Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

verum est in beer

Ердоган: Ко дирне Бошњаке, имаће Турску против себе

Оцени ову тему

Recommended Posts

"Кунем вам се великим Алахом, док сам ја жив, ако би ико на било какав начин дирнуо Бошњаке, имао би против себе сто милиона Турака", упозорио је Ердоган пред мноштвом Турака који су га поздравили уз повике "Алаху акбар", наводи Вечерњи лист.

:))  :))  :))  :))  :))

A gde je bilo 100 miliona turaka pre 15 -20 godina kada su ih "dirali"?

Ovaj neki turski Vucic izgleda ...

Ako može da prebaci 100 miliona Turaka brodom u Neum, nema problema :)))

хахахха е поправи ми дан са овим коментаром  :)  ма "згураће" се они некако :))

Ajd sto Erdogan pusi neke opasne trave pa lupa gluposti, ali gdje ti vidis Ruse na Balkanu?

Samo da znas (bez zezanja) na crnogorskom primorju vec nekoliko godina imas dvojezicne table, a ove godine vise nisu ni dvojezicne... lepo sve pise na ruskom...

Ozbiljno, ne zezam se... Neka potvrdi neki lokalac...

Ajd sto Erdogan pusi neke opasne trave pa lupa gluposti, ali gdje ti vidis Ruse na Balkanu?

Газпром, Јужни ток, имају добар дио црногорског приморја, па што могу да користе аеродром код Ниша...

Иначе, Ердоган није јак само на ријечима ( не говорим да ће слати бродове ). Турска и Саудијска Арабија толико тога финансирају Бошњацима. У Сарајеву је изграђена нова џамија плаћена само саудијским новцем, а Турска финансира секуларније ствари. Људи добијају новац од Саудијске Арабије само да носе муслиманску одјећу ( на примјер да се жене покрију потпуно, само да им се очи виде ). Сада већ нови нараштај сазријева гледајући то и постаје религиознији или фундаменталнији. Почело је оно помодарство које и код нас доста виђамо. Људи "постану" "вјерници" тек тако и преко ноћи окрену лист, па их онда дјеца прате. Исто као и код нас, само што код нас нема неке посебне одјеће ( ни страног финансирања, сами смо довољни ) па то толико не упада у очи :)

Само, Ердогану је боље да се не бави Босном јер нема појма о њој. Чим неко поистовјети Бошњаке, ислам и Босну, а изостави остале, нема се шта нервирати око те незналице. Босна је земља свих њених људи, и то говорим у повјесном смислу. Централна Босна ( Врхбосна, Семберија, простор између Сарајева и Дрине, Тузла, Зеница, Брчко ), Херцеговина, босанска Крајина су саставни дијелови БиХ. У централној Босни су од досељења живјели људи које Порфирогенит означава српским поријеклом и који су у градовима огромном већином прихватили ислам са доласком Османлија. Сељаци и сточари ( Власи ) су остали при православљу. Херцеговина ( до Неретве ) је у састав Босне ушла тек половином 14. вијека када ју је Душан изгубио док је ратовао у Грчкој. До тада, па и надаље она је била и остала јако православна, иако у Мостару више нема Срба на примјер. Крајину су Османлије населиле православним народом ( Србима и посрбљеним Власима ) који је након свих повјесних промјена ту и остао, за разлику од Хрватске. Католика је такође било, у земљама ближе Приморју и у Централној Босни али није имала већи утицај у односу на друге двије конфесије. Ипак, било је католика скоро па од почетка Босне. 

И Босна је земља свих нас, не само Бошњака. То је проблем код бошњачких националиста. Они мисле да је Босна само њихова. Проблем код српских националиста је што мисле да Босна није њихова. Ето, у нечему се слажу макар :D

Ал' добро, предизборна кампања, ово-оно. Шта ћеш :)

Газпром, Јужни ток, имају добар дио црногорског приморја, па што могу да користе аеродром код Ниша...

