Jump to content
Зоран

Проблеми деце су одраз проблема породице

Оцени ову тему

Recommended Posts

Као мама која има дете са хендикепом тј потпуно не види,могу само рећи хвала Богу за све,када видим шта се све дешава по школама и улици.

Ми лично имамо проблем (говорим о родитељима са децом са посебним потребама) јер наша деца увек су за здраву децу и околину "чудна" и увек пролазе на тест испитивања где год да се крене а да не говорим о подругивању и погрдним речима,да се оградим има и част изузетака али је нажалост проценат јако мали.

Јер сва деца без обзира на ментално и физичко здравље су огледало својих родитеља и породице где живе.Колико љубави,топлине и комуникације има у једном породичном дому,толико ће и та деца бити емотивно здрава,хумана,и пуна љубави.

Јер сва деца без обзира на ментално и физичко здравље су огледало својих родитеља и породице где живе.Колико љубави,топлине и комуникације има у једном породичном дому,толико ће и та деца бити емотивно здрава,хумана,и пуна љубави.

facenew22222222

I ne samo deca, vec citava populacija, sistem .. sve je trulo i tuzno. Do ovog linka dodjoh na jednoj temi gde se o ovom problemu diskutovalo. Jako potresno.

Šta rade ti lekari tamo? Ne znam engleski pa me zanima da li su komentarisali neke stavove lekara?

2:09 je lekar Milić koliko vidim.

I ne samo deca, vec citava populacija, sistem .. sve je trulo i tuzno. Do ovog linka dodjoh na jednoj temi gde se o ovom problemu diskutovalo. Jako potresno.

наша сурова реалност. стаде нека кнедла у грлу па и сузе потекоше.

odlicno mu je odgovorio...

a ta deca ne da su zla - nego kod kuce nisu imala redovne batine, pa su zato malo poremecena...

da mom detetu neko vrsi nuzdu u patike - slomio bih i to dete i njegove roditelje

za primer !

Nadam se da nemaš onda ništa protiv da tebe i tvoje dete neko slomi. Jer, eto, taj neko možda misli da ste kao porodica malo poremećeni i da vam trebaju batine. Za primer.

Apsolutno netacno.

Kakva jeziva recenica, Boze me sacuvaj. Uzmi nekad malo pa razmisli pre nego sto nesto napises...

Vidi, ja ne pisem o sebi jer nikako ne boilujem od manjka empatije. Naprotiv.

Pisem o situaciji koja je u skolama i srpskom drustvu svakodnevnica.

I u pravu si. Mogla sam da napisem da smo mi jedno divno, humano drustvo, eto ima izuzetaka,

ali Bog sve vidi. Medjutim, situacija je strasna, svejedno kako ti kvalifikujes moje postove.

Inace, ako smatras da si jako blago komentiraso moj post, udri zesce.

Nista mene ne moze da iznenadi. Ali dok drustvo ne pocne otvoreno da probleme naziva svojim imenima

ne moze nama niko pomoci pa ni tvoji "blagi " ukori upuceni na moju adresu.

Primetio sam da zlo ima zestoku propagandu. Svako zlo delo koje neko ucini djavo ucini toliko velikim u nasim ocima da ne primecujemo more drugih dobrih dela. Ja se ne slazem da je nase drustvo i sredina totalno trulo i da zlo preovladava. Znam mnoge izuzetno lepe primere i hrabrosti i strpljenja i saosecanja i cega god hocete. Problem je samo u tome sto ona nisu popracena fanfarama i cascu a tako i treba da bude. Zla dela su popracena propagandom i zato se cine da su velika i da ih ima vise nego dobrih!

Obzirom na to sta je ona napisala, moj komentar je bio veoma blag.

A ono sto je napisala je - za moj pojam - zaista krajnje gnusno...

A ovo ti, naravno, nije gnusno, admine...

a ta deca ne da su zla - nego kod kuce nisu imala redovne batine, pa su zato malo poremecena...

Primetio sam da zlo ima zestoku propagandu. Svako zlo delo koje neko ucini djavo ucini toliko velikim u nasim ocima da ne primecujemo more drugih dobrih dela. Ja se ne slazem da je nase drustvo i sredina totalno trulo i da zlo preovladava. Znam mnoge izuzetno lepe primere i hrabrosti i strpljenja i saosecanja i cega god hocete. Problem je samo u tome sto ona nisu popracena fanfarama i cascu a tako i treba da bude. Zla dela su popracena propagandom i zato se cine da su velika i da ih ima vise nego dobrih!

Ja ne mislim da kod nas zlo preovladava vise nego u nekom drugom drustvu, ali je razlika ta sto se u nekim

drugim sredinama deca vaspitavaju da se ne ismejavaju i da ne maltertiraju slabije od sebe, a slabiji su recimo

i deca malo tamnije boze koze ( konkretno deca Roma). Gluvi i gluvonemi ljudi, pa i deca , imaju svuda veliki

problem jer se smatraju umno zaostalim. Broj samoubistava kod gluvih ljudi je u svakom drustvu mnogo veci

od broja samoubistva onih koji normalno cuju, vide, izgledaju.

U slucaju ovog momka zakazalo je drustvo , a tu je i skola, ali narocito roditelji te dece.

Ja ne mislim da kod nas zlo preovladava vise nego u nekom drugom drustvu, ali je razlika ta sto se u nekim

drugim sredinama deca vaspitavaju da se ne ismejavaju i da ne maltertiraju slabije od sebe, a slabiji su recimo

i deca malo tamnije boze koze ( konkretno deca Roma). Gluvi i gluvonemi ljudi, pa i deca , imaju svuda veliki

problem jer se smatraju umno zaostalim. Broj samoubistava kod gluvih ljudi je u svakom drustvu mnogo veci

od broja samoubistva onih koji normalno cuju, vide, izgledaju.

U slucaju ovog momka zakazalo je drustvo , a tu je i skola, ali narocito roditelji te dece.

Sa ovim bi se slozio!

Upravo obrnuto. Ova prica je upravo ono sto najvise odgovara djavolskoj propagandi. Jer tako djavo i unistava coveka sa pricom "Nisi ti tako los ima i gorih od tebe a i ti znas koliko dobrih stvari radis ne obaziri se na price o nekom tvom grehu to su zlobnici.". Sa tom pricom djavo drzi coveka u grehu i odbijanje svake kritike na konto "taj te mrzi a ti vredis puno". Vredi svakako svaki covek, vredi puno ali da bi bio dostojan te svoje vrednosti tih svojih darova od Boga mora biti nemilosrdan prema sebi a blag prema drugima.

Potpuno je tacna ona da Bog ima najbolje odgovore a djavo najbolje izgovore. Mi smo u poslednjih nekoliko decenija nasu sujetu hranili iskljucivo najboljim izgovorima a najbolje odgovore ostavili za neku satro bolju buducnost. Tako nam i ide.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...