Jump to content

Upoznajmo katolike i njihovo ispovedanje vere da bi nam bili bliži

Оцени ову тему

Препоручена порука

Ovaj svet je jasno podeljen na dva dela, na budale i na one koji trpe, kako reče Bata Stojković i nastavlja, mnogo je budala ovde.

Duh deluje tamo gde hoće,ali, mnogo je budala ovde.

Подели на овим сајтовима

Tako jeste, neke stvari koje su se desile kroz istoriju, pa se na to nakalemila jos gomila budalastina, sa svih strana, ne prozivam samo jednu stranu...tesko je to promeniti, ali bar mi ovako da smo svesni, Istine radi...ja bih ranije olako odbacila neku ovakvu vest npr.ali sam se sad zamislila, zasto zena katolkinja iskreno posvecena Bogu, Hristu, zbog koga je na sebe uzela tako veliki podvig i davala delatnu ljubav svima oko sebe, ne bi bila svetiteljka..a pri tome nailazimo na sve dokaze svetosti kao i u pravoslavlju.

Подели на овим сајтовима

"Duh dise gdje hoce" i nema smisla ni pravde u prisvajanju i cijepanju svetosti, tj. svetost je dostupna i njima tj.katolicima, svakako.. Iskrena vjera u Gospoda i ljubav Njemu koju projavljuju sigurno moze roditi svetost... Djelatna ljubav, drzanje Njegovih zapovijesti... Ono sto je svakom 'obicnom vjerniku' dostupno...

Sizma, jeresi, odstupanja od prvobitnog, zajednickog nam, od nas sacuvanog ucenja, je nesto drugo... Za to su odgovorni oni koji su odgovorni.. kao i za cijepanje Crkve 1054. ... primice platu za to, sigurno. 

Подели на овим сајтовима

"Duh dise gdje hoce" i nema smisla ni pravde u prisvajanju i cijepanju svetosti, tj. svetost je dostupna i njima tj.katolicima, svakako.. Iskrena vjera u Gospoda i ljubav Njemu koju projavljuju sigurno moze roditi svetost... Djelatna ljubav, drzanje Njegovih zapovijesti... Ono sto je svakom 'obicnom vjerniku' dostupno...

Sizma, jeresi, odstupanja od prvobitnog, zajednickog nam, od nas sacuvanog ucenja, je nesto drugo... Za to su odgovorni oni koji su odgovorni.. kao i za cijepanje Crkve 1054. ... primice platu za to, sigurno. 

Lepo si to razdvojila Dijana, a meni je nekako ova spoznaja prosirila duhovne vidike..prosto sam  zbog nekih pogresnih ucenja u katolickoj crkvi, dovodila u pitanje svetost svetitelja zapada nakon rascepa crkve..ali kad ovako nesto procitam i vidim da su tu manje vise slicni pokazatelji svetosti kao i u pravoslavju, nemam sta da kazem. Raduje me ta cinjenica. A sto kazes, neko ce i te kako dati odgovor sto je cepao Crkvu. Pa ipak kao da u Hristu to jedinstvo, bar medju onim najposvecenijim i osvecenima/svetima nevidjivo postoji.

Подели на овим сајтовима

Dugo nisam procitala tako okrepljujuci tekst. Sjajno!!!!

"Потребно је отворено признати несумњиву чињеницу да међу свим исповедањима вере у истинско Богооваплоћење, савршено на земљи у Господу Исусу Христу, Алфи и Омеги спасења, међу свима који призивају Његово Свето Име – има духовно рођених људи. И међу православнима, и међу римокатолицима, и међу протестантима разних праваца и видова. И супротно, да и међу првима и другима и трећима постоје људи који нису рођени духом у Христу, који не мрзе на зло, који не воле Бога свим срцем, свим умом својим. Сви они које Православна Црква прихвата без крштења, сви ти хришћани су – браћа православних у Христу, и однос према њима мора бити нарочито братски, с љубављу. Кажемо нарочито – јер братски однос треба неговати према свим људима."

Подели на овим сајтовима

• 3 months later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...