Jump to content
Претражи у
  • Још опција
Прикажи резултате који садрже
Прикажи резулте из
Жељко

Психолози критикују папу због егзорцизма

Recommended Posts

ЧЛАН
15. 07. 2014. - 21:57h

Ти као да си знала како ће ова тема бити у жижи медија?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Ne prilici ucenom teologu koji se poziva i na naucne metode da javno, uopsteno diskredituje dve nauke, psihologiju i psihijatriju. Ucen si, a pises kao laik. Ne ide...

Шта је човек погрешно рекао? Можда је мало претерао, али истина је да психијатрија и психологија не знају све о људској души. Баш зато су и науке, јер наука увек трага за нечим новим, не зауставља се, не смирује, не може открити апсолутну истину и крај.

Уосталом, овде критикујеш злоупотребу егзорцизма, сматраш то опасним, а не критикујеш злоупотребу психијатрије и психологије, као да ниси чула и није ти познато злостављање, понижавање и малтетирање по лудницама. У чему је онда разлика? Мислим да се превише уздиже наука, и то генерално, ставља се високо као да је она спаситељ света, сви ћемо бити срећни и задовољни због науке. Како се она уздиже, остало се снижава на ниво мајмуна, па је егзорцизам нешто јако примитивно и глупо, такође опасно.

Препоручујем да се о психијатрији прочита критика Мишела Фукоа, имају две његове књиге Историја лудила и Лудило и цивилизација где се говори како се знање користи за контролу. То је тачније његова теорија односа знања и моћи, где се знање користи за контролисање људи и слично, да не улазим у детаље.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Au Aleksandre. :(

Искрен да будем нисам ни ја, мада слабо познајем особа које су имале психичке проблеме. Знам једну, врло блиску, којој је пријало да иде код психијатра, али се њени психички проблеми нису решавали и даље је одлазила. Можда прија разговор, саветовање, таблета коју попијеш, али проблеми се тиме не решавају, потребна је акција, динамика, креативност. 

Да не причам о томе каква је данашња медицина и фармација, капиталистичка, где ти дају лекић да попијеш, смириш се па кад поново полудиш опет лекић и све тако ти цеде новчаник.

Наравно нисам против медиције и психијатрије и лекова, постоје неке ствари за које су неопходни. Али један велики део здрастевних проблема долази од мозга, из човечијег ума, узнемири се душа, па се узнемири и тело. Почнеш да се бринеш, падаш у депресију и добијеш чир нпр. Њега излечиш али опет наставиш да се бринеш, падаш у депресију и опет чир. Проблем нећеш решити сталним лечењем, гутањем таблета за смирење и шта већ, него променом своје личности на боље. Религија је један од тих начина, може помоћи психологија, свакоме како му одговара.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Искрен да будем нисам ни ја, мада слабо познајем особа које су имале психичке проблеме. Знам једну, врло блиску, којој је пријало да иде код психијатра, али се њени психички проблеми нису решавали и даље је одлазила. Можда прија разговор, саветовање, таблета коју попијеш, али проблеми се тиме не решавају, потребна је акција, динамика, креативност. 

Да не причам о томе каква је данашња медицина и фармација, капиталистичка, где ти дају лекић да попијеш, смириш се па кад поново полудиш опет лекић и све тако ти цеде новчаник.

Наравно нисам против медиције и психијатрије и лекова, постоје неке ствари за које су неопходни. Али један велики део здрастевних проблема долази од мозга, из човечијег ума, узнемири се душа, па се узнемири и тело. Почнеш да се бринеш, падаш у депресију и добијеш чир нпр. Њега излечиш али опет наставиш да се бринеш, падаш у депресију и опет чир. Проблем нећеш решити сталним лечењем, гутањем таблета за смирење и шта већ, него променом своје личности на боље. Религија је један од тих начина, може помоћи психологија, свакоме како му одговара.

Postoje bolesti koje se ne mogu izleciti , samo drzati pod kontrolom , na prvom mestu bipolarni poremecaj i shisofrenija . Stric mi je psihijatar a i dobraa prijateljica isto pa znam po nesto o tome . Ako se otkriju na vreme ove bolseti mogu da se drze pod kontrolom jako dobro i da ljudi uz terapiju imaju gotovo normalan zivot , ako se bolest zapusti i dostigne neki visi stadujum onda je jako tesko to leciti i obicno na tom stadijumu uz sve lekove i ostane . Crvka tu moze da pomogne ali kad ogovrimo o ozbiljim bolestima adekvatno lecenje je zaista prva i najvaznija stvar . Ima jedna stvar a tice se necega sto je Zeljko rekao negde na pocetku , moja prijateljica koja inace radi u najvecoj psihijatrijskoj bolnici u Srbiji kaze da su psihijariski bolsenici neverovatno intuitivni , da su u stanju da te "procitaju " izuzetno dobro bez obzira koliko se ti trudio da nesto sakrijes ili te vide prvi put ...Ima jos jedna stvar koja se tice tih jadnih ljudi koji su u toj bolnici i ne samo u toj vec u svim bolnicama tog tipa , tim ljudima treba pomoc , ne strucna jer to vec imaju nego materijalana . Cesto nemaju sta da obuku , ostaju tamo zaboravljeni od porodica , ili prosto nemaju nikoga . za praznike , a i oni vole da proslave i Bozic i novu godinu nemaju ama bas nista kako bi prosalvu pripremili , niko da ih obraduje , znam da je moja prijateljica kupil iz svog dzepa 50 cokolada da ih pocasti jednom prilikom jer niko neije hteo da to sponzirise . Setite se nekad tih jadnih ludi koji sede tamo bez igde ikoga i bez igde icega .

