Jump to content

Бојан Костреш: Србија је секуларна држава, друштво које зависи од Бога се неће добро провести

Оцени ову тему

Препоручена порука

bojan-kostres-498.jpg

НОВИ САД - Заменик председника Лиге социјалдемократа Војводине (ЛСВ) Бојан Костреш упозорио је на седници Одбора Скупштине Србије за одбрану и унутрашње послове на одвојеност државе и цркве.

Костреш је, реагујући на изјаву државног секретара у Министарству унутрашњих послова Александра Николића да треба "захвалити господу Богу" што није било више жртава у поплавама, рекао да је Србија секуларна држава и подсетио функционера МУП-а да се налази у сали Народне Скупштине Републике Србије.

"Изритиран сам јер се ситуација представила тако да смо поплаве пребродили захваљујући господу Богу. Друштво које зависи од Бога се неће добро провести", рекао је за РТВ Костреш.

Он је оценио и да у овако озбиљним ситуацијама, какве су недавне поплаве, све зависи од организације и спремности целог система и друштва да се одупре природним непогодама.

Функционер ЛСВ рекао је и да се неке институције и државници понашају на "ивици дозвољеног" и подсетио да су посланици те странке неколико пута тражили одговор како МУП може да има своју славу.

"Одговор на то питање никада нисмо добили", истакао је Костреш.

(РТВ)

Подели на овим сајтовима

НОВИ САД - Заменик председника Лиге социјалдемократа Војводине (ЛСВ) Бојан Костреш упозорио је на седници Одбора Скупштине Србије за одбрану и унутрашње послове на одвојеност државе и цркве.

Костреш је, реагујући на изјаву државног секретара у Министарству унутрашњих послова Александра Николића да треба "захвалити господу Богу" што није било више жртава у поплавама, рекао да је Србија секуларна држава и подсетио функционера МУП-а да се налази у сали Народне Скупштине Републике Србије.

"Изритиран сам јер се ситуација представила тако да смо поплаве пребродили захваљујући господу Богу. Друштво које зависи од Бога се неће добро провести", рекао је за РТВ Костреш.

Он је оценио и да у овако озбиљним ситуацијама, какве су недавне поплаве, све зависи од организације и спремности целог система и друштва да се одупре природним непогодама.

Функционер ЛСВ рекао је и да се неке институције и државници понашају на "ивици дозвољеног" и подсетио да су посланици те странке неколико пута тражили одговор како МУП може да има своју славу.

"Одговор на то питање никада нисмо добили", истакао је Костреш.

(РТВ)

Ovaj ko da je sa Marsa...

Подели на овим сајтовима

Управо је обрнуто. У многим саврменим и развијеним земљама света људи се у јавној сфери и у јавном говору  позивају на Бога и то је нешто сасвим нормално, док смо са друге стране заиста видели  како су се провела друштва која "не зависе од Бога".

Подели на овим сајтовима

Можда он то тако више као члан саветодавног одбора из(и)ритирано?
Подели на овим сајтовима

Заменик председника Лиге социјалдемократа Војводине (ЛСВ) Бојан Костреш упозорио је на седници Одбора Скупштине Србије за одбрану и унутрашње послове на одвојеност државе и цркве.

Због оваквих "секулариста" ваљало би се залагати за брисање члана 11. из нашег Устава. Зашто не бисмо имали Устав као Грчка? Да коначно умукне овај комунистички, богоборачки талог, који има мање гласача од сеоског ловачког друштва. 

Подели на овим сајтовима

Управо је обрнуто. У многим саврменим и развијеним земљама света људи се у јавној сфери и у јавном говору позивају на Бога и то је нешто сасвим нормално, док смо са друге стране заиста видели како су се провела друштва која "не зависе од Бога".

Ali u tim društvima ne čekaju Boga da nešto uradi, to je ta nebitna razlika u odnosu na Srbiju. :)

Подели на овим сајтовима

Šta je čovek pogrešno rekao?

Ништа, осим што се залаже за титоистички модел секуларности. Е то ће моћи само да сања.

Подели на овим сајтовима

Ne ide mu politika, mozda bi mu super islo gajenje biljcica u zen bastici... sa sve puzom :))

Jedna zanimljvost iz botanike, za bastovane i one koji to zele da budu, puzevi imaju GPS dometa 10 metara, znaci ako ga fijuknes dalje od 10m nece se moci vise nepogresivo vracati da njopa biljcicu koja mu se osladila, znam grubost je da puzevima ne das da jedu tvoj paradajz, al sta sad :0102_laugh:

Подели на овим сајтовима

TfTW0Ye.png
http://www.ewb.rs/advisor.aspx?id=234

Ја морам признати да ми ово "Međunarodni je sudija u banatskim šorama" у биографији делује најимпозантније.

Подели на овим сајтовима

Boze budale. Praviti problem oko uzrecice. Kad se vec poziva na clan 11, nek procita malo sta kaze clan 7. 

Сматрам себе за толерантног човека. Мени заиста не смета постојање другог и другачијег мишљења. Али, због оваквих с.... огадиће ми се идеја секуларности. Овакви људи заиста праве штету демократији.

Подели на овим сајтовима

Ништа, осим што се залаже за титоистички модел секуларности. Е то ће моћи само да сања.

Ne razumem, mislim ako je to ono zabrana religije i slično onda OK.

Međutim krsne slave državnih institucija smatram za veliku glupost i ne samo za glupost, nego i treba da se zabrani jer jednostavno država je sekularna a ljudi koji rade unutar državnih institucija ima ih svakakvih vera.

A što se tiče oslanjanja na Boga opet, džaba se oslanjaš na boga ako ne uzmeš lopatu u tuke. Pa postojao on ili ne.

Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...