Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Зоран

Проблеми деце су одраз проблема породице

Оцени ову тему

Recommended Posts

.Дете грицка нокте а у каснијем добру јавља се и проблем са кожом главе,перутањем чела,иза ушију...екцеми...

za ovo boldovano prvi put cujem da moze da ima veze sa maltretiranjem. Stres da, pad imuniteta da,ali neki dozivljaji iz detinjstva ne. stvarno interesantno.

пхи, кад може коса да опада од стреса, човек цео да отекне и добије печате по кожи ...

свашта се направи и узнемири у човеку.

To su rudimentarne urodjene forme ponasana, sa frustracijom to veze imati moze ali najcesce ni nema. U to spadajju jos i neke druge forme ponasanja koje roditeljima pricinjavaju jos vise brige od "zderanja zanoktica". Izvor im je u autodrestuktivnim porivima i mehanizmima, cesto i nesvjesnim, ciju bihevioralnu ulogu antropologija, medicina i psihologija jos nisu jednoznacno i u potpunosti objasnile.

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1329948722' post='589515]

пхи, кад може коса да опада од стреса, човек цео да отекне и добије печате по кожи ...

свашта се направи и узнемири у човеку.

Како да не.

Може како да не и малтретирање и јесте један од разлога.Дете грицка нокте а у каснијем добру јавља се и проблем са кожом главе,перутањем чела,иза ушију...екцеми...

ja sam grickala nokte kao dete ,imam sad grivu ,nikad ekcem nisam imala ,ni perut a ni problem sa kozom

kod dece se astma javlja zbog nerazvijenih bronhija ,a ne zbog stresa ,i zato se zove decija astma ,ako se dobro tretira prolazi do puberteta

@ Deki

malo si podataka dao da bi neko mogao da ti kaze zasto deca kidaju zanoktice

ovde su svi udarili na stres

a niko se nije zapitao odakle detetu zanoktice

ako se ruke dobro obrisu ,redovno mazu ,mala verovatnoca je da ce dete dobiti zanoktice

a mozda je dete videlo da neko grize zanoktice ....

p.s. pojam dobro mazu ruke podrazumeva da posle svakog pranja ruku namazete ruke i zanoktice ( da me ne prozivaju ovde razni )

j

@ Deki

malo si podataka dao da bi neko mogao da ti kaze zasto deca kidaju zanoktice

ovde su svi udarili na stres

a niko se nije zapitao odakle detetu zanoktice

ako se ruke dobro obrisu ,redovno mazu ,mala verovatnoca je da ce dete dobiti zanoktice

a mozda je dete videlo da neko grize zanoktice ....

p.s. pojam dobro mazu ruke podrazumeva da posle svakog pranja ruku namazete ruke i zanoktice ( da me ne prozivaju ovde razni )

Mislio sam da tete jednostavno iskida kožu oko noktiju pa kad više nema tu šta da kida uzme iglu,provlači je ispod kože ne dlanu ,pokida kožu na tom mestu , pa od tog mesa kreće dalje da guli.

Uglavnom me interesuje da li se može posumnjati na nasilje u porodici ako se ovakvo ponašanje primeti kod deteta.

Mislio sam da tete jednostavno iskida kožu oko noktiju pa kad više nema tu šta da kida uzme iglu,provlači je ispod kože ne dlanu ,pokida kožu na tom mestu , pa od tog mesa kreće dalje da guli.

Uglavnom me interesuje da li se može posumnjati na nasilje u porodici ako se ovakvo ponašanje primeti kod deteta.

ufffffffff :blink: :wacko: :(

svakako nesto nije uredu ,mozda nije nasilje u porodici mozda je neka trauma ,najbolje je da pitas nekog decijeg psihologa

као што смо ти рекли, може 1000 ствари да буде ...

ако је женско дете, врло лако да чак невешто копира мајке које сређују руке или тако нешто ...

зар то дете то не боли?

мислим, играо сам се и ја са иглом и провлачио између меса и мртве коже на јагодицама, ал ми није било занимљиво да се самоповређујем - боли.

ако не боли, можда је неки поремећај са чулом додира ...

Гледам овог нашег Василија (1 год. и 4,5 мјесеца) како реагује када ми се приближи неко друго дијете и кад при томе не обраћам пажњу на њега.

Негодује, буни се, кмези, прилази и утрпава ми се у крило.

Како ли он то доживљава у својој главици кад тако реагује?

Кажите ваша искуства.

За тај узраст сасвим нормално понашање :)

Има везе са сепарационим страхом.

Страх од друге деце је такође присутан.

Деца се на тако малом узрасту углавном играју поред друге деце, касније крећу интерактивно да се играју.

Не брини ништа, све је ок и у складу са узрастом :)

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...