Jump to content
Жељко

Психолози критикују папу због егзорцизма

Recommended Posts

Пример:

Срео сам човека спортисту. Дошао је код једног духовника да му истера демона. Ја га питам од куд знаш да је демон? Он вели јасно и гласно: "Знам да је демон, нико у мојој породици нема никаквих психо проблема, доктори ми не могу установити тачну дијагнозу и на крају сам демон ми се обраћа свакодневно ево и док сад с тобом говорим, каже ми да те игноришем да си ти умишљени самозвани мисионар."

Лика сам тад први пут и последњи пут видео у животу.

Питам га како је до тога дошло.

Вели да је желео високе резултате у спорту и да се форсирао преко свих граница, онда је одједном добио надљуску снагу и почео да постиже завидне резултате, потом је пуко.

Мислим увек сам сматрао да је то искључиво последица неког од оних 7 смртних грехова нисам имао појма да може од некаквог форсирања то да се деси.

A sto si iskljucio sizofreniju kao uzrok njegovog stanja? Ovo sto si opisao se 100% poklapa sa tom bolescu...

Жељко, on 14 Jul 2014 - 18:17, каже: Сви које сам видео да су над њима вршени егзорцизми су самостално и  добровољно дошли, јер демон у њима је био неподношљив за нормалан живот, људи су просто желели нормалан живот

Da ti podvučem koji mi se deo najviše dopao, pa u tom smislu i sve ono govorkanje oko one druge teme ako se sećaš. Kažem ti iz iskustva govorim,što opet ne znači da je samo moje iskustvo istina.

kako?

Jesi gledao film "Blistavi um"?

Tu si mogao lepo da vidis kako izgleda sizofrenija. VIdis osobe koje ne postoje koje komuniciraju sa tobom i razgovaraju sa tobom... Ako kojim slucajem nisi dovoljno infomrisan o toj bolesti moze da ti se ucini da si opsednut nekakvim demonima... A u stvari je medicinsko stanje koje se uspesno tretira...

A sto si iskljucio sizofreniju kao uzrok njegovog stanja? Ovo sto si opisao se 100% poklapa sa tom bolescu...

Нисам ја ништа ни укључио ни искључио. Знам само да сам тад човека први пут у животу видео и да му је демон дошапнуо да сам ја "самозвани умишљени мисионар" овај човек сам од себе ово није могао знати.

Нас троје је тада дошло код тог духовника, тај момак, ја и једна цура. Он је први дошао, у цркви никог није било. Затим сам дошао ја, па та цура. Нико му није могао дати ову дефиницију о Жељку као "самозваном мисионару". Са момком сам проговорио пар речи, ништа му о себи нисам причао. Чак шта више нисам ни желео да причам са њим кад сам га видео како изгледа. После свега 15 минута је дошао духовник.

Просто нема другог објашњења.

Удбаш није јер не би долазио да му истерују демоне и да се на тај начин понижава. А и не верујем да сам нешто занимљив удбашима.

Значи или му је рекао демон (управо онако како ми је саопштио) или је момак прозорљив. Како год било да било необјашњиво је с атеистичке тачке гледишта.

Osim toga, zasto demoni napadaju samo verujuce? Neverujuci mogu da se forsiraju koliko hoce ili da insistiraju na nekom od 7 smrtnih grehova i nikad im se ne desi da ih opsednu demoni, da s njima razgovaraju, nagovaraju i sl...

Од куд ти та глупост?

Па мали милион је управо неверујућих који су после опседнутости и егзорцизма постајали верујући.

Нисам ја ништа ни укључио ни искључио. Знам само да сам тад човека први пут у животу видео и да му је демон дошапнуо да сам ја "самозвани велики мисионар" овај човек сам од себе ово није могао знати.

Нас троје је тада дошло код тог духовника, тај момак, ја и једна цура. Он је први дошао, у цркви никог није било. Затим сам дошао ја, па та цура. Нико му није могао дати ову дефиницију о Жељку као "самозваном мисионару". Са момком сам проговорио пар речи, ништа му о себи нисам причао. Чак шта више нисам ни желео да причам са њим кад сам га видео како изгледа. После свега 15 минута је дошао духовник.

