Jump to content
Ignjatije

Монах Арсеније (Јовановић) предавања

Оцени ову тему

Recommended Posts

Углавном, све што би рекао већ је написала @AnaLaz  E сад, да ли је Арсеније овакав или онакав, да ли је горд човек, да ли је уствари у прелести, мислим да је глупо тако причати о њему зато што је то на крају крајева његов проблем да ли је он горд или није. Ја баш и не би рекао.

Оно што мене занима јесте да ли је Арсеније стварно на лошем гласу међу монасима? Не верујем да би монаси тако објављивали своју мржњу према било коме... @Есхатон23

пре 2 часа, Princess Bella рече

Imam jedno pitanje. Dilemu.

Da li je poslusanje je kada Mitropolit dodje kod Monaha i kaze mu nesto tipa- Mislim da je najbolje da drzis predavanja sirom sveta, to je dobro  ili to je Bozija volja ... Monah se slozi i poslusa.

Ili ova druga situacija je kada Monah dodje kod Mitropolita i kaze mu da zeli da drzi predavanja sirom sveta ?

Монах Арсеније је добио послушање да се тиме бави јер има бесједничког дара. Више пута је на својим предавањима изјавио како би највише волио да је у својој келији али послушање је послушање.

пре 40 минута, Ђорђе96 рече

Монах Арсеније је добио послушање да се тиме бави јер има бесједничког дара. Више пута је на својим предавањима изјавио како би највише волио да је у својој келији али послушање је послушање.

:dobro:Да, баш има дара. А и није он једини из монашког света који држи предавања по белом свету. 

пре 3 часа, Princess Bella рече

Imam jedno pitanje. Dilemu.

Da li je poslusanje je kada Mitropolit dodje kod Monaha i kaze mu nesto tipa- Mislim da je najbolje da drzis predavanja sirom sveta, to je dobro  ili to je Bozija volja ... Monah se slozi i poslusa.

Ili ova druga situacija je kada Monah dodje kod Mitropolita i kaze mu da zeli da drzi predavanja sirom sveta ?

Он каже да ради по послушању, е, сад да ли је по послушању конкретно "бели свет" или је једноставно сам тражио дозволу, то већ не знам, а и, реално, не занима ме. Човек као човек- има мана као и сви ми. :) Али као што неко рече има предиван дар беседништва.

пре 41 минута, AnaLaz рече

Он каже да ради по послушању, е, сад да ли је по послушању конкретно "бели свет" или је једноставно сам тражио дозволу, то већ не знам, а и, реално, не занима ме. Човек као човек- има мана као и сви ми. :) Али као што неко рече има предиван дар беседништва.

nije bitno da li je poslušanje već da li ima blagoslov za to. On za sve svoje ideje u vezi toga može a i treba da traži blagoslov. Na nadređenom je da kaže ok ili ne.

nije bitno da li je poslušanje već da li ima blagoslov za to. On za sve svoje ideje u vezi toga može a i treba da traži blagoslov. Na nadređenom je da kaže ok ili ne.

Добро се зна како је обратио Марка за благослов у вези књиге Бог и рокенрол

1 hour ago, Џуманџи рече

Он је беше хвалио покривање жена у исламу?

Јесте, али кад мало погледаш боље, у праву је. 

kako?

И ако му тадашњи игуман два пута није благословио писање књиге а камоли издавање, он је код Марка буквално молио за благослов. Тако да то нема везе за послушањем о којем ти причаш.

пре 13 часа, Ђорђе96 рече

Ima lep glas. 

ма не дирајте ми овог надасве смиреног и пуног љубави монаха :) тачка

Послато са HTC Desire 626G dual sim користећи Pouke.org мобилну апликацију

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...