Da, s tim da to nikakve veze nema sa nekim vojnim prisustvom ili mogucnoscu ostvarenja vojnog prisustva Rusije ili vojnog djelovanja, a u tom kontekstu je i bilo zbog Erdoganovog lupetanja. 

Проблем код српских националиста је што мисле да Босна није њихова. Ето, у нечему се слажу макар :D

Ал' добро, предизборна кампања, ово-оно. Шта ћеш :)

Проблем је твој што мислиш да је Република Српска - Босна. Ал'  добро, шта ћу, твој проблем. :)

То је проблем код бошњачких националиста. Они мисле да је Босна само њихова. Проблем код српских националиста је што мисле да Босна није њихова. 

A odakle ti ovo da srpski nacionalisti misle da Bosna nije njihova? Jeste nasa itekako, trenutno delimicno okupirana ali je nasa i nicija vise .

Проблем је твој што мислиш да је Република Српска - Босна. Ал'  добро, шта ћу, твој проблем. :)

Одмах непријатељски приступ због ранијег сукобљавања. 

Република Српска јесте Босна. Ако то негираш онда се одричеш и Котроманића и свих осталих владара прије њих као својег наслијеђа. Онда негираш саму повијест која говори шта је Босна, а и здрав разум и многе карте. Јесте природније и боље да се Српска припоји Србији, јер то Срби заправо и желе ( за шта сам и ја сам ), али је и истина да је Босна исто толико српска колико је бошњачка. Ако не и више, а оно само због старијег имена. Али јок, ми Балканци глупи па глупи па од зрна различности правимо планину разлике и супротстављености. Тешко Богу са нама какви смо.

Укратко, не дирај ми у Котроманиће! :)

П.С.

Задњи српски деспот ( задњи који је владао слободном шумадијском територијом прије пада под Османлије ) је био босански краљ Стефан Томашевић. Србија и Босна су биле у персоналној унији веома кратко вријеме. Али су биле. Ето, занимљива чињеница.

Da, s tim da to nikakve veze nema sa nekim vojnim prisustvom ili mogucnoscu ostvarenja vojnog prisustva Rusije ili vojnog djelovanja, a u tom kontekstu je i bilo zbog Erdoganovog lupetanja. 

А, у том контексту онда да. У праву си.

A odakle ti ovo da srpski nacionalisti misle da Bosna nije njihova? Jeste nasa itekako, trenutno delimicno okupirana ali je nasa i nicija vise .

S obizrom da si Hrvat (po sopstvenom priznanju) ovo verovatno znaci da je Bosna Hrvatska zemlja?

Одмах непријатељски приступ због ранијег сукобљавања. 

Аууу које си ти злопамтило! :D Не бих се сетила. О чему причаш? Који ранији сукоб?

Данци и Швеђани (Konugariket Sverige) се воле. :))

Живела Република Српска!

Ето одакле ми. Приговарамо Бошњацима да су српског поријекла позивајући се на њихово крвно поријекло, а онда им говоримо да нису Срби. И онда је Босна само наша, православна. Ма молим те...

Аууу које си ти злопамтило! :D Не бих се сетила. О чему причаш? Какав сукоб?

Данци и Швеђани (Konugariket Sverige) се воле. :))

Ја сам као слон, мила моја. Слон никада не заборавља :D

Моја задња посјета форуму је била она када смо се расправљали ( ни сам се не сјећам око чега, али сјећам да јесмо, и да си била мнооого љута ) па ето одакле памтим  :bleh:

Ми Швеђани не дамо своје Фолкунге! Носите ваше Сверкеровце у Данску!

Ја сам као слон, мила моја. Слон никада не заборавља :D

Моја задња посјета форуму је била она када смо се расправљали ( ни сам се не сјећам око чега, али сјећам да јесмо, и да си била мнооого љута ) па ето одакле памтим  :bleh:

Јбт ти толико ниси био н форуму да сам ја заборавио да постојиш..

Не знам само одакле му ово о сто милиона Турака? Има их око седамдесет и пет у Турској, с тим што је од тога двадесет посто Курда, за које нешто и не верујем да се толико интересују за Босну.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...