Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
verum est in beer

Католици робови док не дође папа

Оцени ову тему

Recommended Posts

RUSSIA_-_VATICAN_Pope+Fancis+Hilarion+Vo

A ti si misliš valjda da je arhiepiskop Ilarion iz MOSPAT-a došao u Vatikan tako što si je rekao: Baš krasan dan danas za šetnju po Rimu, kupio si avionsku kartu u Aeroflotu i eto ga. Pa si još rekao, no, kad sam već tu u tom Rimu usput bi mogao svratit i papi na par minuta razgovora? Stvarno si mislite da to ide samo tako, ležerno, bez poziva?

Па Ватикан је друго, јер је папа и президенд Ватикана, тако да сигурно треба да се најави неко да би се видео са њим. Као што и за сваку посету конкретној особи иде предходно најава. Међутим, патријарх није председник државе, нити од њега зависи посета папе. Папа може да дође и да се не види уопште са њим. Овде ти бркаш ствари, да ли намерно или случајно. Поставио си овде слику папе и епископа Илариона који му је дошао у најављену посету да би њих двојица ћаскала. Исто када је ишао у Израел, он није морао да се најављује Јерусалимском патријарху, јер од њега не зависи његова посета, већ је то раније било договорено са циљем да се виде. Зато без неких левих примера који немају везе са овом темом.

Папа може гарантовано да дође и да посети своје вернике ако хоће. Не мора ни са ким да се виђа, ако ти не желе да се виде са њим, али да дође, увек може. Па демонстрације против његовог доласка су прављене у римокатоличким земљама, тако да и ако би биле и овде, то није ништа чудно или страшно. Тако да ни тај неки "страх" или "брига" не пије воду.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Zayron, da li pravoslavni vladika mora da trazi dozvolu ili ceka poziv od nekog biskupa ako hoce da dodje u Francusku ili Austriju npr?

Ne pricamo ovde o odlasku u Vatikan, to je nesto trece.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Па Ватикан је друго, јер је папа и президенд Ватикана, тако да сигурно треба да се најави неко да би се видео са њим. Као што и за сваку посету конкретној особи иде предходно најава. Међутим, патријарх није председник државе, нити од њега зависи посета папе. Папа може да дође и да се не види уопште са њим. Овде ти бркаш ствари, да ли намерно или случајно. Поставио си овде слику папе и епископа Илариона који му је дошао у најављену посету да би њих двојица ћаскала. Исто када је ишао у Израел, он није морао да се најављује Јерусалимском патријарху, јер од њега не зависи његова посета, већ је то раније било договорено са циљем да се виде. Зато без неких левих примера који немају везе са овом темом.

Папа може гарантовано да дође и да посети своје вернике ако хоће. Не мора ни са ким да се виђа, ако ти не желе да се виде са њим, али да дође, увек може. Па демонстрације против његовог доласка су прављене у римокатоличким земљама, тако да и ако би биле и овде, то није ништа чудно или страшно. Тако да ни тај неки "страх" или "брига" не пије воду.

Ne rječičkujte, najavljena posjeta je ustvari posjeta na pozvanje, svejedno ko da se toga prvi sjeti i od koga dodje prva inicijativa. Ja hoću da te vidim i napišem ti: Dodji molim te sljedeći mjesec kad stigneš, trebam nešto važno porazgovarat sa tobom. Šta je to nego pozvanje. Ili ti meni napišeš: Rado bih ti došao i raspravio s tobom neke važne stvari, kad ćeš imat slobodno. A ja ti odgovorim, možeš odmah sljedeće sedmice. Sasvim je svejedno na čiju je to inicijativu ali na kraju se sve svodi na poziv i na najavu, savim svejedno u koga, da li kod onog ili kod ovog, to je najmanje bitna stvar od svega. Ne postoji posjeta na takvom nivou koja nije na pozvanje ili najavljena, tako si to haotično napisao da mi nije ustvari jasno šta si htio s tim reći. Ja sam isto baš i o tome govorio da se svaka takva posjeta održava na pozvanja i uz najavu. Da niko ne dolazi nigdje tako što zazvoni na vrata i tamo pred vratima rekne: Evo me, ja došao. A šta drugo sam ja to rekao?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Zayron, da li pravoslavni vladika mora da trazi dozvolu ili ceka poziv od nekog biskupa ako hoce da dodje u Francusku ili Austriju npr?

