Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Жељко

Психолози критикују папу због егзорцизма

Recommended Posts

Zasto medicina nikad nije registrovala poremecaj koji se zove "posednutost" ili "djavoimanost"?  Ne mora medicina da ima objasnjenje za to ali ono sto moze jeste da tu pojavu makar registruje.

Зато што би тај назив укључио веровање у постојање демона. Постоје неки други називи то знам. Не могу да се сетим сада тачно али постоје дијагнозе када пацијент мисли да је поседнут, да неко други управља њиме, сугерише му да чини зло... Знам за једног лика који је починио убиство једног члана своје породице зато што му је демон сугерирао да то учини. Човек је религиозан и био је наркос. Али тада није био дрогиран а чуо је гласове. Причао ми да има проблема са демонима.

Проучи мало психологију. Можда нађеш и дијагнозу за своје понашање.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Проучи мало психологију. Можда нађеш и дијагнозу за своје понашање.

Sta ovo treba da znaci? Ima li medju vama hriscanima neko ko nije bezobrazan da sa njim razgovaram?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Бити верник је неопходно за тебе, а не за Бога. Како Он све воли, онда није битно ко си и шта си, али за тебе лично јесте, јер ако не верујеш у Бога, не можеш осетити Његову љубав и не можеш се спасити, а то је већ пакао. Можда теби сад није никакав пакао, све ти супер, али када наступи вечност оно што си посејао у срцу ће бити у вечности јел те вечно, нема промене, јер промена захтева време, а тога неће бити.

Мада ово је мој став, ако неко мисли да сам погрешио нешто и да сам лупио да нема везе са православљем, нека каже. Слажем се са тобом да ово повлачи неке комплексне теме.

Ako ne verujes  u boga neces se spasiti i vecnost ces provesti u paklu.

ALi vera u boga nije neophodna za spasenje

???

Kako ovo ikome moze da ima imalo logike?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Koliko mene cudi stav dosta vas koji lici na to ko da je postojanje demona i opsednutost istim nesto dokazano 

Ali osim anektoda nema nista. 

. Evidence for a discovery is anecdotal.

If modern science has learned anything in the past century, it is to distrust anecdotal evidence. Because anecdotes have a very strong emotional impact, they serve to keep superstitious beliefs alive in an age of science. The most important discovery of modern medicine is not vaccines or antibiotics, it is the randomized double-blind test, by means of which we know what works and what doesn't. Contrary to the saying, "data" is not the plural of "anecdote."

http://www.quackwatch.com/01QuackeryRelatedTopics/signs.html

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

...једном, када будеш жестоко љут пронађи огледало и погледај своје лице...ако смеш... :)

Kakve to veze ima sa demonima leba ti?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Sta ovo treba da znaci? Ima li medju vama hriscanima neko ko nije bezobrazan da sa njim razgovaram?

Зашто сам сада безобразан?  Свако од нас може наћи дијагнозу за своје понашање, слабости, мане. Ако ниси сам то у могућности постоје стручни људи који ти могу помоћи. Мало теже ће то ићи са овом секуларном психологијом препуном сувог знања без познања, али вреди покушати.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Зашто сам сада безобразан?  Свако од нас може наћи дијагнозу за своје понашање, слабости, мане. Ако ниси сам то у могућности постоје стручни људи који ти могу помоћи. Мало теже ће то ићи са овом секуларном психологијом препуном сувог знања без познања, али вреди покушати.

Pa dobro jesi ti nasao dijagnozu onda za svoje ponasanje?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Наравно, ево ја ћу пробати и да ти покажем разлику између прокаталепсе и свињарије.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Наравно, ево ја ћу пробати и да ти покажем разлику између прокаталепсе и свињарије.

E to! Napokon pravoslavac...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ja сам ОК ако ми се плати пиво :))

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ako ne verujes  u boga neces se spasiti i vecnost ces provesti u paklu.

ALi vera u boga nije neophodna za spasenje

???

Kako ovo ikome moze da ima imalo logike?

Уф, ајде да покушам да ти одговорим, шта ја мислим на шта је мислио.

Имаш веру у Бога - да бог постоји

Имаш веру у Бога - однос са Богом и поверење прем Богу, каао што кажеш имм веру у моју жену (однос са њом и поверње)

И на крју имаш веру у Бога - веру у принципе и оно што Бог представља.( по мени ти спадаш у трећи тип људи, из мог погледа као православца)

Спасење је "гарантованије" у овом другом случају у ова остал два... зависи какав однос имаш према свету. Нисмо сви рођени исти и у истим условима, па самим тим немам ни исте услове "суђења" када је у питњу спасење. 

Например неко може постићи спасење са убиством ако је например рођен у ратним условима.

Мислим да "прич о монаху алкохоличру" најбоље представља однос Бога према спасењу. Прогуглај, прочитај - кратка јако прича. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...