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Morao bi nekako da skrenem pažnju oko isterivanja djavola.

Lično mislim, da se "ne isteruju demoni", nego se popravlja i spašava zaposednuti čovek, pa u tom smislu dalje bi ja čitao sve članke i iskustva koja govore o tome.

Akcenat stavljam na pomoć čoveku,jer bez njegove volje ništa od isterivanja biti neće.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Hvala ti brate u Hristu na ovom casnom odgovoru za laku noc.

Ništa ti nisi promašila, no je brat propustio da se ogradi,jer je preširoko obuhvatio rešavanje problema, odnosno možda namerno nije bio precizan.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Највероватније је и наш мрачни @@cloudking,  поседнут. Чим се прима на оне стравичне снимке и промовише их, тролује вернике Господње по виртуелном свету, нису ту чиста посла. Иди на егзо док можеш. :icon_pop: Биће ти лакше.  

.molitva.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
АДМИН

Јес па да га убију изгладњавањем или некако, можда увртањем главе па да буде уврнут човек

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Није поседнутост али много говори.

http://www.youtube.com/watch?v=wdLURM4MXWQ

Видиш Облачићу да наш Бог воли и људе других вера и помаже им. Дух делује где хоће.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Није поседнутост али много говори.

http://www.youtube.com/watch?v=wdLURM4MXWQ

Видиш Облачићу да наш Бог воли и људе других вера и помаже им. Дух делује где хоће.

Vidim Ignjatiću da  i alah jednakim uspehom leci "svoje" vernike...  E sad il je isti bog u pitanju ili postoje dva razlicita.

Ako je isti bog, zasto bi "nas bog" pomagao i lecio one koje su skrenuli sa pravog puta i koji ne poznaju i ne zele da poznaju istinu? I ako je vec tako, onda  i nije bitno u kojoj si religiji... "nasoj" ili "njihovoj"... a ako je vec svejedno, onda koja poenta svega?

E mozda je to drugi bog i onda je sve ok... osim sto pa onda pada u vodu prica  o jednom svedrzitelju...

Mnogo vam konfuzna ova teologija...  0703_read

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Највероватније је и наш мрачни @@cloudking,  поседнут. Чим се прима на оне стравичне снимке и промовише их, тролује вернике Господње по виртуелном свету, нису ту чиста посла. Иди на егзо док можеш. :icon_pop: Биће ти лакше.  

.molitva.

Necu. :*

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Јес па да га убију изгладњавањем или некако, можда увртањем главе па да буде уврнут човек

Upravo tako.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

E a Zeljko posto vidim da mi pratis sajt (sto me mnogo raduje, jer ja pouke basplatno reklamiram vec nekoliko godina- eto toliko vas volim) cisto da ti kazem da cu veceras imati citavu seriju novih klipova... svasta se desavalo u poslednje vreme, materijala kolko oces (Sirija, Meksiko, Brazil, Gaza, Avganistan...)

I to nek bude jos jedan pokazatelj zasto ja nemam nista protiv religija... kad bi sutra sve religije nestale, ja bih morao da ugasim sajt iz momenta...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

...нападаш онога ко ти се опире, зашто би нападао своје... толико своје да их не примећујеш... :)

Pa znaci bolje da ne budes vernik i resio si problem sa demonima ;)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Postoje bolesti koje se ne mogu izleciti , samo drzati pod kontrolom , na prvom mestu bipolarni poremecaj i shisofrenija . Stric mi je psihijatar a i dobraa prijateljica isto pa znam po nesto o tome . Ako se otkriju na vreme ove bolseti mogu da se drze pod kontrolom jako dobro i da ljudi uz terapiju imaju gotovo normalan zivot , ako se bolest zapusti i dostigne neki visi stadujum onda je jako tesko to leciti i obicno na tom stadijumu uz sve lekove i ostane . Crvka tu moze da pomogne ali kad ogovrimo o ozbiljim bolestima adekvatno lecenje je zaista prva i najvaznija stvar . Ima jedna stvar a tice se necega sto je Zeljko rekao negde na pocetku , moja prijateljica koja inace radi u najvecoj psihijatrijskoj bolnici u Srbiji kaze da su psihijariski bolsenici neverovatno intuitivni , da su u stanju da te "procitaju " izuzetno dobro bez obzira koliko se ti trudio da nesto sakrijes ili te vide prvi put ...Ima jos jedna stvar koja se tice tih jadnih ljudi koji su u toj bolnici i ne samo u toj vec u svim bolnicama tog tipa , tim ljudima treba pomoc , ne strucna jer to vec imaju nego materijalana . Cesto nemaju sta da obuku , ostaju tamo zaboravljeni od porodica , ili prosto nemaju nikoga . za praznike , a i oni vole da proslave i Bozic i novu godinu nemaju ama bas nista kako bi prosalvu pripremili , niko da ih obraduje , znam da je moja prijateljica kupil iz svog dzepa 50 cokolada da ih pocasti jednom prilikom jer niko neije hteo da to sponzirise . Setite se nekad tih jadnih ludi koji sede tamo bez igde ikoga i bez igde icega .

Odlican post, hteo bih da dodam, da postoje neki vidovi shizofrenija koji se mogu izleciti, naprimer one nastale kao posledica depresije ili nekih drugih situacija. privremene paranoje, halucinacije i slicno. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...