Ne pricamo ovde o odlasku u Vatikan, to je nesto trece.

To moraš pitati pravoslavne vladike, ja ti sad odgovoram za papin konkretan slučaj i konkretnu zemlju tj. papinu posjetu Srbije.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Pa pominjao si gore onog vladiku sto je morao da pita papu da dodje kod njega u Vatikan, o tome ne pricamo ovde. Ovde se Hocevar zali da papa ne moze da dodje i poseti svoje vernike koji se zato osecaju kao robovi. Malo niste korektni ti i Hocevar u ovoj prici. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ne rječičkujte, najavljena posjeta je ustvari posjeta na pozvanje, svejedno ko da se toga prvi sjeti i od koga dodje prva inicijativa. Ja hoću da te vidim i napišem ti: Dodji molim te sljedeći mjesec kad stigneš, trebam nešto porazgovarat sa tobom. Šta je to nego pozvanje. Ili ti meni napišeš: Rado bih ti došao i raspravio s tobom neke stvari, kad ćeš imat slobodno. A ja ti odgovorim, možeh odmah sljedeće sedmice. Sasvim je svejedno na čiju je to inicijativu ali na kraju se sve svodi na poziv i na najavu, savim svejedno u koga, da li kod onog ili kod ovog, to je najmanje bitna stvar od svega. Ne postoji posjeta na takvom nivou koja nije na pozvanje ili najavljena, tako si to haotično napisao da mi nije ustvari jasno šta si htio s tim reći. Ja sam isto baš i o tome govorio da se svaka takva posjeta održava na pozvanja i uz najavu. A šta drugo sam ja to rekao?

И шта је писац хтео овим да каже? Какве везе има твоје објашњење, које узгред сви знамо, са његовом посетом. Ето, ако већ пишеш о позиву, зар га нису позвали верници на челу са надбискупом? Ако јесу, ето му позива. Ако нису. Зашто нису?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

И шта је писац хтео овим да каже? Какве везе има твоје објашњење, које узгред сви знамо, са његовом посетом. Ето, ако већ пишеш о позиву, зар га нису позвали верници на челу са надбискупом? Ако јесу, ето му позива. Ако нису. Зашто нису?

Jel papa bio u Svetoj Zemlji sad nedavno. Jeste. Dočekali ga tamo pravoslavni episkopi? Jesu i to dva odmah po pristajanju iz aviona, jedan se mislim zvao Fuad. E tako će papa doći i u Srbiju kad pred njega izadje patrijarh +Irinej i dočeka ga ispred SPC kao domaćin i najviši predstavnik SPC a drugačije doći neće dok se to ne riješi i tačka. Ako se ne riješi nikad, nikad neće ni doći. Gotova priča. Šta sad tu nije jasno. Ti ako se najaviš meni u posjetu a meni ni nepada na pamet da te tu kod sebe dočekam i dam ti još na znanje da mi je do tvoje te posjete ko do lanjskog snijega na Zlatiboru onda mi u tu posjetu ni nećeš nikada doći a ni krenuti, radije ćeš otići u posjetu nekom drugom - jednostavno ko pasulj. Šta sad tu ima toliko komplikovanoga da se to ne može shvatit prosječnim ljudskim umom i razumom?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Jel papa bio u Svetoj Zemlji sad nedavno. Jeste. Dočekali ga tamo pravoslavni episkopi? Jesu i to dva odmah po pristajanju iz aviona, jedan se mislim zvao Fuad. E tako će papa doći i u Srbiju kad pred njega izadje patrijarh +Irinej i dočeka ga ispred SPC kao domaćin i najviši predstavnik SPC a drugačije doći neće dok se to ne riješi i tačka. Ako se ne riješi nikad, nikad neće ni doći. Gotova priča. Šta sad tu nije jasno. Ti ako se najaviš meni u posjetu a meni ni nepada na pamet da te tu kod sebe dočekam i dam ti još na znanje da mi je do tvoje te posjete ko do lanjskog snijega na Zlatiboru onda mi u tu posjetu ni nećeš nikada doći a ni krenuti, radije ćeš otići u posjetu nekom drugom - jednostavno ko pasulj. Šta sad tu ima toliko komplikovanoga da se to ne može shvatit prosječnim ljudskim umom i razumom?

