Jump to content

Како нам се догодио „Потоп” - Мирослав Лазански

Оцени ову тему

Guest

Препоручена порука

@Milosavljevic

Evo na tom blogu, ima izjava Nikolica na temu koju si pisao gore

BoEH_IeIQAAD-Bn.jpg

Proslo 2 godine, a ono nista..

To  i jeste problem sa Nikolicem i Vucicem, oni LEPO PRICAJU. Al samo pricaju. Slushaju sta treba da pricaju i pricaju. I uvek su to radili, kompletna ta seseljeva skola je takva - pricaju. 

Evo sad su odlichno i iskoristili priliku da uzjasu vlast u obrenovcu. Onemogucis lokalnim vlastima da se odbrane, i onda kada se desi nesreca - smenish ih i stavis svoj kadar.

Подели на овим сајтовима

To  i jeste problem sa Nikolicem i Vucicem, oni LEPO PRICAJU. Al samo pricaju. Slushaju sta treba da pricaju i pricaju. I uvek su to radili, kompletna ta seseljeva skola je takva - pricaju. 

Pricaju i rade. Kao i svi svuda u svetu. Kao i ti na primer. Za razliku od tebe oni i rade. Ali ne mogu uradsiti nista bez para a iz svog dzepa ne ide da placaju. Kome treba vojska, vatrogasci, civilna zastita? Ti trebaju i da finansiraju to. I da aktivno pomazu a ne odmazu drzavu. Kada budemo to naucili imacemo i bedeme i vojsku i policiju i drzavu. A do tada cemo imati mlacenje prazne slame ... I povremeno ovakve katastrofe ... 

A vojska i policija i jesu opremlòjeni jer bez opreme ne bi uspeli ovo sto su uspeli ..

Подели на овим сајтовима

Pricaju i rade. Kao i svi svuda u svetu. Kao i ti na primer. Za razliku od tebe oni i rade. 

Zato sto oni tako dobro rade, zato ja i josh 700 000 mladih ne radimo.

Kome treba vojska, vatrogasci, civilna zastita? Ti trebaju i da finansiraju to. I da aktivno pomazu a ne odmazu drzavu.

Oni debelo odmazu ovu drzavu. A to sto ne vidis.. za zaljenje. Tebi su svi krivi sem politicara.

Krivi su ti Srbi jer su lenji. Nisu krivi politicari jer ne mogu da stvore normalan privredni sistem

Krivi su ti privrednici jer ne placaju porez, nisu kriiv politicari jer svojim viskom zaposlenih stvaraju deficiti i previse opterecuju privredu poreza.

Svi su krivi... samo ne politicari.... politicari oni imaju pravo na svakakvo ponasanje... to je za tebe vlast.... iskreno te zalim... ne znam sta vise da kazem... 

A vojska i policija i jesu opremlòjeni jer bez opreme ne bi uspeli ovo sto su uspeli ..

Vojska i policija su uspeli ovo sto su uspeli, samo zato sto su ljudi i junaci. Koja bre oprema? Nisu ljudi lopate imali da pune dzakove sa peskom. 

Zao mi je kad vidim koliko si duboko spreman da potones.. bilo ovo trolovanje ili ozbiljno mislis... ne znam sta je jednije od ta dva.. 

Подели на овим сајтовима

Oni debelo odmazu ovu drzavu. A to sto ne vidis.. za zaljenje. Tebi su svi krivi sem politicara.

Krivi su ti Srbi jer su lenji. Nisu krivi politicari jer ne mogu da stvore normalan privredni sistem

Krivi su ti privrednici jer ne placaju porez, nisu kriiv politicari jer svojim viskom zaposlenih stvaraju deficiti i previse opterecuju privredu poreza.

Svi su krivi... samo ne politicari.... politicari oni imaju pravo na svakakvo ponasanje... to je za tebe vlast.... iskreno te zalim... ne znam sta vise da kazem... 