Просто нема другог објашњења.

Удбаш није јер не би долазио да му истерују демоне и да се на тај начин понижава. А и не верујем да сам нешто занимљив удбашима.

Значи или му је рекао демон ( управо онако како ми је саопштио) или је момак прозорљив. Како год било да било необјашњиво је с  атеистичке тачке гледишта.

"Samozvani misionar" i nije neka konkretna kategorija, stavise prilicno je uopsten opis i to isto bi mogao npr. da kazes za SVAKOG pravoslavnog clana POUKA i ne bi pogresio... tj. koji bi pravosalvac za sebe rekao da nije "misionar"?

U stvari svakoj osobi koju sretnes  u crkvenoj porti bi mogao da kazes da je misionar i da ta osoba nema primedbu na tacnost te izjave... prosto...

Sa "ateisticke tacke gledista" momak pati od sizofrenije ili nekog drugog mentalnog poremecaja.

Од куд ти та глупост?

Па мали милион је управо неверујућих који су после опседнутости и егзорцизма постајали верујући.

Ja nisam niti sreo niti ikada cuo i za jednog... OK moguce i da ima...

Jesi gledao film "Blistavi um"?

Tu si mogao lepo da vidis kako izgleda sizofrenija. VIdis osobe koje ne postoje koje komuniciraju sa tobom i razgovaraju sa tobom... Ako kojim slucajem nisi dovoljno infomrisan o toj bolesti moze da ti se ucini da si opsednut nekakvim demonima... A u stvari je medicinsko stanje koje se uspesno tretira...

Čovek iz željkove priče je sam otišao po pomoć,verovatno da jeste pod lekovima,a i da nije, ako si pažljivo čitao takvi ljudi po savetima duhovnika ne prekidaju terapiju i postižu fantastične remisije. Ja ne bi ulazio dalje od ovog u medicinskom smislu,jer sam laik.

Osim toga, zasto demoni napadaju samo verujuce? Neverujuci mogu da se forsiraju koliko hoce ili da insistiraju na nekom od 7 smrtnih grehova i nikad im se ne desi da ih opsednu demoni, da s njima razgovaraju, nagovaraju i sl...

Pa kako se neko moze zaliti na opsednutost demonima ako ne verujem da oni postoje?! :)

Од куд ти та глупост?

Ili čak prešli iz jedne vere u pravoslavno, naprimer u Sopoćanima je romska porodica prešla u Pravoslavlje po isterivanju demona jedne od njihovih kćerki.

Jako poznat primer, video sam ih i sam.

"Samozvani misionar" i nije neka konkretna kategorija, stavise prilicno je uopsten opis i to isto bi mogao npr. da kazes za SVAKOG pravoslavnog clana POUKA i ne bi pogresio... tj. koji bi pravosalvac za sebe rekao da nije "misionar"?

U stvari svakoj osobi koju sretnes  u crkvenoj porti bi mogao da kazes da je misionar i da ta osoba nema primedbu na tacnost te izjave... prosto...

Sa "ateisticke tacke gledista" momak pati od sizofrenije ili nekog drugog mentalnog poremecaja.

Када би ти познавао мене лично и када би знао да се ово што сам испричао дешавало почетком 90-их када поштено ни интернет није постојао у Србији а поготово што скоро нико није ни долазио у Цркву нити је икакво мисионарење било у оптицају а камоли популарно нешто, било би ти јасно да је апсолутно истина шта говорим и да нема другог објашњења. То што ти сад покушаваш да даш објашњење није ништа друго до твој покушај, а уосталом то радиш све време на овом форуму, да оправдаш своју веру у неверовање.

Čovek iz željkove priče je sam otišao po pomoć,verovatno da jeste pod lekovima,a i da nije, ako si pažljivo čitao takvi ljudi po savetima duhovnika ne prekidaju terapiju i postižu fantastične remisije. Ja ne bi ulazio dalje od ovog u medicinskom smislu,jer sam laik.

Ako je ovo tacno onda upucujem pohvale takvim duhovnicima...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...