Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Жељко

Психолози критикују папу због егзорцизма

Recommended Posts

Уф, ајде да покушам да ти одговорим, шта ја мислим на шта је мислио.

Имаш веру у Бога - да бог постоји

Имаш веру у Бога - однос са Богом и поверење прем Богу, каао што кажеш имм веру у моју жену (однос са њом и поверње)

И на крју имаш веру у Бога - веру у принципе и оно што Бог представља.( по мени ти спадаш у трећи тип људи, из мог погледа као православца)

Спасење је "гарантованије" у овом другом случају у ова остал два... зависи какав однос имаш према свету. Нисмо сви рођени исти и у истим условима, па самим тим немам ни исте услове "суђења" када је у питњу спасење. 

Например неко може постићи спасење са убиством ако је например рођен у ратним условима.

Мислим да "прич о монаху алкохоличру" најбоље представља однос Бога према спасењу. Прогуглај, прочитај - кратка јако прича. 

E pa vodis sad, tvoj odgovor ima smisao "sve zavisi i na kraju bog je taj koji se pita"

Ali misljenje ponekih drugih pravoslavaca na forumu pa bogami i ponekih teologa se razlikuje od tvog. Kako na primer neko ko je ateista, ili jos bolje ko se uci veri, da razluci kome od vas da veruje?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

f19

Više je istraživanja potvrdilo ono što nas većina može pretpostaviti na osnovu svakodnevnih opservacija da "pušači piju, a oni koji piju puše". Štoviše, najteži potrošači alkohola su istovremeno i najteži pušači duhana. Istovremeno uzimanje alkohola i duhana predstavlja veliki javno-zdravstveni problem. Studija koja je pratila osobe liječene od alkoholizma i ovisnosti o drugim drogama otkrila je da je 222 od 845 praćenih subjekata umrlo tijekom perioda od narednih 12 godina; 1/3 smrtnih slučajeva bila je povezana s alkoholom, dok je 1 slučajeva bila povezana s duhanom.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Pa dobro jesi ti nasao dijagnozu onda za svoje ponasanje?

Јесам у великој мери. Хвала Богу и мудрим људима. То што сам мало тога урадио на примени наученог на себи је мој проблем, а не проблем православне психотерапије, или ове званичне. Али доста ми је помогло и то мало што сам применио. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Кад прокаталепсу репродукујеш ван етичког оквира добијеш ову твоју свињарију.

Svinjarija ili ne ja nisam u mogucnosti da pozitivno odgovorim na tvoju ponudu. Jednistavno sam previse strejt.

Ali znam da vas ima puno, narocito u crkvi i iskreno verujem i nadam se da ces uspeti u svojoj potrazi...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

E pa vodis sad, tvoj odgovor ima smisao "sve zavisi i na kraju bog je taj koji se pita"

Ali misljenje ponekih drugih pravoslavaca na forumu pa bogami i ponekih teologa se razlikuje od tvog. Kako na primer neko ko je ateista, ili jos bolje ko se uci veri, da razluci kome od vas da veruje?

Ne razlikuju se puno, vec ja razumem sta oni to ne umeju da ti objasni na tebi razuman nacin. :)

Nijedan teolog ne veruje da bez "vere" u Boga nem spasenja, jer bi to znacilo da teolozi veruju da oni nesrecnici sto nisu upoznali hriscanstvo Maje Inke i ekipa nikada nisu imali sansu za spasenje. Ja nism sreo teologa da to misli.

Sreo sm neke "geopoliticare" :)

Oni kada kazu crkva - misle na mnogo siru stvar od ono.. popovi, hramovi, idemo zajedno na liturgije krsteni smo u SPC... 

Crkva je duhovno zajednistvo izmedju ljudi i Boga, nije ogranicena na zemaljsku orgnizaciju po imenu crkva, ta zemaljska organizacija je deo nje.

Isto tako spasenje ide samo kroz Hrista, to jest on je ta licnost koj te spasva, li to ne znaci da ide samo kod onih koji idu na liturgije vec da on moze spasiti i one koji u crkvu u zivotu nisu krocili. I da se svi mi spsavamo kroz Njega Hrist i crkvu kao tu duhovnu zajednicu Boga i ljudi. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ne razlikuju se puno, vec ja razumem sta oni to ne umeju da ti objasni na tebi razuman nacin. :)

Nijedan teolog ne veruje da bez "vere" u Boga nem spasenja, jer bi to znacilo da teolozi veruju da oni nesrecnici sto nisu upoznali hriscanstvo Maje Inke i ekipa nikada nisu imali sansu za spasenje. Ja nism sreo teologa da to misli.

Sreo sm neke "geopoliticare" :)

Oni kada kazu crkva - misle na mnogo siru stvar od ono.. popovi, hramovi, idemo zajedno na liturgije krsteni smo u SPC...

Crkva je duhovno zajednistvo izmedju ljudi i Boga, nije ogranicena na zemaljsku orgnizaciju po imenu crkva, ta zemaljska organizacija je deo nje.