Kriviti politicare u demokratskom sistemu je nonsens jer su politicari izbor naroda. Treba odgovorne kaznjavati i medju politicarima ali da bi drzava funkcionisala neophodni su i politicari i policija i porezi itd. Politicari danas su izraz narodne volje. Ko je nesposoban ili korumpiran treba biti smenjen ili kaznjen, ali okrivljavati "politicare" je glupost. Nisu politicari gradili branu niti pravili propis u slucaju poplave vec strucni ljudi kojima je to posao. Ljudi svoje frustracije prebacuju na politicare koji su im krivi za sve pa evo sada i zato sto je padala kisa kao nikada do sada .. Vama politicari dodju kao HAARP zaverolozima ...

Подели на овим сајтовима

Kriviti politicare u demokratskom sistemu je nonsens jer su politicari izbor naroda. Treba odgovorne kaznjavati i medju politicarima ali da bi drzava funkcionisala neophodni su i politicari i policija i porezi itd. Politicari danas su izraz narodne volje. Ko je nesposoban ili korumpiran treba biti smenjen ili kaznjen, ali okrivljavati "politicare" je glupost. Nisu politicari gradili branu niti pravili propis u slucaju poplave vec strucni ljudi kojima je to posao. Ljudi svoje frustracije prebacuju na politicare koji su im krivi za sve pa evo sada i zato sto je padala kisa kao nikada do sada .. Vama politicari dodju kao HAARP zaverolozima ...

Narodna volja? Stvarno? Dodjem u stranku, uclanim se, snimam glupe pesmice, oni me zaposle i ja zbog toga glasam za njih - narodna volja. To nije narodna volja to je kupovina glasova.  Tu narodnu volju ne deli 50 % gradjana. Kakava je to narodna volja koju ne deli vecina glasackog tela? 

Ne umes ti da budes ovaj tip, to je tvoj problem, imas mentalitet ovih ostalih: 

photo%20(5).JPG

Подели на овим сајтовима

Narodna volja? Stvarno? Dodjem u stranku, uclanim se, snimam glupe pesmice, oni me zaposle i ja zbog toga glasam za njih - narodna volja. To nije narodna volja to je kupovina glasova.  Tu narodnu volju ne deli 50 % gradjana. Kakava je to narodna volja koju ne deli vecina glasackog tela? 

Nisam ti ja kriv sto nije pobedila tvoja politicka opcija pa sada plasiras ovakve nonsense...

Ali da ti kazem i ovo, nisi ti uopste "tip" sa one fotke, samo se tripujes da jesi. Ti si obican, ozlojedjen djindjicevac koji vidi kako mu "ideal" polako tone u mulj i nestaje sa srpske politicke scene ...

I jos nesto da te naucim. Nema nista od foliranja. Za sve u zivotu se moras zalagati otvoreno i posteno ako zelis da to ima uspeha.Eno ti ga Seselj za primer. 

Подели на овим сајтовима

Nisam ti ja kriv sto nije pobedila tvoja politicka opcija pa sada plasiras ovakve nonsense...

Svasta.. ajd dobro ja bacam nosense, jer Radulovic nije pobedio na izborima. Vrlo logicno. :)

Posto smo svi ocekivali veliki pobedu Radulovica, da ce da uzjase vlast, i da ce sve da bude super. 

A mi se nadal iza prelazak cenzusa i opozciju.. .al dobro... neka ti bude. 

Ali da ti kazem i ovo, nisi ti uopste "tip" sa one fotke, samo se tripujes da jesi. Ti si obican, ozlojedjen djindjicevac koji vidi kako mu "ideal" polako tone u mulj i nestaje sa srpske politicke scene ...

Ozlojedjen sam. U pravu si. Jer vidim kako mi pljackaju i unustavaju zemlju u kojoj zivim, a ima budala koje to podrzavaju i to naszivaju narodnom voljom.

Taj politicki ideal mi propada, da zivim u drzavi gde ima posla.

Da zivcim u drzavi gde mozes da imas svoj auto a da nije star 25 godina.

Da zivim u drzavi gde ima para da se odbrani od poplava, gde su vojska i policija spremni.

Da zivim u drzavi gde se pare trose na hvatanje kriminalaca, i opremanje za odbrane od elementarnih nepogoda a ne na 15 % viska u javnom sektoru i zaposljavanje stranih kadrova.

Da zivim u drzavi gde u 26 godina mogu da nadjem posao - a da nisam clan stranke. 

