Jump to content
Зоран

Проблеми деце су одраз проблема породице

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ja bi da kazem da licno i nisam iznenadjen.

U kakvom drustvu zivimo, cime smo sve zatrpani svakodnevno, kakvih se sve psevdovrednosti i lagarija drzimo stalno kao narod - pa mi jos prolazimo bas i dobro, da ne kazem super.

Prosto je - sta sejes, ono ces i da zanjes. Mudrost stara koliko i vasiona. Nista tu nema ni cudno, ni novo.

A da je sve ovo izivljavanje tamo nekih zutokljunaca nad vrsnjacima beskrajno ogavno - to je valjda svima jasno...

Uvek je bilo tako i svuda je tako.

Hendikepirana deca su uvek podvrgnuta ruglu, ismejavanju, deca su beskrupulozna, ali ne mislim da su zla

nego su iskrena. I mi odrasli to isto mislimo, samo to ne pokazujemo.

Verujem da će ovaj dečak da zasija još za života kao što verujem da će mnogi koje ne znamo ili nam deluju blesavo i drugačije da sijaju u Carstvu... to je jedino što je sigurno. Do tada...

Uvek je bilo tako i svuda je tako.

Apsolutno netacno.

Hendikepirana deca su uvek podvrgnuta ruglu, ismejavanju, deca su beskrupulozna, ali ne mislim da su zla nego su iskrena. I mi odrasli to isto mislimo, samo to ne pokazujemo.

Kakva jeziva recenica, Boze me sacuvaj. Uzmi nekad malo pa razmisli pre nego sto nesto napises...

Verujem da će ovaj dečak da zasija još za života kao što verujem da će mnogi koje ne znamo ili nam deluju blesavo i drugačije da sijaju u Carstvu... to je jedino što je sigurno. Do tada...

И ја исто верујем у то .

Молим се и Богу за ту децу која су агресивна да свате да агресија ни њима , ни друштву ,ни ником ,ни никада није донела ништа добро .

obi-wan

Dobro, ni ja se ne slažem sa njenim komentarom ali mislim da bi, kao admin, trebalo da znaš makar osnovno o tome kakve postove pojedini članovi pišu. S tim u vezi, Justina je vrlo korektan i pre svega normalan član tako da je komentar, po meni, preoštar. Moglo je isto da se kaže na drugi način

Има и другачијих примера.Знам да у једној школи деца помажу својим друговима и другарицама да прате наставу,пружају им подршку.Један дечак је изабрао једну девојчицу која је имала неку врсту хендикепа,да буде са њим у друштву на матурској вечери,када је баш наглашена потреба да се бира неко ко атрактивно изгледа.

Деца деле вредносни систем овога времена,али учитељи,вероучитељи,имају свету обавезу да им покажу лепоту оних вредности које је изнедрила хришћанска вера,да развијају у њима осећај за препознавање достојансвености сваке личности.Кључно питање када говоримо о школском образовању данас мора бити за које вредности их образујемо.

Деца,али и одрасли,увек би требало да имају на уму да нам ништа у животу није загарантовано,ни здравље,ни памет,ни лепота,ни физичка снага,једном речју,никоме није загарантовано да и сам можда неће доћи у ситуацију да има неки хендикеп.

odlicno mu je odgovorio...

Uvek je bilo tako i svuda je tako. Hendikepirana deca su uvek podvrgnuta ruglu, ismejavanju, deca su beskrupulozna, ali ne mislim da su zla nego su iskrena. I mi odrasli to isto mislimo, samo to ne pokazujemo.

a ta deca ne da su zla - nego kod kuce nisu imala redovne batine, pa su zato malo poremecena...

da mom detetu neko vrsi nuzdu u patike - slomio bih i to dete i njegove roditelje

za primer !

obi-wan

Dobro, ni ja se ne slažem sa njenim komentarom ali mislim da bi, kao admin, trebalo da znaš makar osnovno o tome kakve postove pojedini članovi pišu. S tim u vezi, Justina je vrlo korektan i pre svega normalan član tako da je komentar, po meni, preoštar. Moglo je isto da se kaže na drugi način

Obzirom na to sta je ona napisala, moj komentar je bio veoma blag.

A ono sto je napisala je - za moj pojam - zaista krajnje gnusno...

Има и другачијих примера.Знам да у једној школи деца помажу својим друговима и другарицама да прате наставу,пружају им подршку.Један дечак је изабрао једну девојчицу која је имала неку врсту хендикепа,да буде са њим у друштву на матурској вечери,када је баш наглашена потреба да се бира неко ко атрактивно изгледа.

Upravo tako. Cak smo, mislim, imali i temu o jednom takvom (slicnom) slucaju.

Деца деле вредносни систем овога времена,али учитељи,вероучитељи,имају свету обавезу да им покажу лепоту оних вредности које је изнедрила хришћанска вера,да развијају у њима осећај за препознавање достојансвености сваке личности.Кључно питање када говоримо о школском образовању данас мора бити за које вредности их образујемо.

Bravo Nifado, sto se mene tice - 10/10!

Dodao bih samo da licno smatram da nimalo nije kasno da menjamo vrednosne sisteme u kojima zivimo.

Naprotiv - to je duznost i obaveza svih nas, narocito nas hriscana...

Деца,али и одрасли,увек би требало да имају на уму да нам ништа у животу није загарантовано,ни здравље,ни памет,ни лепота,ни физичка снага,једном речју,никоме није загарантовано да и сам можда неће доћи у ситуацију да има неки хендикеп.

Браво Нифада.

Мени се овај део посебно допада, који сам појачала бојом...

Иначе сам размишљала управо да бих ту децу за пример само један дан у свим медијима и на фејсу, показала ликом и делом,  да их види цела земља.

Па нека онда мало и родитељи њихови размисле шта раде свом исписнику, намерно не кажем другу, јер са њим никада и нису били другови.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...