла" "

Добио сам 5, професорка ме похвалила да сам то храбро урадио ;)

Нова сам овде... а и немам искуства када је у питању овакав вид комуникације па се још увек слабо сналазим...

Ах, и ја сам свашта чула... Свеједно, хвала ти. :-)

А што се тиче мог матурског рада из српског језика и књижевности, хм, не сећам се које су тачно теме биле понуђене, најискреније. Знам само да сам изабрала за тему једно свима увелико познато дело од Вилијама Шекспира, које је далеко лакше од Дантеовог дела. ;-)

Нова сам овде... а и немам искуства када је у питању овакав вид комуникације па се још увек слабо сналазим...

Ах, и ја сам свашта чула... Свеједно, хвала ти. :-)

А што се тиче мог матурског рада из српског језика и књижевности, хм, не сећам се које су тачно теме биле понуђене, најискреније. Знам само да сам изабрала за тему једно свима увелико познато дело од Вилијама Шекспира, које је далеко лакше од Дантеовог дела. ;-)

Ја сам по свом нахођењу узео Дантеа, па је професорка одобрила и смислила тему.

То је био онај слободни део, не писмени који смо исто имали.

Ја сам по свом нахођењу узео Дантеа, па је професорка одобрила и смислила тему.

То је био онај слободни део, не писмени који смо исто имали.

И мислила сам тако... суштина је битна. ;-)

А сада када си већ споменуо... ја сам свој слободни рад, који је био далеко компликованији, требала да радим исто из српског језика и књижевности али ипак су ми дозволи да га радим из другог предмета тачније историје, и то на велико изненађење мојих тадашњих професорица. 

Не могу да верујем колико времена је прошло... као да јуче било а све ми се чини у неком прошлом времену...

Ranije sam puno citala,htela sam da budem pametna,da ne kazem mudra.Bila sam smesna. Imala sam spisak. :)))    Dostojevski...Redom,bez grama mozga.

Sada ne paitim toliko.

Secam se da sam slucajno kupila i Sveto Pismo,imala sam dovoljno dzeparca da kupujem knjige,jedva sam ga ugurala u torbu,imala sam noz u torbi,mali hiruski instrument koji je pocepao torbu i plasio ljude koji su me cudno posmatrali,sve dok nisam stigla kuci. To je ta Biblija.Ta. Ona je donela noz. 0703_read

Ne mislim da je citanje najbitnija stvar u zivotu. Zaista.I ponekad se smejem ljudima koji me podescaju na mene,ali se ne podsmevam,jednostavno se secam.

Ne zanam koliko nas knjige menjaju...i da li nas uce necemu.

Ne volim knjige u pdf formatu.

Volim miris starih knjiga...

Nedavno sam dobila knjigu na poklon,ne svidja mi se,jednostavno nemam nameru da je otvorim vise .Procitah 40 stranica i cao. Ne interesuje me.

Volela bih da vodim takav zivot da mogu sve sto volim,ali......daleko sam ja od toga. Predaleko.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...