Kad gledam stranacke pulene koji se vucaraju po strankama i konvecijama kako ih zaposljavaju kao 15tog zaposlenog u jednoj kancelariji gde treba dva coveka, i daju mu platu od 30 000 dinara od PORESKI PARA KOJE IM DOBAVLJAJU MOJI RODITELJi i MOJI POSLODAVCI KOJI NE POSTOJE JER IM JE DRZAVA UZELA TE PARE.

U pravu si taj politicki ideal mi EKSTREMNO PROPADA. I jako sam ozlojedjen zbog toga. 

Posebno kada vidim da odstupanje od tog ideala kosta ovu drzavu zivote i pare. 

Ozlojedjeni sam Djindjicevac jer bih voleo da je ovo normalna drzava koja ima para da se odbrani od poplava a ne mora da zrtvuje obrenovac. Ima para da sacuva sve zivote i sto vise kuca. EKSTREMNO SAM OZLOJEDJEN.

Zabranjavajuce je - ZASTO TI NISI OZLOJEDJEN ZBOG TOGA?! 

To je pravo pitanje koje trebas  da postavis. 

oces da ti kazem zasto?

1. Zato sto si zbrisao u italiju.

2. Zato sto zivis u stanu od 80 kvadrata.

3. Zato sto ti i zena imate plate od 1500 evra/

4. Zato sto mozes da se zezas sa drvece dok moj cale pisa krv da uspe da zaradi novca za mene i za sestru.

5. Zato sto tvoja deca imaju svetlu buducnost a ja i moja sestra moramo da se borimo.

6. Zato sto ti mozes da putujes gde hoces a ja nemam 2000 dinara da posetim devojku koja zivi u beogradu.

ZATO SI TI MOJ BARONE TI NE OZLOJEDJEN I MOZES MENI DA PISES OVAKVE GLUPOSti

Подели на овим сајтовима

Ozlojedjeni sam Djindjicevac jer bih voleo da je ovo normalna drzava koja ima para da se odbrani od poplava a ne mora da zrtvuje obrenovac.

Ovo "ima para" se zove "porez" a ti si zdusno protiv njega ali koristis ovo kao argument da napadas vladu ... E vidis, ta neiskrenost koju posedujete vi djindjicevci je i dovela do vase politicke propasti ..

Подели на овим сајтовима

Одговор на сва ова питања је зато што се у Србији много краде услед, "ендемске корупције". Србија је пребогата земља свакаквим добрима, али се према њима опходи као према Алај-Беговој слами. Зато и нема ничега.

Подели на овим сајтовима

Kiše i dalje padaju

Nekada smo u bataljonima inženjerije imali amfibijske čete u kojima je bilo po 10 amfibija. Šta će to nama? Izreži, istopi, prodaj…

Naravno da su svi generali posle bitke pametni, ali srećom postoje i pisani tragovi ko je šta govorio i pisao i pre ove najnovije „bitke”, odnosno potopa. Barem kada su oružane snage u pitanju. Mogu čak i da razumem ljude iz Sektora za vanredne situacije, odnosno iz sistema civilne zaštite, koji sada kažu da su učinili sve što su mogli da se izbegne katastrofa. Je li bilo blagovremene reakcije sistema civilne zaštite, kakva je bila preventiva, i zašto je vojska morala da se uključi u spasavanje verovatno će pokazati kasnije analize učinjenog i propuštenog.

No, ako smo ovu katastrofu već označili i doživeli kao svojevrstan rat protiv opake prirode i njene stihije, a to je na terenu tako i bilo, jer da nije bilo Vojske Srbije posledice bi bile mnogo gore, da vidimo kako smo, zapravo, ušli u taj rat.

Naime, godinama nam se servira floskula kako Srbija treba da ima „manju, mobilniju, moderniju i efikasniju vojsku”. Od svega toga već 14 godina imamo samo manju vojsku nego što je pre bila: modernija nije, o mobilnosti i efikasnosti možemo da diskutujemo u zavisnosti od zadataka koji se pred nju postave. Posledica je to sistematskog urušavanja vojne moći kroz reforme vojske koje su izvedene po nalozima stranih mentora. Posle 5. oktobra 2000. imali smo britanske i holandske generale kao glavne vojne savetnike. Jedan od njih je hteo da prisustvuje sednicama analize borbene gotovosti oružanih snaga. I u tome je sprečen u poslednjem trenutku.