Isto tako spasenje ide samo kroz Hrista, to jest on je ta licnost koj te spasva, li to ne znaci da ide samo kod onih koji idu na liturgije vec da on moze spasiti i one koji u crkvu u zivotu nisu krocili. I da se svi mi spsavamo kroz Njega Hrist i crkvu kao tu duhovnu zajednicu Boga i ljudi.

I sad si me opet vratio na pocetak tj. nije neophodno biti vernik da bi se spasio..

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Na ovo mislim.

Postoji li neko objasnjenje nekog svetitelja ?

P.s. Ti si mislio si na zakon odrzavanja toplote. :))) 

"Свако добро и свако зло потиче од мисли, јер смо ми мислени апарат. Утичемо чак и на биљни свет, будући да и биљни свет има нервни систем. Сви очекују мир, утеху, љубав. "

Отац Тадеј

"Ограничено биће није бесконачно, оно је ограничено и наше су мисли ограничене, све је ограничено, и анђели и светитељи су ограничена бића, једини је Бог бесконачан. Једино је Бог свемогућ и благодат Божија која чува анђеле и свете од негативних поступака духова злобе. Видите, наше мисли су огромна снага, а ми то не схватамо. Наше мисли су огромна снага која утиче на све, не само на земаљској кугли, него и у космосу. Мала смо јединка, али можемо да будемо велико добро или велико зло, све зависи од наших мисли и жеља. Видите шта су наше мисли и жеље учиниле на земаљској кугли. Тако је тешко стање да нико нема мира ни покоја. Ни у најужој породици нема мира ... Значи нашим мислима и нашим злим жељама створили смо неиздржљиву атмосферу на земаљској кугли. Треба сад то да изменимо, пошто је у нама Божанска енергија. Треба да се изменимо, да се ослободимо негативних мисли, негативних жеља, да се емитује из нас добро. Ево, мења се све око нас, и природа се мења."

Отац Тадеј

Ako ne verujes  u boga neces se spasiti i vecnost ces provesti u paklu.

ALi vera u boga nije neophodna za spasenje

???

Kako ovo ikome moze da ima imalo logike?

Можда ако посматраш Бога као љубав.

Који не љуби не познаде Бога; јер Бог је љубав. (1 Јов 4:8)

Бог је љубав, и који пребива у љубави, у Богу пребива и Бог у њему. (1 Јов 4:16)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Можда ако посматраш Бога као љубав.

Који не љуби не познаде Бога; јер Бог је љубав. (1 Јов 4:8)

Бог је љубав, и који пребива у љубави, у Богу пребива и Бог у њему. (1 Јов 4:16)

Znaci sve sto treba to je da ljubimo... A ne da verujemo...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ја не само да верујем да демони постоје, ја сам потпуно сигуран у то.

Кад год сам ближе Богу, у сновима ме прогоне, имам кошмаре, понекад вриштим, будим се у сред ноћи са дрхтавицом, језом и преплашен...тада ми једино помаже Исусова молитва да се смирим...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ја не само да верујем да демони постоје, ја сам потпуно сигуран у то.

Кад год сам ближе Богу, у сновима ме прогоне, имам кошмаре, понекад вриштим, будим се у сред ноћи са дрхтавицом, језом и преплашен...тада ми једино помаже Исусова молитва да се смирим...

Moli se u sebi kad god ti je um slobodan. I pljas pre nego se okreneš,već si u Imenu Njegovom po tvojoj želji a po Njegovoj blagodati, koju je svima podjednako pripremio.

Dobro nam je biti u Imenu Isusa Hrista.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Svinjarija ili ne ja nisam u mogucnosti da pozitivno odgovorim na tvoju ponudu. Jednistavno sam previse strejt.

Ali znam da vas ima puno, narocito u crkvi i iskreno verujem i nadam se da ces uspeti u svojoj potrazi...

Те ponudе и potrage су и даље само у твојој глави...

Amfilohjiu se izgleda mnogo dopao onaj epski deo o "otpadanju mesa sa kostiju" (nesto je slab na ta fizicka mucenja (bacanje u oganj, otpadanje mesa sa kostiju)... :) ) pa je resio da ga upotrebi na svoj nacin

Еј, cloudking... ако си већ решио да халуџиш, немој више да ме цитираш. Стварно не знам ни шта би ти рекао на ово овако.

Мада сам и раније по тим бизарним идејама био у прилици да приметим како си сирома мало нагорео.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Те ponudе и potrage су и даље само у твојој глави...

Mogu da ti citiram konkretan post gde si najavio da ces da me palis tj. lozis?

Mozda ti je izletelo... Sve je ok, ovde su uglavnom fini ljudi i nece ti zameriti seksualnu orijentaciju... Pa to su sve hriscani ljudi, ne plasi se...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Мада сам и раније по тим бизарним идејама био у прилици да приметим како си сирома мало нагорео.

Pih bre kakvi ste, cim neko pomene oganj, otpadanje mesa sa kostiju, trulez... odma mislite da se napalio...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...