Jump to content
JESSY

Где, када и колико читате....? Читање наше насушно

Оцени ову тему

Recommended Posts

...веома волим књиге и доста их читам....волим да их читам сама у тишини....да ме ништа не омета....

..велики број књига сам прочитала у аутобусу, возећи се на дужим релацијама, захваљујући мом послу..... :)))

...читање ме опушта и смирује....увек у торби имам неку књигу.... :D

784580-24.jpg

Углавном електронске књиге (као и аудио) носим на разним справама па читам где год стигнем. Сваки дан по мало. :)

Da li audio knjige ubrajate u knjige ili ih doživljavate kao radio drame ?

не....у праву си...дођу као радио драме...

ја волим праву књигу...да је држим у руци.....то је доживљај....не могу електрон.књиге да читам....

Аудио књиге углавном. Због природе посла, путујем доста, а обзиром на наше путеве, макар на релацијама на којима ја путујем, читање папирне или електронске књиге би ми било Сизифов посао.

Има ли неко неки добар сајт са аудио књигама кад смо већ код тога, ал да није неки где домаћице сричу слова уз микрофон од пет евра?

Ја не волим књиге у електронском облику већ класичне . Више волим да су књиге опипљиве и да читам као што сам и некада радио.

Citam i elektronske i stampane.Draze su mi stampane.Papir je papir,nikad ga elektricna knjiga nece moci odmeniti.Drugacije je kad imas"taj "osecaj pod prstima.Ja ne skupljam knjige na CD-u,vec polagano formiram svoju bibliotekicu na polici.Nikad se ne zna kad ce nas vratiti u kameno doba.

Citam i elektronske i stampane.Draze su mi stampane.Papir je papir,nikad ga elektricna knjiga nece moci odmeniti.Drugacije je kad imas"taj "osecaj pod prstima.Ja ne skupljam knjige na CD-u,vec polagano formiram svoju bibliotekicu na polici.Nikad se ne zna kad ce nas vratiti u kameno doba.

I ja sam bila sentimentalna dok nisam shvatila koliko drveća umre da bi se štampale knjige.

Sa druge strane, na moj (tuđi, ali sam ga prisvojila i sad je moj) Kindle stane oko 3-4000 knjiga, a utaknem ga na punjač jednom mesečno. Nit troši energiju, nit šta. 

Vukljam ga svuda, čitam ga bukvalno uvek i svugde.

I ja sam bila sentimentalna dok nisam shvatila koliko drveća umre da bi se štampale knjige.

Sa druge strane, na moj (tuđi, ali sam ga prisvojila i sad je moj) Kindle stane oko 3-4000 knjiga, a utaknem ga na punjač jednom mesečno. Nit troši energiju, nit šta. 

Vukljam ga svuda, čitam ga bukvalno uvek i svugde.

Ja volim da posle čitanja knjige u mojoj bibliotekici ostanu čiste, nervira  me kad nekom pozajmim knjigu pa mi vrati masnu kao da je jeo burek na njoj ili išaranu na marginama minijaturnim crtežima :0120_angryy: Zato obožavam tablet, ne može da se pokvasi kao knjiga, ne može da se zamasti u kuhinji....a i veličine je prave knjige :)

Ja volim da posle čitanja knjige u mojoj bibliotekici ostanu čiste, nervira  me kad nekom pozajmim knjigu pa mi vrati masnu kao da je jeo burek na njoj ili išaranu na marginama minijaturnim crtežima :0120_angryy: Zato obožavam tablet, ne može da se pokvasi kao knjiga, ne može da se zamasti u kuhinji....a i veličine je prave knjige :)

Reader je posebno otkriće, jer nema pozadinsko osvetljenje, izgleda isto kao da čitaš knjigu, sam' što možeš da povećaš slova, ako si u početnoj fazi ćoravljenja, kao ja.

Ja sam prestala da pozajmljujem i štampane knjige jer mi se desilo da neko jednostavno nije vratio knjigu koja ima veliku sentimentalnu vrednost, a i jako je dobra, ja tu knjigu više ne mogu da pronađem ni na engleskom ni na srpskom, ni u e-formatu ni štampanu.

Ja sam prestala da pozajmljujem i štampane knjige jer mi se desilo da neko jednostavno nije vratio knjigu koja ima veliku sentimentalnu vrednost, a i jako je dobra, ja tu knjigu više ne mogu da pronađem ni na engleskom ni na srpskom, ni u e-formatu ni štampanu.

I meni se desilo da su mnoge knjige od moje bake dobile noge tj. pozajmljivala ih je a onda su te osobe  pozajmljivale dalje. Posle bakine smrti moja tetka je mislila da su knjige kod mene a ja sam mislila da ih je ona uzela. Ne mogu da verujem da su osobe koje su ih uzele i posle toliko godina zadržale. Kad sam se raspitivala kod žena koje su pozajmljivale knjige većina je tvrdila da ih je vratila ali nije ne_shvata

Najviše mi je žao jedne ogromne prelepo ilustrovane dečije biblije :cmizdrenje:

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...