O da, tim savetnicima su asistirali i domaći kadrovi, od profesorice baleta i solfeđa, kao pomoćnice ministra odbrane za politiku odbrane, do raznih NATO sedmodnevnih kursista. Dobro, bilo je i onih sa više od sedam dana kursa i onih sa večernjim NATO školama.

Rezultat je razbijanje nekoliko vrlo snažnih oklopnih brigada na oklopne bataljone u sastavu mešovitih brigada kopnene vojske. Svi tenkovi T-55 povučeni su iz operativne upotrebe, neki su istopljeni u železari, neki bačeni na otpad, neki prodati. Iste te tenkove T-55 armija Rusije i danas ima u nekim jedinicama. Uništili smo više od 1.000 komada protivavionskih raketa „strela 2M”, samo zato što su to tražili Amerikanci. Rusi i danas poseduju te rakete. Ukinuli smo garnizone vojske u mnogim gradovima, sve pod izgovorom da je to skupo i da nemamo para. Nijedna odbrana nije jeftina, a postoje mnoge države u svetu koje imaju relativno slabiju ekonomiju, ali ipak jaku vojsku. Naravno da uništeni tenkovi i rakete nemaju direktne veze sa poplavama, ali su bili odraz jednog po sistem odbrane poražavajućeg stanja. A tenkovi T-55 mogu da se iskoriste i kao vatrogasna vozila sa deset tona vode, koja idu tamo gde druga vozila ne mogu. O tome je upravo u „Politici” pisao general Milisav Đorđević. Ali koga to u ovoj zemlji interesuje?

Zato posle 5. oktobra 2000. niste mogli da otvorite TV ili radio, a da ne čujete priče o „civilnoj i demokratskoj kontroli vojske”. Onda su demokrate zaista tako iskontrolisale vojsku da su inženjerijske jedinice svedene na minimum, da su jaki inženjerijski garnizoni nestali, jedinice formacijski ukinute, a tehnika isečena, prodata ili bačena na stovarišta. Jer mi više nećemo nikada ratovati, pa ni sa poplavama.

Samo 2005. godine u Tehničkom remontnom zavodu Čačak isečeno je i prodato kao staro železo 14 ispravnih amfibija. U zemljama Evrope inženjerija je u ukupnom broju vojnika zastupljena sa 10 do 12 odsto, one države koje imaju brojne vodotokove imaju i 20 odsto brojnog sastava vojske u inženjeriji. Nekada smo u bataljonima inženjerije imali amfibijske čete u kojima je bilo po 10 amfibija. Šta će to nama? Izreži, istopi, prodaj…

Ko vodi inženjeriju danas, ko brine o tehničko-tehnološkim dostignućima inženjerije u svetu, ko prati naučni razvoj inženjerije? Gde je školstvo u inženjeriji? Imam porodične fotografije završne obuke pitomaca 66. klase inženjerije Vojne akademije Kraljevine Jugoslavije u avgustu 1940. godine na reci Savi u Šapcu. Obuka u spasavanju grada od poplave.

Moderna inženjerija su i mostovni parkovi PMP, amfibije i amfibijske skele, gumeni i aluminijski desantni čamci, pumpe i vanbrodski motori. U opisu posla inženjerije su i hidrotehnički radovi. Zašto su se jedinice ABHO našle u situaciji da civilne firme moraju da daju sredstva za dekontaminaciju terena, jer kaporita nema dovoljno.

U ratu protiv poplava uspeh zavisi od tri ključna zahteva: obaveštajnog rada, odnosno od prethodno prikupljenih informacija hidrometeoroloških službi, od ukupne pripremljenosti rejona u kome dolazi do sukoba, odnosno gde se očekuje poplava, i efikasnog angažovanja resursa. Ovi suštinski zahtevi se ne isključuju međusobno. Niti jedan može da bude efikasan bez drugog.

A o „kišnim bombama” i razbijanju kišnih oblaka raspršivanjem suvog leda pisao sam još u zagrebačkom „Poletu” od 26. 3. 1980. godine.

U međuvremenu, kiše i dalje padaju…

Miroslav Lazanski
objavljeno: 24.05.2014. 

inShare
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...