Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Млађони

Proces i mehanizmi stvaranja poplava kao u Srbiji 2014

Оцени ову тему

Recommended Posts

Kojim idiotskim pricama oni sebe hrane.. neverovatno.... Trunka skepticizma i preispitivanja svega toga sto im se servira rusi sve te ideje koje oni gaje....ali trunka.. da se vidi koliko je sve to na "klizavom terenu" isteorisano.

ovaj komentar mi je pobeda:

Коментар једног метеоролога на РТС у на тај феномен је - паа то је јако неуобичајена појааваа... icon_eek.gif icon_question.gif icon_eek.gif То је мајмуне немогућа појава у природи осим ако не постоји вештачка интервенишућа варијабла и ти то јако добро знаш кукавичко говедо једно, што не кажеш народу???

ne znam odakle coveku da je to "nemoguca pojava" posto se takve pojave desavaju svud redom.... stalno... samo nije cesta za nase prostore... 

Ali zanimljivo mi je koja je tu sigurnost i bezobrazluk prilikom tvrdnje da je to "nemoguca pojava" i sve to bez ijednog jedinog stabilnog argumenta. 

Pa onda sledi:

Ти ако ниси упознат, ако не познајеш феномен ил ако ниси способан да разумеш мало физикке онда не ометај и не сметај на теми. Има тема на Видовдану за разноразна сметала па изабери.

Od teme koja nema direkne veze sa fizikom (meterologija) od coveka koji (kako sam primetio) nema apsolutno nikakvo fizicko znanje, niti bilo kakve argumente - osim naravno da naziva druge majmunima.

.... 

Zeljko... tezak krsh ti je ovaj vidovdan. 

Ha Vidovdan, iskren da budem nije mi pao na pamet, sve mi u malom mozgu da nije bas toliko ekstremno. tamo Mislio sam da je forum srpski nacionalisti ili neki zilotski poput pravoslaniforum.com i slicno. 

Nacionalizam (politicki) cesto vodi u zilotizam (pravi) ili neki latentni.

Ne mozes biti politicki nacionalista (tvrdi) a da ne odes u neke teorije zavere.......ja iskreno ne znam SKEPTICHNOG politickog nacionalistu. Jedine skeptike koje zna mmedju njima su monarhisti sa elementima libelarnog nacionalizma. 

То је мајмуне немогућа појава у природи осим ако не постоји вештачка интервенишућа варијабла и ти то јако добро знаш кукавичко говедо једно, што не кажеш народу???

Na Drini je 1890 i neke bila ona poznata poplava kada je cuprija u Visegradu bila u potpunosti poplavljena, i kada je nivo vode bio 2 metra izna kote mosta, i danas tamo stoji recka koju su mjestani urezali kao uspomenu koliki je vodostaj vode bio. Tada je proticaj Drine bio 9800 m3, dok je stogodisnja voda oko 5600m3, dakle radilo se ili o hiljadugodisnjoj ili cak desethiljadugodisnjoj vodi. Eto sve se to desavalo kada haarp nije bio nikome ni u mislima. 

Zato sta reci za tu dusu pacenicku i neobavjestenu, pa nije ni cudo sto su svi ti koji se pale na te skaradne teorije o haarpu u krajnju ruku i neobavjestni i ne inofrmisani o osnovnim i elementarnim stvarima. 

Malo offtopica. Citam na jednom drugom forumu i tamo se uopste ne dovodi sumnja da je HAARP izazvao poplave a onaj ko izrazi sumnju biva izvrgnut ruglu, slicno ovde samo u suprotnom smeru :)

Ja sam vec doveo u sumnju cak i postavio jednu temu o tome. :bendoff:  8086.gif  :)))

E stvarno +Amfilohije preteruje....... vazda politicke neke teme od njega na televiziji..,......sta ga briga za paradu ponosa ...u crkvi se cuva hriscanski etos a ne na ulicama i na paradama..... jeste da parade nisu po hriscanskom etosu al kakve to veze ima sa nehriscanima..

"da je nepogoda koja je zadesila čitavu Evropu..."

Znači Srbija i Bosna su čitava Evropa?  :)

Pa realno na ovoj evroviziji nit smo ucestvovali nit smo glasali... ispade da Bog poslao oluju da se ljudi podave zbog Bradate zene-muskarca

Preteruje +Amfilohije....

da ova oluja treba da nas podseti da treba da budemo vise hriscanski to se slazem 100 % ali tako sto ce vise da budemo humani i pomazemo drugima a ne samo kada televizije to krenu da obrcu i kada krene da nas peche griza savesti.......