Па значи он жели да посети нашег патријарха, а не своју паству? Лепо од њега. Ко шиша вернике и тачка.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Demagogija. Mi ovde trazimo nacin da resimo katolike u Srbiji ropskog polozaja a on nas zavlaci za Goles planinu..

Prije će biti da ste vi Toše i demagozi teški. Evo opet da se vratimo na tu sliku tamo prethodnu pape i arhiepiskopa +Ilariona. kad se dolazi u Vatikan dolazi se u tudju državu kojoj vlada tudji vladar i na tudju kanonski i jurisdikčni prostor. Dolazi se dakle oficijalno u protokolarnu posjetu koja se odvija prema protokolu te države i prema tom protokolu naravno da će tako visokog predstavnika MOSPATA primiti sam papa a ne nekakav italijanski penzionisani župnik iz nekakve italijanske Gornje Donje u pauzi izmedju marende i večernje Mise. Isto tako papa kad dodje u Srbiju doći će u tudju državu u kojoj vlada tudji vladar, predsjednik i na tudji kanonski, jurisdikčni prostor u oficijalnu, protokolarnu posjetu koja se takodjer ima odvijat prema sličnom takvom protokolu po kojem će ga takodjer dočekati najviši predstavnik te pravoslavne pomjesne Crkve a ne nekakav seoski pop iz nekakvog šumadijskog sela i pozvat na pečenje rakije kod sebe kući i na friške čvarke. I kad ta solucija ne bi morala izgledat odmah tako loša. Je li sad išta to jasnije.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Па значи он жели да посети нашег патријарха, а не своју паству? Лепо од њега. Ко шиша вернике и тачка.

Sad se stvarno prenemažete i izmišljate, to zato što arhiepiskop Ilarion uvijek dolazi na poziv a ne nepozvan u Vatikan i to bi onda moglo isto značit ko šiša ruskopravoslavne vjernike u Rimu, on dolazi da se vidi s papom. Čitate li vi te vaše genijalne postove uopšte prije nego što ih pustite na Forum.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Sta ti napisa gore, pa nije Srbija pravoslavna dzamahirija. Mi smo sekularna drzava i svako ima pravo da dodje ovde. A i jurisdikcije nisu problem, jer nismo jedna crkva. Zato sam i rekao, moze da dodje da sluzi u katolickim crkvama u Srbiji kad hoce. Ali dobro, nema svrhe vrtiti se u krug.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Prije će biti da ste vi Toše i demagozi teški. Evo opetr da se vratimo na tu sliku tamo prethodnu pape i arhiepiskopa +Ilariona. kad se dolazi u vatikan dolazi se u tudju državu kojoj vlada tudji vladar i na tudju kanonski i jurisdikčni prostor. Dolazi se dakle oficijalno u protokolarnu posjetu koja se odvija prema protokolu te države i prema tom protokolu naravno da će tako visokog predstavnika MOSPATA primiti sam papa a ne nekakav italijanski penzionisani župnik iz nekakve italijanske Gornje Donje u pauzi izmedju marende i večernje Mise.Isto tako papa kad dodje u Srbiju doći će u tudju državu u kojoj vlada tudji vladar, predsjednik i na tudji kanonski, jurisdikčni prostor u oficijalnu, protokolarnu posjetu koja se takodjer ima odvijat prema sličnom protokolu prema kojem će ga takodjer dočekati najviši predstavnik te pravoslavne pomjesne Crkve a ne nekakav seoski pop iz nekakvog šumadijskog sela i pozvat na pečenje rakije kod sebe kući i na friške čvarke. I kad ta solucija ne bi morala izgledat tako loša. Je li sad išta to jasnije.

А шта ако га дочека председник државе или владе, а не патријарх? И јер и ти то као и у време комунизма, наше свештенике повезујеш са ракијом и чварцима, као да су то неки масни и задригли неандерталци?

Суштина је да у Србији нико није роб, осим Срба који су робови власти од вајкада, али везано за римокатолике, они нису никакви робови и ако њихов поглавар жели да их обиђе, за то не постоје никакве сметње. Све остало што причаш нема везе са везом.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...