"da je nepogoda koja je zadesila čitavu Evropu..."

Znači Srbija i Bosna su čitava Evropa?  :)

А да ствар буде још црња и гора, Србија и Босна (а ни Хрватска) нису уопште учествовале на овогодишњој Евровизији.

Nacionalizam (politicki) cesto vodi u zilotizam (pravi) ili neki latentni.

Ne mozes biti politicki nacionalista (tvrdi) a da ne odes u neke teorije zavere.......ja iskreno ne znam SKEPTICHNOG politickog nacionalistu. Jedine skeptike koje zna mmedju njima su monarhisti sa elementima libelarnog nacionalizma. 

А до разумевања синтагме "SKEPTICHNI politicki nacionalista" долазимо кроз претходне формулације мање познатог аутора, јел тако?

МилоОосаве, шта с' ти 'тео овде заправо да речеш?  

Нешта си се "odrazio", ил' је опед напето код тебе у Бизниленду? Оно, по обичају, "sa elementima" грудвања страним речима и изразима.

А до разумевања синтагме "SKEPTICHNI politicki nacionalista" долазимо кроз претходне формулације мање познатог аутора, јел тако?

МилоОосаве, шта с' ти 'тео овде заправо да речеш?  

Нешта си се "odrazio", ил' је опед напето код тебе у Бизниленду? Оно, по обичају, "sa elementima" грудвања страним речима и изразима.

Ajd da ti objasnim., skepticni nacionalista nije Sreten Zujkic.

Ne veruje u zavere protiv Srbije i cirilice.

Ne veruje u gluposti koje mu serviraju oko harpa da je to neki projekat protiv Srbije i tako neke nebuloze.

To je skepticni nacionalista, onaj koji preispituje stvari koje mu se pricaju - voli Srbiju ali nije utripovan da smo neka svetska megasila koju pokusavaju da uniste masoni, iluminati, haarp, ne veruje u zavere protiv nas, ne naseda na sve te krajnje diskutabilne i sumnjive price. 

To je covek koji koristi svoj mozak, i proveruje informacije koje mu serviraju "nacionalni" portali, tipa Srbin.info, Vaseljenksa, Pechat i ostale pomije od medija.

Ne znam da li ti je sada jasnije....

Dakle to ti je onaj ko voli Srbiju al je voli zdravo, ne opsesivno... gleda je realnim ocima, a ne kroz ruzicaste naocare.

Ajd da ti objasnim., skepticni nacionalista nije Sreten Zujkic.

Ne veruje u zavere protiv Srbije i cirilice.

Ne veruje u gluposti koje mu serviraju oko harpa da je to neki projekat protiv Srbije i tako neke nebuloze.

To je skepticni nacionalista, onaj koji preispituje stvari koje mu se pricaju - voli Srbiju ali nije utripovan da smo neka svetska megasila koju pokusavaju da uniste masoni, iluminati, haarp, ne veruje u zavere protiv nas, ne naseda na sve te krajnje diskutabilne i sumnjive price. 

To je covek koji koristi svoj mozak, i proveruje informacije koje mu serviraju "nacionalni" portali, tipa Srbin.info, Vaseljenksa, Pechat i ostale pomije od medija.

Ne znam da li ti je sada jasnije....

Dakle to ti je onaj ko voli Srbiju al je voli zdravo, ne opsesivno... gleda je realnim ocima, a ne kroz ruzicaste naocare.

Дедер то полако, чисто да с' не б' зан'о к'о што умете ви из Бизниленда. Ово "Sreten Zujkic" си ми већ халуџио, ономадне...

Sreten Zujkic, penzioner.

Cak si imao i momenat sa "cutimo a cutimo!?" hahah

... да не речем тријумфално. За те ефектне фразе типа "zavere" сам ти, мене с' чини, већ рек'о шта мис'им. Разумем и зашто овде помињеш ћирилицу.

Међутим, и даље ми није јасно порекло ове синтагме "SKEPTICHNI politicki nacionalista".

Јеси л' то сам смис'ио, па да ти честитам, ил' си донекле-однекле препис'о?

Разумећеш и моју сумњу... јер ако су већ SKEPTICHNI, oти сироти nacionalisti, па ред је ваљад да буду и politichki. Не како ти 'вод н'умеш ни да препишеш шишнутом Гајевом латиницом, а и истовремено се упињеш неком да успоставиш стандарде вредносне орјентације.

МилоОосаве, немој бит' деца! Опед.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...